Komentáře

 1. Danek :

  Jeden ze smutnych koncu Ostravske historie…diky Safarciku.

  Thumb up 10 Thumb down 7
 2. Rado :

  Peníze dokonale vyhozené komínem. V dnešní době, kdy lze díky moderním technologiím a stavebním metodám postavit skoro všechno, se někdo kousne a řekne, že na Bazalech nic nejde udělat. A město to sežere jako ovce. Spíše jde o to, že bylo nutné najít někoho dalšího do stadiónu ve Vítkovicích, kdy se ta rekonstrukce řádně prodražila. Resp. za ty peníze bylo možné postavit z gruntu nový stadión. Rekonstrukce Vítkovic stála 882 mld. bez DPH, fungl nový stadión Slavie Praha 1 mld. Kč, tuším, že s DPH, takže zatímco Praha má nový stadion, Ostrava jakési lepeníko stylů. Zpátky k Bazalům, rozhodně si myslím, že kdyby někdo chtěl investovat ty peníze, za které se staví nyní pouze tréninkové centrum, do původních Bazalů, tak je Baník na Bazalech ještě min. 20-30 let. Jen se musí chtít, což se v Ově jaksi nechce.

  Thumb up 28 Thumb down 3
 3. Danek :

  Rado: a nejvetsi problem je ze Martin napise…jen tak dale…pripada mi ze v telocviku ho kdyz byl v brane radeji misto golu radeji zamerne trefovali do hlavicky….po tom co Ostravakum krvaci srdce co vidi kdyz kdyz soucast jeji historie…nanavratne mizi..napise toto!!!

  Thumb up 27 Thumb down 16
 4. Coppola :

  Škoda, mohl tam být krásný fotbalový stadion pro cca 25 000 diváků, na tradičním a legendárním místě.

  Thumb up 18 Thumb down 4
 5. Ales :

  Jen tak dal? Odkudy jste priznivci demolice? Tohle je nejsmutnejsi demolice v Ostrave, nejsem velky priznivec fotbal ale tahle demolice je celkem smutna. Byla to dominanta Ostravy a cela ta situace se mela resit jinak.

  Thumb up 23 Thumb down 6
 6. davidb :

  Chodil jsem na Bazaly skoro 30 let a mimo jiné sedačky jsem si nevšiml nějaké modernizace. Bohužel klub neinvestoval. Raději budou cpát peníze do hráčů (nebo rozhodčích).

  Thumb up 4 Thumb down 5
 7. Luděk :

  Danek: To nepsal Martin..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Danek :

  Luděk: Pokud to nepsal Martin tak se mu omlouvám, ale po tom co tady nepsal o klubu a fanoušcích negat.věci..jsem si to asi s nikým jiným nemohl spojit.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 9. Jirka :

  Rado: 882 miliard??? To je asi tak 100 ročních rozpočtu Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Ina :

  Chichi, jeden překlep Danku, a jak nám to pěkně změnil smysl věty :) A komu bude patřit tréninkové centrum na Bazalech?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Danek: jako trosku se v te ventilovane fantazii krot. ze si nehrajeme na bohy jsme tu uz probirali, ale to nemeni nic na tom, ze admini se neurazeji. vsechno se da napsat mnoha zpusoby, ale timhle stylem zacinas byt za carou.

  Thumb up 8 Thumb down 15
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Porozumění textu je jednou ze základních věcí, kterou se učí již na základní škole. Bohužel, jak často dokazuješ svými příspěvky, máš i zde máš velký deficit.

  Thumb up 6 Thumb down 11
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Danek: Ales: A co na tom schátralém stadionu bylo tak úžasného. Hyzdil to tam už dost dlouho. Že se ve Vítkovicích nepostavil nový stadion tady všichni kritizují a tuhle hrůzu by jste chtěli rekonstruovat? Tak tomu fakt nerozumím. A proto jen tak dál.

  Thumb up 11 Thumb down 12
 14. Danek :

  acdlcia [msstavby.cz]: jo tak to si napsal ty…super.ten stadion byl unikatni svou polohou…na kopci,ze byl vybudovan z casti ve skale,pamatuji na ten vyhled na cele mesto..uchvatne o prestavce fotbalu…a v neposledni rade 50let tradic a velkych vitestvi…meli jsme neco co zadne mesto v cr…bohuzel uz je to pryc…je to jako by si rekl ze Eifelovka je hnusna.

  Thumb up 11 Thumb down 6
 15. D-r :

  Ať odstraní ten hnusný modrý plot. Takový by byl krásný výhled.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Danek: Ten výhled se dá využít mnohem lépe. Je to nejlepší parcela ve městě, ideální pro stavbu bytových domů. A díky tomu svahu by měly všechny výhled na město. Postavit tam stadion, který musí být vodorovný, byl nesmysl už tehdy. A navíc to žádný architektonický skvost nebyl takže srovnání s Eiffelovkou působí dost komicky.

  Thumb up 17 Thumb down 10
 17. PetrP :

  acdlcia: pokud se ptáte, co na tom bylo úžasného, tak myslím, že veškerá další diskuze je úplně zbytečná… Ale tak nic no, nikdo není dokonalý…

  Thumb up 9 Thumb down 7
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Ve Vítkovicích není „tribuna chudých“, to asi vadí nejvíce.

