Rekonstrukce pěší třídy 28.října dokončena

Rekonstrukce pěší třídy ulice 28. října je dokončena. Realizací projektu byla lokalita jednoznačně pozvednuta.

Vydláždění je provedeno z velkoformátové dlažby a žulových kostek. Mobiliář , lavičky, osvětlení, koše, stojany na kola atp. , je sladěn a nese se v duchu elegantních barev. V dolní části ulice je umístěn pomník tramvajím.

Předem bychom rádi upozornili, než se rozvine v komentářích diskuze o údajně „mrtvém“ centru, že fotografie byly pořízeny v sobotu 5. 12. lehce po osmé hodině ranní.

28 rijna

28 rijna

28 rijna centrum

28 rijna

28 rijna

28 rijna centrum

28 rijna centrum

28 rijna

28 rijna

238 rijna centrum

Upomínka tramvajové dopravy v této ulici
28 rijna

28 rijna

28 rijna

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  pomnik dobra haluz. :)
  zbytek za mne dobry, jen ty citylighty si fakt mohli odpustit, ale co uz.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. Michal :

  Ten památník zastávky mě uchvacuje nejvíce, úplně to vybízí sednout si na lavičku :))
  Jen škoda těch stojanů pro kola, na oko velmi pěkné, ale zase typické drátolamy, ke kterým bezpečně nezamknete rám kola.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  To by jeden netušil, čemu všemu se dá postavit pomník! Tramvajím! :-(

  Thumb up 1 Thumb down 17
 4. Rýša :

  Michal: No, aby tu lavičku někdo nebral jako zastávku a čekal na tramvaj :-).
  Jinak chválabohu za vydláždění. Tak to mělo vypadat už minimálně 20let! Ta cesta byla desetiletí ostudou centra. Doufám, že za nějaký měsíc se dlažba nebude opravovat jako skoro vše, co se v Ostravě rekonstruovalo.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 5. dany :

  Nevypadá to špatně, snad to bude pokračovat dále i v jiných ulicích. Začal bych třeba u minikina, kdyz je to tam ted tak rozmasakrovane. A k mrtvosti centra: fresch bar a obchod s botami na Kurim rynku pryc. Nove opraveny dum na kurim rynku ve vyssich patrech prazdny, mararykac kde je nove opraveny dum se sklenenou strechou, taktez stale prazdny. To jen to co jsem zahlid pri navsteve vanocnich trhu, u kterych jednoznacne kvituju rozsireni na kuri rynek, pac tam to konecne ma nejakou vanocni atmosferu prestoze to tam je mini/mikro trh.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 6. jura5 :

  Vzhledem ke zkušenostem s vydlážděním Stodolní bych na trvanlivost moc nesázel. Na Stodolní se stále povalují vytrhané kostky.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Crazym :

  No jde to a je to kvalitativní skok dopředu ale budu doufat, že to provedení vydrží déle než na Zámecké a Puchmajerově. Na nich se už teď vyskytuje dost závad, dlažba praská a vlní se a už proběhly první pokusy srovnat největší kopce, pár výměn zlomených a poškozených kusů a přilepení viklajících se kusů dlažby, možná je to běžná údržba, to netuším. Z výšky mého bytu jde přesně vidět čára lomu na chodníku táhnoucí se půlkou ulice obzvlášť po dešti kdy se rozšířená spára pěkně zvýrazní :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. David :

  Rýša: Problém bude co nevidět. Opět bylo pro chodníky použito řešení, které se neosvědčilo v celé Ostravě. K problémovým místům, které jsou zde popsány, bych přidal další = dlažba u Karoliny. Opět to začíná uvolňováním malých kostek…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Danek :

  Jinak v zadní čísti uvidíte již vyměněné všechna okna u Palace, taktéž sundanou dlažbu s domu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Petr Ks. :

  Parkoviště před kasinem zmizelo? Kde teď ti chudáci budou stát? :-)

