Komentáře

 1. via :

  Tohle bude asi nejzbytečnější cyklostezka (spíše cyklopruh). Úplně stačí vyměnit značku na mostě Českobratrská, vytvořit z chodníku cyklo-chodník a zbytek si už vyřeším sám.
  Na slezské straně Ostravice v centru se už pracuje na další cyklostezce.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. mach :

  Tak vzhledem k tomu, že v dané trase byl v poslední době čilý stavební ruch a ani google mapy ulici Českobratrskou a Janáčkovou v trase cyklostezky ještě nestihly nafotit, bude to asi velice dobře promyšlená a zkoordinovaná investice.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. mJožka :

  Zbytečná stezka to nebude, protože minimálně podél ul. Českobratrská to bude jediný bezbariérový (bez schodů či výtahů) příjezd z oblasti západně od ul. Místecká do centra Moravské Ostravy.
  Zbytečné alespoň v tomto úseku mi přijde stavební řízení a následně stavební činnost. Jak píše mach, je to „krásná“ ukázka koordinace rozvoje města. Člověk by si snad přál, aby projektantům mostů přes Místeckou a železniční trať možná vyrostlo třetí oko, aby si všimli cyklistických stezek na sousedícím sídlišti Fifejdy, a trochu se probral mozek, aby do projektu mostů zanesli možnost cyklisty z těchto stezek převést do centra. A o funkčnosti koordinace útvaru hlavního architekta nebo odboru dopravy MMO to taky neukazuje na ideální stav.
  Ale tak možná má Ostrava dost peněz na dvojí stavební řízení a překopání skoro nových dopravních staveb. Máme rok voleb, tak to třeba voliči připíší odpovědným stranám na závěrečnou účtenku :) 

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.