Rezidence Trlicova

Je známo, že Češi se boji všeho nového a z vlastního přesvědčení a zvyku by nejraději zanechali své okolí takové, jak ho znají. Nová výstavba je pro mnohé ročníky automaticky ubytovna, detenční centrum pro migranty, herny. Vůbec je nenapadne, že se daná lokalita přirozeně rozvíjí.

Takový příklad můžeme vidět na projektu bytových domů v Novém Jičíně. Na místě bývalé mateřské školy má vyrůst dvojice bytových domů. Mateřská škola se již nevyužívá, jelikož použitý stavební materiál obsahuje plno azbestu a byla uzavřena.

Nový Jičín měl tedy nebezpečný objekt, který se již nedal využívat. Dal ho k prodeji i s pozemkem. Tuto nemovitost si mohl koupit opravdu každý. Učinil tak investor plánovaných bytových domů. Nový Jičín se tak zbavil nebezpečného objektu a získal peníze z prodeje nemovitosti a pozemku. Dále město ušetřilo peníze na případné demolici objektu.

Navrhovaný záměr bytových domů však vyvolal odpor u obyvatel sousedního domu na ul. Trlicova 10 a hlavně majitele rodinného domu na ul. Trlicova 6: Josefa Rychtárika (pan Rychtárik je na novojičínsku již docela známé jméno).

Lidé zmíněných objektů si snad vzali za svůj koníček tuto stavbu zablokovat, co to půjde. I když splňuje veškerou legislativu. Dokonce proběhlo i setkání mezi investor a oponenty. Bohužel chování oponentů se dalo přirovnat k chování dobytka se všemi projevy. Překřikování, manipulace, smyšlené informace, hulvátství. Samotný p. Rychtárik zabředl i do konspiračních teorií.

Tento koníček, napadnout jakýkoliv dokument procházející úředním řízením, se dostal až do takové absurdní situace, že oponenti jsou i proti demolici objektu bývalé školky. Na budově jdou již poznat také nájezdy sběračů kovů atp.
Současný stav bývalé MŠ Trlicova:

Vizualizace plánovaných objekt:

Související články


Komentáře

 1. jiří :

  hezký libi se mí ty baraky celkovy projekt

  Thumb up 4 Thumb down 7
 2. Neuvedeno :

  Jen by mě zajímalo, co je to ten sběrač kovů? Nějaký stroj?

  Thumb up 6 Thumb down 6
 3. O. :

  Tak jestli bude ten Rychtarik stejne „fikany“ jako jisty Richtar, tak to bude dlouha story…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Slosor :

  Neuvedeno: Asi něco jako sběrači obsahu kapes v MHD, nebo gangy sběračů aut.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. davidb :

  Moc pěkné.
  Jsem rád za každý větší bytový dům a ne jen rodinné domky.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 6. Iva :

  Závist je sviňa. Držím vám palce a nedejte se. Projekt je super a něco takového tady potřebujeme.

  Thumb up 7 Thumb down 5
 7. volnoběh :

  Jojo, takoví týpci, to je diagnóza. Je nejlepší se jim vyhýbat velkým obloukem – pokud ovšem to jde. Bohužel ne vždycky to jde.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 8. Luboš :

  Zdravím, zaujalo mě, že školka je plná azbestu. Tímto bych chtěl poprosit autora článku o více informací, popř. zdroj ze kterého čerpal.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 9. Rádce :

  Než začne člověk dělat úsudky a hodnotit postoje jedné či druhé strany, popř. unáhlené závěry je vhodné si vyslechnout obě strany. Přirozený rozvoj lokalit v právním státě neznamená provádět demolici staveb bez povolení, realizovat výstavbu bytových domů výšky cca 17 m v blízkosti hranic pozemků stávajících rodinných domů s výškou 7m a to na úkor několika výjimek ze zákona, které odporují koncepci města (zachování veřejné zeleně), platnému územnímu plánu (nepovolují se uzavřené areály/rezidence), nedostatečná vzdálenost od stávajících domů, nevyhovující dopravní napojení atd.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 10. Rádce :

