Úprava proluky Masarykovo náměstí

Jakou si dílčí úpravou opět prochází proluka na Masarykově náměstí v Ostravě. Původní asfaltové chodníky byly vybourány a jsou zde umisťovány betonové zatravňovací panely (v mezerách mezi panely prorůstá tráva) a opět se mění trávník.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  Jen doufám, že to bude fungovat. Vedlejší úprava na místě květinové síně vypadá již vypadá zchátrale a není ozdobou centra.

  Thumb up 21 Thumb down 1
 2. Vladislav :

  Co předvádějí s tímto místem je už spíše tragické, než šaškovsky komické…

  Thumb up 21 Thumb down 2
 3. Dan :

  Šel jsem kolem a mohlo by to vypadat fajn, ale co ten malý betonový plácek u květináčů (jak je teď na něm namalovaná vlajka Ukrajiny a Tibetu)? Tam by to chtělo nutně novou dlažbu. Vypadá to hrozně. Bude se i s tím něco dělat? Protože o víkendu se tam vůbec nic nedělo.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. Nuny :

  Původně jsem chtěl jeste vyfotit, jak hrozne vypada to “upravené” misto po květinové síni. Ale takovy hnus fotit nechci. Ale urcite nam pan Řeha nebo nekdo jiny vysvetli, ze za ty maluvky apod. muzou nevychovaní lide a ne “nasrat” strategie úklidu MOaP.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 5. Dan :

  Nuny: Ty malůvky (vlajky) mi tam vůbec nevadí, vadí mi jejich podloží – tedy odporný popraskaný beton.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. Nuny :

  Dan: Beton ? Já myslím tu loni udělanou “zkratku” po KS, kde je okolí laviček popsané a posprejované a nikdo to tam neuklízí. Války jsem tam neviděl.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Dan :

  Nuny: Aha, tak to jsme se nepochopili. Já myslím tu betonovou plochu naproti Mobilní pohotovosti (cca), nebo spíše naproti té prodejny, kde prodávají Levi’s apod. Tam se zatím nic neděje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Rostislav Řeha :

  Nuny: Ja bych rad podotkl, ze to jsou vsechno (kvetinova sin i proluka) akce magistratu, ty pozemky nejsou svereny obvodu. Uklizime to zcela standardne, pokud to jde – a napr. u tech drevenych sedacek to proste nejde, nikdo na to v projektu nemyslel (abychom vycistili prostor pod nimi, tak je to potreba cele demontovat). Asi to klidne vyfotte, at se muzeme bavit konkretne, nebranim se diskuzi. Jen bych poprosil pokud mate nejaky osobni problem, tak se klidne stavte za mnou na radnici a muzem se navzajem uvest do reality, v dobrem.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 9. O. :

  Tohle se hrube nepovedlo. Je to jak nekde na vesnici, kdyz polozi betonove panely na pesinu od nadrazicka smerem k navsi, aby se lidi nemuseli po desti brodit blatem. Kdyby to melo byt tak, ze na podzim se tam zacne neco kvalitniho stavet, tak jako dosacne levne reseni bych to mozna pochopil, i kdyz v centru tretiho nejvetsiho mesta CR jen s prihmourenim obou oci. Ale bojim se, ze to bude mit delsi trvani, ze to casem obroste koprivami, popraska, atd. Proste mistni standard :(

  Thumb up 10 Thumb down 3
 10. Tom :

  Centru chybí koncepční řešení. Není moc jasné,co centrální obvod zamýšlí, na jedné straně kvalitní oprava nábřež či farské zahrady,na straně druhé otřesný stav dlažby na náměstí o okolo, divoké parkování u KFC, vedle Gokany nebo u Polo cafe, tedy pod okny městské policie a nikdo nebyl ochotoe8postavit sloupky,které by zabránily vjezdu do pesi zóny nebo divokém parkování. Takové nešvary se dějí už roky a stále nic,jen nekoncepční řešení. Spíše vych čekal snahu proliky zastavět a centrum kultivovat kvalitně a koncepčně. To se stále jen slibuje, ale moc neřeší. Nutno dodat,že celý obvod není na rom nejlíp s údržbou ani parkováním, stačí se podívat na okolí Ostrcilovy ulice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Foto z 7.4. 2022 https://screenshot.cz/BIJPD/ Moc s tím nepohnuli od té doby, teprve včil začali s malými kostkami uprostřed a na krajích.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Mx :

  Já se bál zámkovky anebo asfaltu, tento pokus o originální (!) vylepšení místa se mi líbí, protože zapomeňte na zástavbu, ta ještě 10 let nebude nebo nikdy. Navíc to není hotové, celkový výsledek může být fajn