  Ke kvalitě dlažby – ta je podle mě určená tak, aby vydržela typ pojezdu v pěší zóně, tj. minimum aut. To že v centru Ostravy se po zámkové dlažbě prohání vietnamští veksláci a další pochybné existence za nezájmu městské policie už ale není problém stavitele; město si má ohlídat, aby byl provoz v takové lokalitě regulován.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 11. Rado :

  Už před 10-ti lety bylo pozdě, ale uvidíme, ci si z toho centrum vezme a nevezme. Nicméně z příspěvků diskutujících mám pocit, že se v Ostravě opravdu dlaždit neumí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. balde :

  dany: ten na Masarykáči čeká až si ten byt někdo pornajme nebo koupí to asi není hned

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. PetrP :

  Za me palec nahoru a ta zastavka se mi libi :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 14. Ales :

  Hezke, tramvajova zastavka tam vypada skvele. :)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 15. Jirka :

  Za mě palec nahoru… I když si stále myslím, že ty tramvaje tam patří stejně jako tomu je v Brně na „Svoboďáku“…. hned by tam bylo živěji…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. balde :

  proc takhle nemohla vpadat nádražní

  Thumb up 14 Thumb down 0
 17. Přemek :

  balde: Protože na radnici sedí idioti, co více říct :-)

  Thumb up 14 Thumb down 0
 18. Earthbound :

  Škoda, že se někde nedláždilo až k barákům. Viz. třetí fotografie.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Michal :

  Pár přetížených zásobovacích Avií a zase se budou všichni divit.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Earthbound: Je až k domům. Použita drobná dlažba.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Infoš :

  Problém na celkem jemné dlažbě která je tu použita a vidět to jde i na Zámecké a na Stodolní, je ten že to komplet i s podkladními vrstvami je opravdu jen pro pěší. No a pak přijede hromada taxikářů, zásobování obchodů a restaurací, nebo popeláři a po nějaké době.. však se stačí podívat na zmiňované.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 22. Martin [msstavby.cz] :

  dany: Loftový byt v objektu na Masarykově náměstí se prodal okamžitě. Kanceláře jsou v jednání. Fresh bar se přestěhoval, díky „vstřícnému“ majiteli objektu.

  To že se zrovna v oknech při tvé návštěvě nesvítí, neznamená, že je to prázdné.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. koudy :

  Byl jsem se tam dneska projít a dle mého to splnilo účel. Ulice prokoukla! Nikdy předtím mě nenapadlo se na ní takhle rozhlížet! Nemůžu se dočkat až se na jejím konci rozzáří ten kampus! A co teprve až se opraví textilka! Buďte taky trochu optimisti! Na Ostravu moc povedené!

  Thumb up 9 Thumb down 2
 24. Rýša :

  Dočetl jsem se, že je to nejstarší pěší zóna v Česku. Přesto tak dlouho musela čekat na opravu. A dále jsem se dočetl, že rekonstrukce stála cca 28 miliónů korun, přičemž skoro celou částku, kromě zhruba 100 tisíc korun, uhradí evropská dotace. Tzn. kdyby dotace nebyla, tak radní centrální části by na opravu peníze nedali a dál bychom brouzdali po záplatované pěší zóně. Je mi z toho smutno, že nejsou v městské kase ani na takové rekonstrukce peníze a opravuje se jen, když jsou evropské dotace. Oprava stále 28 mil. a město dá na opravu svého centra 100 000!!! To je opravdu výsměch všem Ostravanům. Kde končí všechny městské peníze???

