Rekonstrukce Trojhalí levněji a již v červenci

Už v červenci 2012 by v Ostravě mohla začít rekonstrukce historických budov takzvaného trojhalí na území bývalé koksovny Karolina v centru města. Projekt původně počítal s tím, že přestavba objektů na nové prostory pro společenské, kulturní i sportovní vyžití bude stát více než 300 milionů korun. Ve výběrovém řízení na dodavatele stavby se však cenu podařilo snížit na přibližně 149 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar.

Firmy ve výběrovém řízení za jejich přestavbu požadovaly od 149 do 231 milionů korun. Převážná část nákladů bude financována z peněz Evropské unie a renovace by měla být dokončena příští rok o prázdninách.

Zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Super!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  ja tem financnim vecem nerozumim. v breznu v ramci ROP schvalili dotaci 283mil a najednou to jeste pred zahajenim stoji 149. tohle vidim prvne, nebo nevim. kazdopadne by me zajimalo, jak funguje to schvalovani, kdyz umeli na neco, co je proveditelne za 150, puvodne odklepnout dotaci 300..??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Solo :

  A ted si představte kdyby se to takto dělalo v minulosti, byly by dokončeny dálnice za čtvrtinovou cenu v celé ČR.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Nimrod :

  Je to jednoduché. Žádost o dotaci se podávala v okamžiku projektu pro výběr zhotovitele, který byl oceněn na oněch cca 300 mil. Kč (sborníkové ceny projektu). Dotace byla schválena v okamžiku, kdy se zahájila veřejná zakázka na výběr zhotovitele stavby. Nyní je tedy cena za samotnou stavbu někde kolem 149 mil. Kč. Takhle je to vě většině případů – vzniká pak úspora v rámci dotsčních peněz, které se mohou následně použít na nějaký jiný projekt.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Super zprava…. uz se na to nemohu dockat!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  @Nimrod: Nejsem si jistý, ale nejsou ty dotace vázané právě na konkrétní projekt? Takže když se nevyužijí celé na ten daný projekt, vyvstává povinnost přebytečné prostředky vrátit?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Nimrod :

  Summerboy: Není to tak přísné, konkrétně na Trojhalí jsou peníze z takzvaného Integrovaného plánu rozvoje města, což je balík cca 1,5 mld. Kč, které město musí vyčerpat – a když se ušatří z jednoho projektu, je tudíž šance na další. Ze stejného balíku jsou již hotové nebo se realizují či budou realizovat: terasa na Slezském hraě, Přístavba DLO, Prodloužená + Nová Porážková, Tram. zastávka na 28.října, Pavilon evoluce + další projekty v ZOO, Revitalizace Ostravice, Rekonstrukce Komenského sadů, P/rodloužená Ruská.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Summerboy :

  @Nimrod: Tak to je super! To zní naprosto pohádkově, když se tedy dají ty peníze takhle přelívat a netřeba využít všechno na nadsazenou konkrétní věc, i když to není nutné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Kubaiss :

  Je tohle správně ČR? Pokud ano, tak to je super :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  +video „Rekonstrukce Trojhalí“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Trojhalí: náměstí, jaké nikde jinde nenajdete“: http://goo.gl/WjeHP

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Nimrod :

  Tak přátelé, je to tady. Příští týden ve středu se předává staveniště, takže ZAČÍNÁME!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Summerboy :

  @Nimrod: Super zprava na vikend :-)! Jsem moc rad, ze se to hne, akorat porad nejak pochybuji o realnem vyuziti te plochy uvnitr. Kazdy den se prece veletrhy nebo trhy nebo neco takoveho nekona, tak co tam jako bude pri beznem pouziti treba v utery dopoledne v dubnu nebo v nedeli vecer v listopadu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  Summerboy: Na náplni a programu se bude makat celý rok tak, aby to běželo dle podmínek dotace. Pochybnosti chápu, ale pokud vás i ostatní cokoliv smysluplného napadá, dejte vědět. Nejlepší bude právě zájem co nejširšího okruhu lidí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Tomas T. :

  Summerboy: V brne na vystavisti taky nemate narvano po cely rok, a nikdo o jeho vyznamu nepochybuje. I kdyby to bylo vyuzito celkove pouze polovinu roku, tak i tak to bude pekne cislo, a navic prostor, ktery zatim ostrava nema.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Summerboy :

  @Nimrod: Zajem lidi je vskutku klicovy. Dobry program je vsak take velmi dulezity. Pokud s tim projektem jste nehak osobne spjat, rad Vam nejake pripadne napady budu ventilovat :-).
  @Tomas T.: Mate pravdu, i polovina roku vyuziti by byla dobra. Ale nevite, jak to vlastne ted je na Cerne louce? Coz tam neni dostatek pavilonu, ktere treba nejsou ani vyuzite a jen chatraji? Anebo nejsou prave proto vyuzite, ze nemaji odpovidajici uroven? Nebo se nic takoveho nedeje? Fakt nevim, opravte a poucte me prosim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Martin [msstavby.cz] :

  *článek na denik.cz „Na Karolině už začala přestavba historického Trojhalí“ http://goo.gl/7uxJ6

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin :

  „levněji a již v červenci“… člověku nezbývá, než se buď zasmát, nebo brečet… No snad to někdy bude hotové.
  Mluvil jsem s panem arch. Pleskotem a prý po dokončení přijede do Ostravy udělat komentovanou prohlídku. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.