  Thumb up 4 Thumb down 1
 13. Vítek :

  Rostislav Řeha:Nemělo by se dílo reklamovat u autora projektu, jestliže je neudržovatelné ? Bude to obvod iniciovat?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 14. Tom :

  Centrum se pořád spravuje nahodile,chybí vize a koncepční řešení. Je nějaká architektonická studie? Pokud ano,tak málo zveřejněná. Oprava je sice fajn,ale asi by bylo lepší kvalitně takové proluky zastavět.Centrální obvod přehlíží spoustů problémů, které pak dráze řeší, například toleruje parkování na chodnících přímo pod okny městské policie,(KFC, vedle Gokany…) a pak se musí dlazba spravovat. Nevěřím,že není v silách obvodu divokému parkovanizabranit,stačí botičky nebo jednoduché sloupky,jako všude na světě.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 15. David.Witosz :

  Dan: Zdravím.

  Pozemek na kterém je namalovaná Ukrajinská a Tibetská vlajka je soukromý pozemek na kterém nemá město právo jakkoliv hospodařit, nijak s nim nakládat a už vůbec jej opravovat. Soukromé vlastníky můžete kontaktovat, my to zkoušeli. Jejich cenové představy za pozemek jsou doslova tragikomické a dokud to od nich nikdo nekoupí, je jim stav pozemku putna.

  Asi jsem Vás nepotěšil, ale takový je stav. A dokud budeme žít v demokracii která uznává soukromé vlastnictví, tak s tím nic neuděláme. Právní nárok na provedení kvalitní dlažby soukromníkem neexistuje. Demokracie a svoboda mají i své nelichotivé stránky, tohle je jedna z nich.

  Hezky den.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 16. aggu :

  David.Witosz: Většina vašich příspěvků vypadá tak, ze docela obsáhle vysvětlujete, jak něco nejde.

  Thumb up 13 Thumb down 9
 17. rom :

  David.Witosz :

  Zdravím, jak bude prostor finálně vypadat – chápu, že je to přechodné, rozhodně bych nespoléhal, že v nejbližších letech se tam něco bude robit. Budou tam lavičky, mobiliář, osvětlení? Ta ploch, kde bylo kluziště a nyní ruské kolo se nějak sofistikovaně upraví na zpevněnou plochu, nebo se tam zase dá tráva a bude to vypadat jako každým rokem? Případně se nasype pár kamenů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. David.Witosz :

  aggu:

  „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše.“ — Václav Havel

  Thumb up 12 Thumb down 3
 19. David.Witosz :

  rom: Zdravím.

  Předmětem rekonstrukce je v dané oblasti konkrétně rekonstrukce kanalizace, vybudování přípojek pro veřejné toalety a technické zázemí, obnova pěších tras vedoucích skrz travnatou plochu, rekonstrukce ulice Dlouhé, rekultivace travnatých ploch, tedy včetně kdysi plochy „šťerkové“.

  Celý prostor tedy zeleň, možnost sednout do trávy Alla „piknik“ jak v minulých sezónách.

  Přeji hezký den.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 20. aggu :

  David.Witosz: Ano, jménem Václava Havla je třeba se ohánět, vždy a všude…
  Podepisujte své názory a svým jménem. Navíc, neřešíte transcendentno, jste komunální politik a řešíte denní agendu města.

  Thumb up 14 Thumb down 14
 21. Jarmila :

  Doufám že se to po volbách změní na a tito lidé v po by se mají o něco starat již by tam nebudou.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 22. davidb :

  Jarmila:
  Budete kandidovat?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. Eli :

  Zrovná aggu někomu nařizuje, aby se podepsal svým jménem. Pan Witosz jen citoval pana Havla pod svým jménem, narozdíl od mnoha, mnou počínaje, kteří tu hlásíme naše pravdy pod nicky.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 24. aggu :

  Eli: Nikomu nic nenařizuji ;) Je každého věc jestli vystupuje pod svým jménem, nebo pod nickem, nebo vůbec. U politika, pokud má nezištnou potřebu chodit na podobná fóra, volby není. Spíš mě zaráží potřeba mnoha dnešních „činitelů veřejných“ si brát Václav Havla jako štít. Nějak mi uniká souvislost mezi Havlem, demokracií a problémem ceny pozemků na Masarykově náměstí.
  Tedy, neuniká, ale pitvat se v tom nemá smysl.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 25. rom :

  David Witosz:

