Přístavba Domu umění – Galerie 21. století

Krajský úřad Moravskoslezského kraje požádal o prodloužení stavebního povolení.

Vizualizace:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  Opravdu nevím, zda Ostrava využije všechny připravované víceúčelové sály, ateliéry apod. Náklady na provoz budou také značné. Na sídlištích (Fifejdy,Šalamouna) jsou k tomuto účelu postavena a nevyužíta bývalá „kulturní centra“, z kina Máj v Přívoze je jakýsi depozitář, kino Vesmír v centru je také nějaký nevyužítý víceúčelový sál, to samé pavilon na Černé louce. Kdyby byla poptávka, tak to musí být plné. Někdy mám pocit, že více lidí chodí do hospůdky se zahrádkou Pod platanem u Domu umění než do něj.

  Thumb up 34 Thumb down 31
 2. Bůh je Radegast :

  Vítek: Dovolím si nesouhlasit. bývalé kino Vesmír využívá VŠB a čas od času se v něm koná beseda např. DVTV

  Thumb up 12 Thumb down 12
 3. DRJPJR :

  Vítek: To je dobře “buranský” komentář, vy fakt nevidíte rozdíl mezi galerií a starým kinem ?

  Thumb up 14 Thumb down 21
 4. Vladislav :

  Projekt poplatný době, s tím bílým křížem vypadá jak nějaký kostel.
  Až na to budou prachy, pak teprve by se měla vypsat architektonická soutěž, podle které stavět!

  Thumb up 13 Thumb down 15
 5. Alois :

  Bůh je Radegast: DVTV? Však Vítek psal „nevyužitý“ :D Jako přednáškový sál je to pro veřejnost nevyužité, navíc ekonomka se stěhuje do Poruby, takže to bude konec Vesmíru a co dále…?

  Thumb up 13 Thumb down 2
 6. aldik :

  Nad Karolinou kde kdo nadával jaký to je vřed, hnusná kostka, ale co je pak tohle? :D Jen jinak postavena Karolína, jinak taky bílé kostky :D Možná kdyby v Karolíně bylo muzeum.. :P Škoda, že nikoho nenapadlo využít pro podobné účely na dnešní dobu zbytečně naddimenzovanou halu Vítkovického nádraží. Tam už se hodí jedině dát Lídl, co jiného taky.

  Thumb up 11 Thumb down 19
 7. PK :

  Alois: Od podzimu bude ve Vesmíru hostovat Janáčkova filharmonie.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 8. Michal :

  Bolševičtí nostalgici objevili tento blog.

  Thumb up 15 Thumb down 14
 9. Johnny :

  Kriste! Spousty nevyužitých prostor po městě jsou sice možná realitou, ale Bílý stín se má stavět proto, aby rozšířil výstavní plochu Domu umění, který svou kapacitou dlouhodobě nevyhovuje potřebám GVUO a velikosti jejích sbírek. Ty ateliéry a víceúčelové sály mají sloužit doprovodným programům výstav a novým výstavním a uměleckým koncepcím; i tady tedy není na místě řešit poptávku, protože to poptává přímo GVUO, a to už desítky let. A k tomu využití prázdných prostor ve městě – ano, koupit si lístek na Jurečkově, vidět půlku výstavy a na tu druhou si muset zajet na Vítkovické nádraží, by bylo vpravdě komfortní :DDD

  Thumb up 34 Thumb down 5
 10. balde :

  za mě, bych projekt rozšířil o další parkovací místa, aby mohlo dojít k zrušení parkování v okolí domu umění a zároveň může fungovat jako pro rezidenty, tak přijíždějící jako P+R

  Thumb up 6 Thumb down 3
 11. DRJPJR :

  Dneska se tady schází solidní intelektuální elita.
  Balde: taky bych to rád viděl.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 12. Petr :

  DRJPJR: Ty jsi krásný příklad, proč to v Ostravě nefunguje. Máš jiný názor = jsi buran a vůbec tomu nerozumíš. To jen my intelektuálové a elita víme co je nejlepší a nejhezčí.

