Komentáře

 1. Marti :

  Vypadá to solidně! Škoda, že článek je už pět let starý (zřejmě z projektu sešlo) :-(.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Marti: :) to je uplne prvni clanek na webu

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Summerboy :

  No a tak když už se to tu teda otevřelo :-)), tak je s tím vůbec nějaký posun, anebo se to zadrhlo na nevyřešeném parkování a pak jim došly prachy, takže to poslali k ledu? Čí je pozemek?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: podle katastru vetsina mesto, prilehle kousky nejaka spolecnost se sidlem v praze (ktera ma podle obchodniho rejstriku vazby na marks&spencers..)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Tohle se mi kdysi dost líbilo, škoda, že se to nerealizovalo a s tím i parkovací dům na pozemku parkoviště a Korza. Teď s tím má radnice, potažmo „Ostravak“ jiné plány, které se mi moc nelíbí… :-(
  Zde u článku http://ostravablog.cz/komentare/jen-tak-mimochodem-stavime-uprostred-ostravy-radnici/ se mi v diskuzi asi nejvíc líbila lakonická poznámka od uživatele Filouse, cituji: S trochou nostalgie vzpomínám, že do staré dobré Nové radnice se kdysi vešel Krajský národní výbor, Městský národní výbor, Obvodní národní výbor O.1 a dokonce i Městský výbor KSČ (ne)blahé paměti, nemluvě o restauraci, vědecké knihovně, Divadélku pod věží atd. Ale to jsme ještě nebyli !!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. robert :

  Crazym:

  Nevím nic o tom, že by MOaP nebo Ostravak s tímto měli v současnosti nějaký záměr. Naopak, ten návrh domu, který je ve vizualizaci, je návrh společnosti, patřící jednomu z členů hnutí ostravak. Společnost měla na základě vysoutěžení pozemku tento polyfunkční dům skutečně stavět, ale k podpisu smlouvy o koupi s magistrátem nakonec nedošlo. Magistrát sice smluvně vyžadoval parkovací stání v podzemí ( což je všude sice už dlouhou dobu standartem, ale v ostravských podmínkách se to dá hodnotit jako pokrok ), ale nechtěl se smluvně zavázat k zajíštění přístupu pod ostatními pozemky magistátu. Stavět dům s podzemním parkingem bez přístupu by asi nikoho moc nelákalo, že….. Pozemek se tedy nevysoutěžil a patří dál magistrátu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Rado :

  Dnešní Dneík: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/docasna-budoucnost-masarykova-namesti-v-ostrave-lodni-kontejnery-20190529.html. Co na to říct, tonoucí se stébla chytá :-(

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Rado: Pěkná šaškárna, na té prezentační akci https://1url.cz/LMDet jsem se shodou okolností ocitl, parkoval jsem auto u baráku a byl zvědavý :-) ale ty jejich intelektuální kecy když to odůvodńovali proč vymysleli to a a to jsem vydržel tak asi 15 minut do té doby než naskočily ty vizualizace na obrázcích a znechuceně odešel :-) A to jsem se ještě další den dočetl o tom co by to mělo stát a proč je to vlastně výhodné oproti tomu „drahému“ řešení s pískem co tam bylo doteď :DD Fakt Disneyland…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. Pepper :

  Crazym: A vám přijde jako lepší řešení mít na hlavním náměstí trávník?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. balde :

  Rado: mrkni na to jak využili v praze prostor vedle Masarykova nádraží a jaký měl úspěch, věřím že Ostravě se to podaří zopakovat.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Rado :

  Pepper: Může tam být trávník, ale taky by se musel o něj někdo starat. Jestli vám nevadí ta cena za přihlouplé kontejnery, za plácání se po ramenou za to, co vznikne, tak nevím. Tady ta vizualizace na msstavbach je z roku 2009, nyní máme o 10 let později a kam jsme se pohli? Naprosto nikam. A čekat dalších 5-7, až někdo přijde s nějakým návrhem? Víc než 10 let zeje na Masarykáči díra a stále pohoda jazz?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Pepper :

  Rado: Nevadí mi ta cena, jednak je adekvátní, a jednak ty kontejnery jdou potom použít opětovně, tedy je lze odečíst od ceny. A čekat dalších 5-7 let budeme stejně, ta otázka nestojí, zda zastavět nebo ne, ale zda trávník nebo kontejnery. A ta díra nezeje více než 10 let, ale více než 60.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 13. Crazym :

  Pepper: To není náměstí, na náměstí žádný trávník už dávno není, to je proluka a je tam 50 let a 30 let po bolševicích nejsou schopni s tím nic udělat a jen kecají. Tak teď tam vymyslí a postaví kontejnery za 15 mega s tím, že budou tak na 5 let. To se Vám zdá jako rozumné řešení? A to buďte rád, že jste neslyšel ty kecy okolo když to ti architekti prezentovali :DD
  Mmch ten trávník byl na náměstí i před tím než zbořili ty budovy a než zřídili tu slavnou pěší zónu a světe div se, náměstí žilo i s těmi zlými auty :-) http://screenshot.cz/G6Q8U/

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. balde :

  https://www.manifesto.city/
  odkaz co udělali v proluce u Masarykova náraží v Praze než se tam začne stavět, taky dočasný projekt.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 15. aggu :

  Je to dočasné a z velké části recyklovatelné řešení. Cajk.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. LK :

  balde: musím říct, že Manifesto vypadá hodně zajímavě a celkově se mi ten koncept strašně moc líbí. A že by se v Ostravě našlo pár zajímavých míst, kde by se něco podobného dalo udělat.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.