  Dávám ke zvážení, zda plocha po zimě po ruském kole nebude vypadat nevkusně a zase se bude dlouho vzpamatovávat. Řešení je do toho cípu dát třeba nějakou „levnou“ zpevněnou plochu, mlat? Lavičky atd. – furt lepší než zelený neudržovaný hnus. Zeleně tak bude i tak dost, nemyslíte?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Crazym :

  rom: Přestaň uvažovat a začni myslet :D Anebo nemysli a najdi si co to ta Relax zona má být. Jsou tu vizualizace, asi neaktuální ale představu si uděláš https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2020/07/relax-zona-masarykac_.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. rom :

  crazym:

  pokud to bude vypadat takto, tak OK – uvidíme za pár týdnů (i když jejich tempo je úchvatné)))

  Thumb up 3 Thumb down 0
 28. Pavel :

  Co kdyby se už konečně tolik let od doby, kdy tam celý blok po bombardování Ostravy spadl, udělalo něco definitivního, aby se donekonečna nevyhazovaly peníze za jakási stále estetičtější ale náhradní řešení, ktará se nakonec ukáží jako nedostatečná, netrvanlivá, neschopné života… Tak jo – definitivní zakomponování plochy do plochy náměstí – nebo definitivní park – definitivní nový blok stavebních objektů. Proč by to měla být jen rezerva pro kolotoč, pro kluziště, … , pro odpadky po relaxujících lidech…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Blok nebyl vybombardován, snad jeden dům. Ale asanován za socíku.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. Crazym :

  Tak tak, nic nespadlo, poděkujme soudruhům :-)
  Křižovatka Zámecké a Poštovní před Vítězným únorem: https://screenshot.cz/3UMHB/
  Ta samá po Vítězném únoru: https://screenshot.cz/GFLHS/
  Křižovatka Purkyňove, Zámecké a Dlouhé v době budování socializmu: https://screenshot.cz/5MD2B/
  No a výsledek budování socializmu přesně 21.3. 1968: https://screenshot.cz/MZNRQ/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 31. Crazym :

  Dnešní momentka: https://screenshot.cz/7SKT1/
  Žádný velký pokrok, na ploše se objevily kupy zeminy, byla dodělána drobná kostka na „vchodech“ av trávě se zjevila nějaká rýha :-) Zajímavý seriál typu Ulice :D :D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 32. Rýša :

  Pavel: Za spoustu padlých domů v Ostravě může vedení jedné strany, a to KSČ. A to se dělo několik roků po válce. Bohužel – takoví jsme byli.
  Jinak máte pravdu, že by se s hlavním náměstím v Ostravě už mělo něco dít normálnějšího, než co se děje doposud. Kolik už bylo vizualizací na dostavbu náměstí a jak bývá tady zvykem – vizualizace „huj“ a skutek „fuj“. Prostě !!! – logo Ostravy.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 33. Michal :

  1989 a kolik je 2022?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 34. Crazym :

  Už to vypadá na finální úpravy, nastoupili zahradníci, teda pokud se pokladačům sterilní trávy dá říkat zahradníci :-) https://screenshot.cz/JUJGF/

  Thumb up 3 Thumb down 2
 35. rom :

  crazym:

  pořád si myslíš, že to bude vypadat nebo se blížit těm vizualizacím, co si minule posílal? )))

  Thumb up 2 Thumb down 1
 36. Crazym :

  rom: Kdyby jsi furt neprudil a nespekuloval, trochu důkladněji si to tu četl a to nejen nadpisy, popřípadně se tam zastavil podívat, tak by jsi věděl, že při zahájení se na plotě objevily cedulky říkající, že jde o přípravu což tady bylo zveřejněno ale pro jistotu ti to připomenu https://screenshot.cz/2LV55/ Kdy nastoupí ta další fáze fakt netuším a opravdu nebudu spekulovat a taky proto jsem zde uváděné vizualizace označoval jako asi neaktuální :-)

  Thumb up 2 Thumb down 3
 37. rom :

  crazym:

  tak jo )

  Thumb up 1 Thumb down 0
 38. Vítek :

  Dneska jsem si všimnul, že na místě bývalé květinové síně vymýtili naletové dřeviny, asi se to bude vylepšovat.Teď to vypadá hrozně.
  V tomto místě vyloženě chybí dům.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 39. Crazym :

  Vítek: Taky mě to překvapilo, byly už dost vzrostlé a vždy to tam po zazelenění zakryly. Na to, že to tam je doočasné, mají nějak moc péče :-) https://screenshot.cz/Q5O9K/
  Jinak dnešní momentka https://screenshot.cz/TQ3HB/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.