Komentáře

 1. adamous :

  No, co dodat, kdyby nebyla s takovou pompou presentovana studie, tak reknu, ze to je takovy lepsi prumer.
  Na druhou stranu, kdyz se podivam o jake misto se jedna a zaroven, kdyz se mrknu na tu studii, tak musim byt prisny, proste dalsi FAIL.

  Thumb up 37 Thumb down 0
 2. Pat :

  Já spíš nechápu jak je možné , že Ostrava vyhodí za architektonickou studii čtvrt mega a nakonec tam nechají udělat tohle .. kdo za to zaplatí ?

  Thumb up 31 Thumb down 0
 3. aggu :

  Pat: Nejde jen o studii, jde o ty „dočasné“ povrchy. A ty nestály jen usmolených „čtvrt mega“.
  No hlavně že se Ostravaci nezapomněli pochválit za dobře odvedenou práci v centru.

  Thumb up 19 Thumb down 2
 4. balde :

  no pochopil jsem to tak že jakmile se postaví přístavba domu umění, tak vznikne náhrada parkovacích stání a tím pádem se může realizovat ta architektonická soutěž takže jako dočasné řešení se to dá , protože to co tam bylo byl mega děs

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. aggu :

  balde: Jenomže ta přístavba vznikne na opačné straně GVUO. A určitě neobsahuje tolik parkovacích stání, které v okolí chybí + 1000% rezerva, aby nahradila totální kolaps Hnutí Ostravak, které má dopravu na městě v gesci.
  Takže se nebude čekat ani tak na Bílý stín (což je koneckonců stavba Kraje), jako na nové parkovací domy. Které – nestojí a které se, s 1 výjimkou a mimo užší centrum, nepřipravují. Protože Ostravak. Ergo tahle „dočasnost“ může trvat i 10 let a to už je opravdu middle finger od tohoto spolku, pro který je „centrum srdcovou záležitostí“.

  Thumb up 14 Thumb down 3
 6. kdojekdo :

  A parking za domem DU je mnoho let poloprázdný….a může za to Ostravak….zase bludy.
  Parkovišť je v centru dost, nikdo ale nechce platit…..

  Thumb up 7 Thumb down 5
 7. aggu :

  kdojekdo: Máš to trochu pomotané. Ostravak tvrdí, že parkovišť je málo. Problém je v tom, že ve skutečnosti nikdo neví jak moc je to málo, a kde je to málo… Dalším problémem je, že to radní za dopravu neřeší a třetím problémem jsou důsledky pro výstavbu v centru. Čtvrtým problémem je, že to celé může být jen zástupný problém a mlžení. Což je další, pátý problém ;)

  Thumb up 8 Thumb down 2
 8. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Ale ten co ví že nic neví ví víc než ten co to neví.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 9. PetrKs. :

  Tak na tohle se fakt vyplatilo počkat :-D Ale místním to asi nevadí, když si zase zvolili ty samé ksichty (nechme stranou, že 70% lidí jsou nějaké komunální volby a chod obce ve které žijí úplně ukradené).

  Thumb up 10 Thumb down 0
 10. MM :

  Byl jsem se podívat tak 3 týdny zpět kdy se blížilo finále. Doufám, že obvod nepřevzal ten štípaný kámen, žulu nebo co to je, před vstupem do GVUO. Nebyl tam jediný, který by nebyl poškozen. Evidentně to dělal někdo, kdo to neuměl. To je první poznatek. Druhý poznatek bude životnost značek. Garantuji, že do měsíce budou pomlácené, vyvrácené. V zimě až napadne sníh to bude úplné terno. Vidím jak lidi „neumí“ parkovat, vše pomlácené. Když necháte sloupek takto v prostoru, tak si zkrátka koledujete. Stačí mi u nás před bytovkou kde je každý měsíc vybouraná značka od jelita, které nekouká kam má. Tohle bude naprosto stejný případ. Za mě další špičková práce nejlepšího hnutí v Ostravě…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. thvari :

  PetrKs.: já bych si myslel, že běžný člověk tomu bude tleskat, protože hlavní je v centru pohodlně zaparkovat, ne ho mít jako příjemné místo pro pěší.

  ale co jsem se přesvědčil minulý týden, tak naproti opravené náměstíčko lidi využívají a vysedává se tam :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. rasta :

  Další „srdcovka“ oblíbeného hnutí. Škoda, že Macura nemá gule na to jím dát padáka z koalice za to co napáchali. Ale lidi si za to můžou sami, že nechodí k volbám a je jim šumák, co se děje za prahem jejich dveří.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 13. MM :

  Hnutí OSTRAVAK sice vyhrálo v centru, ale v koalici být nemusí, většina zastupitelů, tedy 19 složí ANO, Piráti a ODS. Stejně tak na magistrátu pohodlná většina ANO, ODS a Piráti. OSTRAVAK by ostrouhal. Ostatní strany si musí uvědomit, že další příležitost vyhnat OSTRAVAKa z radnicí mít nemusí.

  Mám ovšem takové tušení, že to nedopadne. Pro Piráty je právě OSTRAVAK lepší volba než ODS…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Jo :

  MM: To uz se tady probiralo v sobotu, ale prim. Macura preferuje stavaji koalici…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Crazym :

  Jo: No jasně, vždyť přeci se Semerákem si tak dobře rozumí, klape jim to a práce jim jde dobře od ruky, tak proč to toho zasahovat? :DD

  Thumb up 4 Thumb down 2
 16. pomsta Jouzovy :

  ad doprava. Už nějaký čas kroutím hlavou nad tím, že Ostrava nemá (snad krom Hranečníku) žádné záchytné parkoviště.
  A o to víc mne vždy na rudné pobaví ta dopravní značka P+R odkazující … kam vlastně? Ke svinovskému nádraží?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Infoš :

  Krása střídá nádheru.. Několik druhů dlažeb a barev zpevněných ploch + asfalt,což je vizuálně hrozné. Dopravní řešení pro mě nepochopitelné, ty žluté parkovací dorazy budou za pár měsíců popraskané a rozježděné a budou se válet všude kolem, ta v podstatě nejhezčí velkoformátová dlažba tak blbě použitá, že na ní musí být nastříkáno vodorovné značení, takže se její vzhled úplně znehodnotil. Vegetace 0 (slovy – nula). No prostě paráda a za naše prachy. Tak hlavně že Ostravak se na radnici ohřeje další 4 roky ;) P.S.: Jestli si někdo myslí že se nějaký „Bílý stín“ bude opravdu stavět (min v horizontu 10 let), tak jste naivní. Tzn. dočasností k trvalosti.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 18. rasta :

  pomsta Jouzovy: zaparkuj na Hlubině a ještě dostaneš hot-dog

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. aggu :

  Je to naprostá tragédie. Ale Riger z Ostravaku to chápe jako úspěch. Takový ten typ přemýšlení Svozil 2.0 (přesně jako u katedrály). Kdo se nepoučí z vlastní blbosti, je dvakrát blbější. Však tu nápravu zase někdo zaplatí….

  Infoš: Kde jsi přišel na to, že Bílý stín stavět nebude, nebo za více než 10 let? Od dubna se nic nezměnilo.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 20. Pavel :

  To dopravní šrafování přes kamennou dlažbu je boží :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 21. sanju :

  A nejen to, o pár metrů dál máme jednu z hlavních ostravských ulic vydlážděnou lacinou zámkovou dlažbou, ale před Domem umění jsme pro autíčka udělali parkovací stání na štípaném kameni. To už je fakt diagnóza toto.

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.