  Thumb up 3 Thumb down 0
 25. Rado :

  Rýša: Dotace křiví trh a to neskutečným způsobem, zejména se ale stávají výmlouvou mnoha státních orgánů, proč to či ono nejde, „bo dotace“. Dle mého názoru je to cesta do pekel, protože více než tam, kde je to potřebné, se vynakládají na věci zcela nepotřebné, jen aby se peníze vyčerpaly. Takže rekonstrukce ul. 28. října je zase vizitkou diletanství ostravských radních, kterým historie nic neříká a čeká se jen na penězovod z Bruselu. Ale kdy se do čela Ostravy dostane někdo osvícený, opravdu se zájmem o město, toť otázka. Ale kde končí městské peníze, to by mě taktéž zajímalo, protože ono to není ano nikde vidět…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 26. Ac :

  Rado: Otázkou je, co by se bez dotací postavilo, 90 % je placeno z dotací. Jak by to tady vypadalo? To by ty peníze nějak vznikly? Pak je třeba zarážející, že Praha staví třeba Blanku za 45 mld. a další stavby za desítky mld., zde nejde skoro nic.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 27. Lukáš :

  Ac:
  Jednoduchá odpověď, nestavěli by se kraviny (rozhledny v údolích, cyklostezky odnikud nikam atd) a stavby by byli i levnější. Takhle když je něco dotované (nejlépe ještě z EU) tak se na to přisaje 100 lidí a 100 firem a každý z těch peněz chce mít kousek. Ty peníze jsou nás všech jenom někdo v Bruselu rozhodne kolik našich peněz nám pošle milosrdně zpátky ve formě dotací.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 28. Rado :

  Ac: Správně odpověděl Lukáš, nestavěly by se kraviny. Dotace z EU je něco stylem „z cizího krev neteče“ a i tady na msstavby bychom našli mnoho staveb posvěcených z dotací EU, které jsou zcela zbytečné. Jinak že Praha staví Blanku za 45 mld. Kč a zde nejde skoro nic? To se ptejte našich místních politiků, jak často jezdí do Prahy lobbovat. A to, že místní politici rádi sedí na svých zahřátých židlích a moc na to prosazování místních zájmů v Praze nejsou, je vidět na každém kroku.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 29. aggu :

  Rado: V normální zemi by ani do Prahy jezdit lobbovat nemuseli, protože normální země by své občany mimo hlavní město neokrádala. Praha není pátý nejbohatší region v celé Evropě jen tak. A koláč z daní je každý rok jen jeden.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 30. jrz :

  Rado: Nevím, zda jsem váš příspěvek dobře pochopil, jen chci dodat, že tunel Blanka je investicí Prahy, stát ani EU (myslím) na to nepřispěl ani korunou. To, jak nakládá s rozpočtem Ostrava a jaké má priority, je asi na jinou debatu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 31. Crazym :

  Ale, jde to, ulici jsem si prošel za denního světla a myslím, že až se zazelenají ty stromy bude to tam vypadat k světu. Zaujalo mě, že zaslepili vjezd ze Smetanova náměstí, tak jsem zvědav kam teď přijdou auta lakýrek z Astonu a lidí z kasina v Imperialu :-)
  Teď už se jen modlit aby to vydrželo co nejdéle a nedopadlo to jako v Puchmajerova ulici kde už se ta dlažba pěkně vlní. No fotce http://www.imagehosting.cz/?v=vlnypurkyo.jpg to není moc vidět, v reálu si na tom už můžou skejťáci trénovat výskoky :-) A to mezi těmi dvěma sloupy vedle Zámecké kavárny už jednou vykopali díru, srovnali podloží a znova předláždili největší vlnu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 32. aggu :

  jrz: V tomto státě existuje něco jako „pražské peníze“? ;) Existují pouze české peníze, přerozdělované na Malé Straně, vybírané všude v Česku stejně, ať už bydlíš ve Vratimově nebo Praze. Jádro pudla je v tom, že Vratimovan a Pražan mají z těch daní tak trochu jiný užitek. Ač oba platí stejně.
  To jak s penězi nakládají třeba v Ostravě je sekundární věc.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 33. Crazym :

