Rekonstrukce budovy SŠE Na Jízdárně

Po úspěšné zateplovačce budovy SOU Zengrova přinášíme fotky polystyrenizace další cihlové stavby. Na snímcích je vidět jak jsou precizně překrývány veškeré prvky původní fasády jako třeba obloukové překlady nad okny. Je pravda že budova byla ve špatném stavu a dost ji poškodila už dřívější výměna oken (možno vidět na Street View).

Související články


Komentáře

 1. thrpst :

  Smutné.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. FACEPALM :

  To je hnus!!!!!!!

  Thumb up 17 Thumb down 0
 3. Lip :

  To je proste totalni hnus!!!

  Thumb up 11 Thumb down 0
 4. aldar :

  ku… to bude krása!

  Thumb up 5 Thumb down 1
 5. Rýša :

  Ostrava !!!

  Thumb up 3 Thumb down 4
 6. Ales :

  Kdepak Ostrava !!!

  Tohle je Novák !!!

  Zadavatelem díla je Moravskoslezský kraj, jako zřizovatel Střední školy elektrotechnická.

  Zlepšení izolačních tepelných vlastností obálky budovy (jak se polystyrenizaci říká v odborném žargonu) spolu se zachováním pohledových charakteristik fasády z režného cihlového zdiva tak hluboce přesahuje mentální horizont českého byrokrata, že podobný požadavek by na tu nadutou, samolibou úřednickou kastu, vyinkubovanou z prostředků EU, působil stejně, jako byste na ně promluvili swahilsky.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 7. johny :

  Šílenost… Ale bral bych to s rezervou. Za 20-30 let to zestárne, polystyren to shodí, okna se zrepasujou na původní tvary a bude to krása. Kraj zkrátka to uchování příštím generacím bere holt po svém :-D

  Thumb up 7 Thumb down 0
 8. thvari :

  johny: presne neco podobneho me napadlo pri prohlizeni tech obrazku. sice to ted zmrsili, ale tak snad se toho jednou ujme nekdo osviceny, a tak jako se odkryvaji a restauruji premalovane fresky na vnitrnic zdech starych kostelu a jinych historicky cennych stavbe, tak i tato budova se v jednou v budoucnu docka sveho vzkriseni nebo znovuzrozeni :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  thvari: Nebo se dočká bagru a drtičky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. thvari :

  sam jsem na architekturu nebo podobne veci naprosty laik, nikdy jsem to nestudoval, jenom me bavi sledovat weby jako tento nebo si prohlizet takove ty casaky o bydleni s domama, divat se na dokument typu ProStory na CT apod. a kdyz vidim tyto paskvily, vzdycky me napada, proc nas na SS nebo i ZS neuci estetiku? mit ve vecech vkus neni u vetsiny lidi vrozena vlastnost, to se musi clovek naucit…

  Thumb up 8 Thumb down 0
 11. thvari :

  acdlcia [msstavby.cz]: och, ty me zbavujes mych tezce vydobytych idealu

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aggu :

  Projev absolutní neúcty. Sociopatie. Fachidiotství. Děkujeme Krajský úřade.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  thvari: No jo třeba to vyjde.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  Na tohle obložení prý dostali dotaci a na opravu cihlové fasády by ji nedostali. Tááákžééé když někdo přijde s projektem na „obalení“ Ostravice a hotelu Palace tak dostane dotaci a ještě může říct že zachránil historické stavby pro příští generace arch-archeologů.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Zvrácený to svět.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 16. pavel :

  Dotace by mohla být i na zateplení se zachováním fasády. Jenže energetičtí auditoři a projektanti si práci přidávat nehodlají. Obzvlášť pokud jsou soutěženi na nejnižší cenu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 17. Ales :

  Na školu s břízolitovou omítkou z 60. let, na panelovou pavilónovou opičárnu z let 70., na 120 let starou budovu s fasádou z režného cihlového zdiva – dotace jako dotace, co na tom, který barák jak vznikl, jak je jeho vzhled cenný pro lokalitu.

  To bohužel není svévole bruselských úředníků. To ta místní svoloč, polovzdělaná a líná jako veš, ty dámy a pánové, co s mokrým diplomem nastoupili do řídících orgánů fondů a od té doby velkopansky rozhodují a není na ně metr. Náš stát si za 25 miliard jen v posledním programovém období vytváří kádrové rezervy do krajů a ministerstev – osoby, které bez sebemenší zkušenosti dostaly pravomoc rozhodovat o penězích.

  Jestli byla 90. léta léty tunelářů, jsou první roky 21. století léty blahosklonných velkopanských byrokratů a žadatelů – to je oficiální název pro uchazeče o dotaci. Jak málo se to liší od prosebníka. Národ povýšenců a prosebníku – to z nás udělaly dotace EU.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. Jan :

  To asi nebude apríl, co? :/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Petr Štěpánek :

  Má to nějakého konkrétního autora? To je zločin na veřejném prostoru (i zdravém rozumu).