  Dodatek: Stávající stav budovy, který vám byl vyobrazen na fotkách vytvořil developer zahájením odstrojovacích a demoličních prací bez povolení na bývalé Mateřské školce, kde město NJ zainvestovalo před prodejem nemalé částky (komplexní oprava střechy, veškerá výměna výplní vnějších otvorů za nová z PVC, nové oplocení ze západní strany atd.
  Pokud někdo z vás, kdo přidává komentáře a je z Nového Jičína, má vztah k dané lokalitě a má zájem se dozvědět víc může se dotazovat podle zákona o informacích na úřadě, možná bude překvapen. Výstavba bytových domů je důležitá a ani skupina lidí, kteří ve svém volném čase chrání zájmy dané lokality, není proti, ale v takové míře, která neupřednostňuje jednu skupinu před druhou. Vizualizace plánované výstavby rezidence, která vám byla zveřejněna bez záběru na celou lokalitu s okolní zástavbou, příjezdy a přístupy je zkreslující. Požadavek na zveřejnění pohledů ze všech světových stran se záběrem na širší okolí nechtěli ani zástupci města ani investor zveřejnit. Trh s nemovitostmi popř. investoři budoucích staveb si rádi hrají s emocemi lidí a chtějí maximum získat z budoucích vlastníků nebo nájemců. Držím palce občanům i budoucím vlastníkům/nájemníkům s vysokými pořizovacími náklady/nájemným a vysokými provozními náklady.
  :-)

  Thumb up 8 Thumb down 3
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Rádce: Já mám informace z první ruky a nic nezákonného se neděje.
  Projekt odpovídá stavebním předpisům a normám. Odpovídá také ÚP, v místě není regulace.

  Ten postoj p. Richtárika a spol. je opravdu komický. Tito lidí třeba měli i jeden z argumentů proti výstavbě ten, že nebude přístupný břeh Jičínky.
  Avšak samotný p. Richtárik si postavil RD na břehu Jičínky a ulici Jugoslávskou a zamezil tak přístupu k břehu.

  Držím palce občanům i budoucím vlastníkům/nájemníkům s vysokými pořizovacími náklady/nájemným a vysokými provozními náklady.“
  LOL

  Thumb up 3 Thumb down 5
 12. Radce :

  Pane Martine pokud máš informace z první ruky a tvrdíš že se nic nezákonného neděje, řekni čtenářům proč stavební úřad stále nepovolil odstranění stavby a proč investor začal s „bouracími pracemi bez povolení v květnu 2017 načerno? Stavební úřad pokud nejsou chyby a nedostatky v dokumentaci tak určitě povolí. Možná to bylo tak, že odvolací orgán na kraji zamítl rozhodnutí pro chyby a nedostatky. Zkus se zeptat té „první ruky“ možná Ti řekne pravdu pro čtenáře.
  BTW: Pokud nevíš, neurážej lidi ani nejmenuj. Nikdy nevíš, jak se to může proti Tobě obrátit. Už to, že neodpovídáš na otázky v komentářích je příklad toho, že není něco v pořádku na Tvém článku a jen zavádíš řeč jinam, abys byl zajímavý.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Radce: Povolil http://mapy.novy-jicin.cz/ost/upload/brow.php?show_upl=1&RECORD_ID=14973&AGENDA_IDENT=UREDNI_DESKA&CHECK_ANONYM=&cache_id=1549698528174

  Co si p. Richtárík a spol hledají za „nedostatky“ je opravdu úsměvné. Investor počítá s tím,že se budou takto „bavkat“ i nadále.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. oo5 :

  Pan Martin z msstavby.cz by si měl dát pozor na pusu.Nazývat lidi dobytkem to je moc.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 15. Crazym :

  oo5: Bo co? Bo mu proběhneš tunýlkem od trenclí? :DD Ale pobavil jsi, za to máš malé bezvýznamné plus :DD

  Thumb up 2 Thumb down 2
 16. Martin :

  Máte nějaké nové info? Nic se tam neděje.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Jiri :

  Na mě je to moc divoke, ta nová bílá se mi líbí víc.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.