  Díky Vánočním trhům a kluzišti na náměstí se na té ulici pohybují nějací lidé ale jde vidět rozdíl mezi 28. října a Zámeckou kde je aspoň něco otevřené. Na náměstí plno lidí ale co mě první bacilo do očí je tohle: http://www.imagehosting.cz/?v=symbolvano.jpg Co je sakra tohle za vánoční symbol? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 34. aggu :

  Crazym: Ostuda.
  Asi nějaký upgrade veřejného prostoru, podobně jako lokokůň, vláček atd.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 35. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: aggu: Mimoňi. Komerční trhák posledních let. Ujíždí na tom hlavně děcka. A spolužačky z výšky.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 36. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Tak děti chápu nemají rozum a jsou dobře zpracovatelné ale spolužačky z výšky? To jsi pobavil :DD

  Thumb up 3 Thumb down 1
 37. aggu :

  martin [msstavby.cz]: Mimoni známe ;) ale chtěl bych znát jméno mimoně, který rozhodl o tom, že je postaví uprostřed historického náměstí, v období adventu. Vánoce jsou období hnutí mysli, ale tohle muselo být něco extra. Ten člověk by se hodil jako pomocný kulturní referent někam na vesnici, mimoni a koncertní program Vánoc na náměstí tomu odpovídají (Kolář, Legendy se vrací, Argema, Woodman).

  Thumb up 4 Thumb down 1
 38. skelet :

  je to pro děcka, aby měla rozzářená očička.. stále je to o 1000% lepší, než děda z Coca Coly.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 39. jrz :

  aggu: Samozřejmě, že nejsou žádné „pražské peníze.“ Mě šlo o tu poznámku, že v Praze se postavil tunel Blanka za 45 mld. a tady nejde skoro nic. Co si dělá Praha se svým rozpočtem mi je celkem ukradené. Že Praha z těch daní dostane více máte samozřejmě pravdu. Pro představu, jaký kus si Praha ukousne např. zde: http://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6516121
  A to, jak nakládá Ostrava s penězi, vidíme dnes a denně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Alex :

  Pročítám tady každou debatu, týkající se centra města a z ostatních tak, co mě zaujme. I téma rekonstrukce ul. 28. října, stejně jako Nádražní, dost sleduji. A zejména mě zajímá ten kontrast mezi pozorností, jaká je věnována jednotlivým, řekl bych, prvkům stavebních úprav na jedné straně, a naproti tomu relativně málo diskutovaným tématům, k čemu ten rekonstruovaný (nebo eventuálně kritizovaný nerekonstruovaný) veřejný prostor má sloužit. Mají se z ulic stát korza? Dopravní tepny? Byznys čtvrti s bankami a pojišťovnami? Zábavní centra s hudebními aj. zábavními kluby? Bulváry s luxusem? Poklidné obytné lokality? Nějak se mi ty základní úvahy a ideje ztrácejí, nebo jsem něco přehlédl?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 41. aggu :

  Alex: V takovém detailu nemůže z pozice města nikdo rozhodovat, limitem jsou měřítka ÚP (bydlení rodinné vs. bytovky, občanská vybavenost…).
  Tam jsou ty základní ideje a úvahy. BTW, Ten ÚP, o kterém magistrát a ÚHA odmítl s lidmi diskutovat. Těžko se jim divit, vypořádávat se s připomínkami veřejnosti, to je moc práce.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 42. Alex :

  aggu:
  No ale přeci město kromě toho, že zpracovává ÚP, je také na svém území vždy tím nejdůležitějším investorem. A nejdůležitější investor udává tón, určuje směr vývoje a rozdává noty, podle kterých se víceméně řídí i ostatní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 43. Crazym :

  Ukázka využití „praktických“ stojanů v praxi http://www.imagehosting.cz/?v=3012201507.jpg :-) Nutno říct, že i toto je posun vpřed a pokrok, ještě pár rekonstrukcí a mobiliář bude odpovídat realitě tohoto století :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.