  Pokud to byl takový skvost v srdci mnoho ostraváků, proč nevznikla nějaká iniciativa na zachování a podporu? Více jde i slyšet snaha o zachování komínu plného azbestu v aglomeraci….

  Thumb up 7 Thumb down 11
 19. David :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jen pro upřesnění. Na místě původních Bazalu vyroste tréninkové centrum pro mládež. Takže jednak tam žádné parcely pro domy nebudou a jednak tam fotbal zůstane. Takže všichni bychom měli krotit emoce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. acdlcia [msstavby.cz] :

  David: Však taky nikde nepíšu že tam budou, ale že by bylo dobré kdyby tam byly.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 21. adamous :

  acdlcia [msstavby.cz]: souhlasim, pozemek se dal vyuzit mnohem lepe, pamatuje se, kdy jste tady zhruba pred rokem davali nejakou studii ke Slezske Ostrave – hodne admin. budov a novych bytovych domu kolem Ostravice, realizovat se to asi bohuzel nebude, jak tak vidim.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 22. Rado :

  David: Ale jaký fotbal? Už to tady padlo, s odchodem Baníku z Bazalů vzala za své i dlouholetá tradice. A nemyslím si, že by třeba Sparta dopustila to, že by hrála jinde než na Letné nebo Slavie jinde než ve Vršovicích, Barca na Nou Campu atd. Prostě nejdřív město prodá pozemky, kde bylo tréninkové hřiště, Hornbachu a pak se přemýšlí, co dál. Za mě krátkozrakost, krátkozrakost, krátkozrakost. Bazaly, kdy byla chuť, mohly být po rekonstrukci jedním z nejhezčích fotbalových stánků v ČR, tak máme prd. Tréninkové hřiště, které mohlo stát kdekoliv (otázka, proč ne na nějakém brownfieldu) a jakýsi hybrid ve Vítkovicích. Jak každý klub utíká od stadiónu s běžeckou dráhou, tak Baník jde směřem přesně opačným. Stačí se podívat na stránky Projektstudia, jak měly/mohly vypadat Bazaly i Vítkovice.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 23. adamous :

  Rado: Co je jeste vtipne, tak cela tahle rekonstrukce vysla levneji, nez Vitkovicky stadion a vysledek je, ze Trnava ma krasny stadion na fotbal: https://cs.wikipedia.org/wiki/City_Arena_Trnava. Holt u nas musi vzydcky vyhrat nejhorsi a nejdrazsi reseni, cim to asi bude?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 24. Danek :

  adamous: Slezká(na kopci,centrum nedaleko) je užasné místo dle mě je tam potenciál byt nejlukrativnější Ostravskou častí pro rezid.bydlení:Bohužel u Slezké Ostravy je , ale i známo, že tam bydlí nejb.lidé , ale zárověn početná nižší soc.skupina…což je chybou…Jinak Martinuv komentář opět nechápu..o tribuně chudých.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 25. adamous :

  Danek: Presne, podle me tam mel bud zustat ten stadion + opravit ho nebo vsechno zbourat a udelat z toho novou zastavenou ctvrt. Treninkove centrum uz mohli presunout klidne jinde. Jedine co me napada, ze to mozna nejde z duvodu poddolovani.

  Thumb up 9 Thumb down 2
 26. Raptor :

  Danek: kdyby si chodil s Martinem na zakladku ve Svnove jako ja, pochopil by si. Jeho nahled na sportujici deti v Baniku kdysi tady na diskuzi se zuzil na bulvarni pohled TV Nova a Blesku o tom z vse co se jmenuje Banik, je spojeno s nasilim fanousku apod. To ze tam nekomu mohou trenovat deti namisto brani drog apod.,nekterym lidem nedojde. Zkratka v Blesku psali ze je Banik spatne, tak to tak musi byt.

  Thumb up 10 Thumb down 6
 27. Zed :

  Wow, zapšklost místních admis je kouzelná, očividně se při vzpomínce na tělocvik ještě dnes budí hrůzou ze snu. Když se bourala továrna ve FM, tak se tu div nepřetrhli o jakou jde škodu, ale když se bourá dominanta Ostravy, tak tomu tleskají a ještě se tváří, že vlastně nechápou, kde je problém. Bazaly společně s radnicí nedomyslitelně patřily k Ostravě a nechyběly na žádných záběrech, pro obyvatele města měly vždy zvláštní význam, což někteří deprivanti dodnes nechápou.

  Thumb up 12 Thumb down 7
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Zed: Raptor: Já naštěstí chodil na ZŠ do Mošnova a Petřvaldu. Fotbal jsme hrál profesionálně, chodil do SDH, v současné době kondičně plavu a nemám problém najet 100 km na kole.

  Jak už jsem mnohokrát psal, nejsem Martin Strakoš…. Pro doplnění nejsem ani příbuzný bývalého náměstka na DPO…

  A že děti budou trénovat na Bazalech a nebudou brát drogy… Jinde do balonu v Ostravě kopnout nejde?