  Thumb up 15 Thumb down 5
 13. thvari :

  byl bych osobně rád, kdyby z Vesmíru bylo zase kino. osobně jsem si zvykl chodit do menších kin s menšími sály jako například Minikino kavárna. ale přivítal bych v Ostravě kino, které může nabízet klidně běžnou produkci, nemusí to být žádný klub pro náročného diváka, a zároveň to nebude multiplex, kde si člověk po představení nemůže ani nikde posedět. v malých kinech je běžné, že tak jako například divadla nebo právě minikino mají rovnou svůj bar, kde může vysedávat před i po promítání.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 14. balde :

  thvari: Kino Luna

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Johnny :

  thvari: Já bych chrochtal blahem, kdyby Vesmír fungoval jako kino Scala v Brně. Promítají jak filmy pro náročného diváka, tak mainstreamové, zároveň mají bar otevřený až do pozdních hodin, takže i když tam zrovna nepromítají, je tam vždycky živo a díky příjemnému předprostoru tam celé léto lidé chodí na pivo jenom proto, že s ním můžou posedět venku u kašny. Vesmír má dokonale stejné předpoklady (až na tu kašnu).

  Thumb up 13 Thumb down 2
 16. thvari :

  balde: přesně, jsem na to zvyklý ze zahraničí, že vedle multiplexů tak funguje klidně i několik dalších menších kin v jednom městě

  Johnny: za Lunu i porubský Poklad jsem rád, jen by takové kino mělo přece jen být v centru

  Thumb up 2 Thumb down 1
 17. DRJPJR :

  Petr: Ano, považuji se vzhledem ke svému vzdělání, přístupu k životu a svému postavení ve společnosti za ostravskou elitu. Na tom nevidím nic špatného. Kdyby nás takových jako já nebo Martin M. bylo v Ostravě víc (a míň tlučhubů jako ty), byla by Ostrava krásnější. Ale mysli si, co uznáš za vhodné.

  Thumb up 7 Thumb down 25
 18. něgdo :

  DRJPJR: no ty mudrlante…

  Thumb up 4 Thumb down 6
 19. Rado :

  Já nevím, kdysi jsem Bílému stínu fandil, jenomže to kdysi bylo před 11 léty. Teď už je z Bílého stínu zase jen typický šuplíkový projekt. Můžeme se bavit, jak moc kvalitní to je projekt, ale stavět něco min. 10 let poté, co byla stavba představena veřejnosti, to se nehodí. To nic nevypovídá o tom, jak zdravé je město, když Černá kostka byla představena v r. 2004 a doposud nestojí, to samé Bílý stín a mohl pokračovat donekonečna. Už by si to taky chtělo nalít konečně čistého vína o Ostravě, kam vlastně patří.

  Thumb up 14 Thumb down 14
 20. Ostravak :

  OSTRAVA MĚSTO hloupých kavarniků a sluníčkářů co si hrají na elitu a přitom jim čouhá sláma z bot. Jsou tak hloupí a nudní. Jen ten nesmysl ta síň bude stát 250 milionu ročně na provozu. K tomu další nesmysly jako Plato a kostka a stín..TRAGÉDIE PRO OSTRAVU..plus DPMO tzv. ČERNÁ DÍRA..pro Dědice a spol..Ostrava dopadla jako Detroit Bronx ČR!!

  Thumb up 4 Thumb down 27
 21. ostravak :

  OSTRAVA MĚSTO hloupých kavarniků a sluníčkářů co si hrají na elitu a přitom jim čouhá sláma z bot. Jsou tak hloupí a nudní. Jen ten nesmysl ta síň bude stát 250 milionu ročně na provozu. K tomu další nesmysly jako Plato a kostka a stín..TRAGÉDIE PRO OSTRAVU..plus DPMO tzv. ČERNÁ DÍRA..pro Dědice a spol..Ostrava dopadla jako Detroit Bronx ČR!!

  Thumb up 1 Thumb down 6
 22. rasta :

  ostravak: už jsou ti sociální sítě malé, že tady bliješ svoje nesmysly a honíš si u toho nudli u klávesnice ve smradlavém pokojíčku?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.