Rekonstrukce a prodloužení ul. Masné

Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku rekonstrukce a prodloužení ulice Masné.

Plocha vozovky bude vydlážděna dlažbou z žulové kostky. Na chodníky budou použity řezané žulové desky. Celkově na ulici bude také vysázeno osm stromů.

Předmětem veřejné zakázky je realizace stavby „Rekonstrukce a prodloužení ulice Masné, Ostrava – Moravská Ostrava“, v k.ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava, Rozsah stavby je dán projektovou dokumentací pro provádění stavby, kterou zpracovala společnost MS-projekce s.r.o,

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Vítek :

  Komunikace je pro dostavbu lokality potřebná.
  Bohužel technologie žulové dlažby z desek a kostek není v současné době v Ostravě dostatečně zvládnuta ani při stavbě ani při následné údržbě. Totéž platí pro stromy v chodnících. Doufám, že se to při projektování dostatečně zvážilo !

  Thumb up 12 Thumb down 1
 2. chytrák :

  Ano, u jatek může být Masná ulice mastná. Ale s malým m. Pozor na ten guláš.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 3. MM :

  Jsem rád, že město chce investovat do kvalitních materiálů a ulici prodloužit. Logicky se, ale ptám proč investovat tolik peněz nyní, když se v místě očekává výstavba bytových domů a podobně. Jak asi bude taková silnice potom vypadat? Má se to dělat naopak, cesta provizorní, výstavba a pak dokončení povrchů.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 4. Vladislav :

  Snad nejdříve dostaví proluku v bloku, než tam udělají krásnou ulici, kterou by potom zničily náklaďáky a domíchávače betonu další výstavby.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. tjov :

  MM: :-) ano soukromý investor by to takto udělal (vyjma situací, kdy erár tlačí při parcelizaci pozemků na přednostní vybudování komunikací) , ale erár nikdy.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. Jann :

  Vladislav: Problém je v tom, že dostavba bloku v nedohlednu, naopak jatka se letos otevírají a hosté logicky nemohou chodit na novou pýchu Ostravy v prachu.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 7. Vojtěch :

  @Vladislav no tak vzhledem k tomu, že u jatek nebude při otevření ani prostor kolem tak nějaká cesta kolem je až druhý problém :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. thvari :

  MM: ty pozemky ještě ani nejsou prodané, to tam chcete mít dalších deset let tu polní cestu.. já teda ne.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. Dan :

  A ta planovana cyklostezka, co mela vest po teto ulici, je kde?
  https://www.msstavby.cz/cyklostezka-ceskobratrska-hollarova-30-04-2014/

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. MM :

  thvari: Chápu, že nejsme někde na vesnici a je mi jasné, že štěrková cesta není ideální, ale ty žulové desky můžeme rovnou odepsat. Oni nefungují skoro nikde, na Stodolní je to všude popraskané. Město může použít třeba zámkovku, kterou potom rozebere a vloží jinam. Ostrava fakt není bohaté město, to by povrchy chodníků nebo silnice vypadali v centru jinak. Tady se nabízí řešení a každý ho pochopí.

  Druhá věc je to zastavění. Já si osobně myslím, že dělat to stylem, že město zaplatí v podstatě vybájené vizualizace a pak hledá developera je špatně. Mají dát zadání co tam zhruba chtějí a pak to prodat. Třeba povinnost obchodního parteru a tak podobně. Ty vizualizace, kterých je teď milion ukazují město v nerealistické podobě. Snad každých 14 dní nový developerský projekt. Přitom realita je taková, že se na faktické povolení soukromých projektů čeká roky. Zoufalost.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 11. thvari :

  MM: Je to nová ulice u čerstvě opravených Jatek a u nového nárožního bytového domu v centru města a je jenom dobře, že bude kvalitně vydlážděna i s přihlédnutím k tomu, že zde možná bude brzy přestavba objektu na ulici Stodolní. Vaše usilovné hledání argumentů, čím to shodit, mi není vůbec sympatické. Ostrava je město, které holt postupuje dům po domu, ulici od ulice.

  Chtít, aby po nepovedených opravách ulic jako například Nádražní, byla na ulici Masné obligátní zámkovka, je absurdní. Pokud nedojde k prodeji ostatních pozemků mezi stojícími bytovými domy, nebylo by od věci provést tam pod dohledem MAPPY nějaký dočasný zásah, který tyto městské pozemky využije nějakým logickým způsobem, který zohlední fakt, že z Jatek bude už letos atrakce, které budou navštěvovat tisíce lidí a těm musíme okolí upravit důstojně.

  Thumb up 9 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.