Rekonstrukce střechy Domu umění

Začala oprava střechy ostravského Domu umění.

Předmětem zakázky je obnova střechy (komplexu střech) Domu umění, jejíž současný technický i estetický stav je nevyhovující. Stav je nevyhovující i z pohledu péče o kulturní památky. Jde o hlavní střechy pultové a sedlové. Dále bude provedeno zateplení střech. Plechová krytina i veškeré klempířské prvky střech jsou navrženy nově, v materiálu TiZn.

Díky této rekonstrukci bude obnoven vzhled Domu umění z roku 1926, což považuji za velmi důležité, protože se jedná o jednu z nejkvalitnějších architektonických památek u nás. Moravskoslezský kraj na památkovou péči významně přispívá, konkrétně na opravu střechy Domu umění letos z krajského rozpočtu půjde 12 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

Informace a citace z vhodne-uverejneni.cz a archiweb.cz

Další informace na stavebnictvi3000.cz

Související články


1 komentář

  1. Lip :

    Dobrý den ve spolek. Nevíte nějaké aktuality ohledně posunu v přípravě Bílého stínu? Předem děkuji za odpověď.

    Thumb up 15 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.