  Thumb up 13 Thumb down 1
 29. Marek :

  Zed: Raptor: Kluci, Martin se na to dívá jako urbanista(a v tom má naprostou pravdu, Bazaly do centra, na lukrativní pozemky nepatří. Vhodné prostory jsou ve Vítkovicích.)

  To, že Baník má/měl nějakou historii na Bazalech, to je jiná, ovšem fotbalový klub, to není jen stadión, ale především hráči a hlavně jeho úspěchy. Spousta slavných klubů v Anglii(a třeba i barcelónský Camp Nou znamená v překladu „nový stadión“ = Barca měla původní historii někde jinde) změnila působiště, když si stavěli nový, moderní stadión. Nic není věčné a život jde dál. Ostatně, přesídlení na bazaly bylo kdysi pro Baník/SK Slezská změnou a někteří tehdejší fanoušci to mohli brát jako „svatokrádež“, tak jako v dnešní době je vnímáno přestěhování z bazalů do vítkovic.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 30. Xavier :

  Tleskám, ta chátrající stavba hyzdila okolí už minimálně deset let. Sláva, že je pryč.

  Thumb up 10 Thumb down 5
 31. kdojekdo :

  Měli byste si zjistit fakta, proč tam nemůže být nový stadion ani pro 10 tis.lidí a proč tam nelze stavět domy a byty…… ale to je zde na webu obvyklé, nevědět ona důležitá fakta….

  Thumb up 4 Thumb down 10
 32. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Tak se s námi o fakta poděl.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 33. skelet :

  Další várka popcornu.. připosraný anonym vs veřejně známý chlap.
  3..2..1.. fight!!

  Kluci nechcete už zavést normální registrace? :D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 34. acdlcia [msstavby.cz] :

  skelet: On pan kdojekdo bude už podle přezdívky nějaká rozpolcená osobnost. Používá několik mailových schránek, chvíli nám nadává ze sítě O2 CZ, chvíli z OVANETu a chvíli zase z IP adresy nizozemského operátora LEASEWEB takže se není čemu divit že už ani neví co píše.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 35. thvari :

  Jako baníkovský srdcař s přesunem taky souhlasím, už v roce 2004 při mistrovské se „chcalo u plotu“, ten stadion byl z určitého pohledu hrozná ostuda a přitom jsem ho stejně miloval. Jen by Vítkovice měly být opravdu dočasný azyl (a tím fakt nemyslím 40 let). Město Ostrava vždycky sportovní akce i infrastrukturu podporovalo a já věřím, že nakonec podpoří i stavbu nového, čistě fotbalového stánku ve vhodné lokalitě na Slezské. Klub s historií a společenskou prestiží Baníku by opravdu neměl hrát dlouhodobě na atletickém stánku a ještě domácím hřišti městského rivala.

  Co se týče lukrativnosti … ano, ale Ostrava má tak nezastavěné centrum, že je tu tolik lukrativních pozemků, že se ani nedivím, že na Bazalech dál bude fotbal. Kdyby to byla jedna ze dvou posledních lukrativních parcel, tak se asi investoři přetrhnou, ale zatím jde opravdu stavět leckde.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 36. dolil :

  Zase změna k horšímu…

  Thumb up 1 Thumb down 7
 37. dolil :

  Dá se zabránit aby osoba nade mnou používala můj nick?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Xavier :

  dolil: Možná registrace? Ale nezkoušel jsem, tak nevím…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 39. davidb :

  thvari:
  Omlouvám se za mínus. Na mobilu mi to ujelo.
  Váš komentář podepisuji v plném rozsahu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Hynek [msstavby.cz] :

  Bazaly teď

  Thumb up 3 Thumb down 0
 41. Crazym :

  Sakra, to by byl super prostor pro nějaké terasovité domy s báječným výhledem uprostřed třetího největšího města v republice. Tak tam jen budou čumět kopačky na balón nebo do mobilu na obrázek toho od přírody hezkého fešáka s šesti třídami, narcistními sklony, podivnou sexuální orientací a dětmi z pronajatých děloh :DD A všechny tam budou jen proto aby si splnili svůj sen, vydělat to co on :DD

  Thumb up 5 Thumb down 2
 42. aggu :

  Celý tenhle projekt je jedno velké neštěstí.
  Na jeden krásný fotbalový stadion je tam místa dost. Nemusí stát zítra ani za rok, ale stát jednou bude.
  Tréninkové centrum zato musí být úplně jinde, než uprostřed centra. Kolem Odry od Nové Vsi k Zábřehu je místa na 120 fotbalových hřišť, v okolí se dá běhat, jezdit na kole…. Proč se vždycky v Ově musí najít mezi politiky nějaký pošuk, který si prosadí blbé zato drahé řešení jednoduchého problému…

  Thumb up 8 Thumb down 1
 43. Tereza :

  Zdravím, nemá někdo doma sedačku z Bazalů navíc na prodej? Jako suvenýr na památku – manžel by měl velkou radost. Díky za případné nabídky: ziminecka@seznam.cz

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.