  Thumb up 4 Thumb down 1
 20. lukáš král :

  Tímto se fakt někdo odvažuje chlubit? Kdyby šlo o bydlení pro chudé lidi, zateplení chápu. Ale školní instituce, která si neváží historického odkazu, to se pak nedivme, že jsou lidé apatičtí a mnohým na ničem moc nezáleží. Ach jo.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 21. Martin :

  Nazval bych to korunovací tragické nevyužitosti bývalé Hlubinské kolonie. Přitom se jedná o krásný nevyužitý parkový prostor s industriálním sousedstvím, relativně dobře dopravně dostupný. Už vím, co si představit pod pojmem „nemísto“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. aggu :

  Jen tak mimochodem, přesně na takové … se rozpustily peníze za Černou kostku. Kterou projektovali Páni architekti. Nedokážu si představit větší ubohost a větší podraz, který „tamti“ Ostravě provedli (kromě letiště).
  A jsem docela zvědavý na proslov, až bude u téhle „školy“ hejtman slavnostně stříhat pásku. To bude happening ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 23. aggu :

  Takhle vypadá kolonie tam, kde pochopili: https://www.youtube.com/watch?v=T-pN8vhGA-g
  Buď do Nikiszowca dotace ještě nedorazily, nebo je místní komunita nebetyčně inteligentnější než my.
  Ničíme si město, musíme přece čerpat ty peníze… A když je nevyčerpáme, tak předseda říkal, že budeme za hlupáky.
  Ještě jsem si vzpomněl na jedny dveře v budově magistrátu, které by mohly říct stop….

  Thumb up 1 Thumb down 0
 24. Rýša :

  aggu: Opravdu pěkné. Město mi silně připomíná Vítkovice – nádherné cihlové stavby a cihlové kolonie. Al: aggu – já vím, že se Vám to nebude líbit, co teď napíšu, neb jste jejich chráněncem, totiž, v Ostravě do těchto cihlových kolonií a krásných domů nacpali Romy, kteří naplatí nájem, neb to za ně platí stát, a tak si tito naši „přizpůsobiví“ neváží bydlení a potom ty domy vypadají jak vypadají, vždyť si vždy vykřičí nové bydlení – to vidíme nejen na koloniích ve Vítkovicích, ale spoustu zničených domů i v Přívoze. V Polsku, a jsem tam dost často, jaksi romských občanů moc nevidíte. Asi tam nesypou štědré dávky jako u nás.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. MM :

  Rýša: Teď jsem řešil pronájem bytu. Volalo 6 zájemců: 3x naši, 2x romové a 1x napůl. Pouze dva měli práci z které budou nájem platit, ostatní včetně naší většiny chtěli využít příspěvek na bydlení od státu!!! Bohužel jsme si tady během 5-ti let vychovali generaci, která za vlastní bydlet nikdy nebude. Příspěvky dosahují miliard a čerpají to všichni. Dopadneme jako Řecko. Těch různých příspěvků a kliček je tolik, že už to čerpá skoro každý druhý obyvatel :-(

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. ruda :

  Aspoň to zakonzervovali pro další, doufjemě moudřejší generace .

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Rýša :

  MM: ….možná, že ti 2, co měli práci byli zrovna….:-)). Trochu jste to ale napsal zkresleně…tedy, příspěvek na bydlení dostávají mnozí (tedy i – jak jste napsal, naši :-)), ale jen několik stovek, možná ani ne – měsíčně, ale Romům celé bydlení platí stát, a to mnohdy jejich nájem v ubytovnách dělá i desetitisíce ….měsíčně. A to nepíšu o různých poplatcích, -třeba popelnice, ty Romové neplatí vůbec, ba dokonce jim přistavují kontejnery zdarma a pak se o tom píšou oslavné články, jak si sami uklízejí kol domů nepořádek,který si tam udělali.

  Jinak: dávky nedostávají jen Romové ostravští, ale i jejich příbuzní ze Slovenska, kteří sem dojeli jako by na „návštěvu“. http://www.novinky.cz/domaci/365398-najemni-byty-obsazuji-neprizpusobivi.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Hynek [msstavby.cz] :

  Rýša: vsem, co se kvalifikujou, plati stat, ne jen Romum.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Rýša :

  Hynek [msstavby.cz]: Jistě všem, co se kvalifikujou a drtivé většině (možná všem) Romům.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. MM :

  Rýša: Souhlas, ale ten systém jsme nastavili my. To že se ho naučili využívat na maximum je věc jiná. Kdyby takový systém nebyl, vypadá to jinak.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Danek :

  MM: Za sebe jsem si myslel, že s tím zatočí Babiš, ale strašně mě zklamal. Nedávno mi kolega psal, že bere kufry a s téhle debilní země jde pryč. Že se tady nedá žít. To je konkrétní příklad systém je nastaven tak , že pracuj a plať daně a drž hubu. Vezmeme tvoje peníze a budeme živit lidi co ze sebou nic nedělají,stát po nich nic nechce. Tato pomoc není ničím omezena.I když někdo nepracuje celý život a stát mu platí bydlení….proč tam není limitace částkou,dobou pomoci.Třeba e Švycarsku když přijede cizí občan má nárok na dávku po 5letech práce.Tady přijede Cikán ze Slovenska jak říká na navštěvu a hned bere dávky. Občanský zákoník vyloženě pobízí k tomu, aby jak ubytovat 20lidí do jednoho bytu ….j
  ak muže takový paskvil dát dohromady uředník a dát do oběhu. Nedávno mi říkal jeden realitní makléř, že co se týká pronajmu bytu to co je v občanském zakoníku to absolutně nemá logiku.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.