Psychiatrický pavilon FNO

Ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO) dnes začala výstavba pavilonu pro psychiatrickou péči. Čtyřpatrová stavba za 358 milionů korun má zkvalitnit péči o psychiatrické dospělé i dětské pacienty. Vzniknou v ní tři lůžková oddělení rozdělená podle potřeb pacientů.

„Jedno oddělení bude pro pacienty s neklidem. Jedno oddělení bude pro pacienty se zhoršenou schopností fungování, tedy především gerontopsychiatrickou populaci a jedno bude zaměřeno na léčbu neurotických osobnostních poruch a závislostí,“ uvedl Šilhán. Místo původních 24 lůžek jich nově bude oddělení mít 66.

V přízemí pavilonu vzniknou ergoterapeutické dílny, tělocvična či pracovna fyzioterapeuta. Značná část prostor bude vyhrazena i dětské psychiatrické péči, což umožní zdvojnásobit počet psychologických a psychiatrických ambulancí. Vznikne dětský denní stacionář pro pacienty od šesti do 12 let. „Umožní to jejich intenzivní léčbu bez nutnosti hospitalizace a tudíž bez nutnosti vytrhávat je z rodinného prostředí,“ řekl Šilhán. Součástí stavby tak bude i dětské hřiště. Stavba by měla trvat necelé dva roky a za tu dobu chce oddělení získat i potřebný personál.

Do soutěže na výstavbu se přihlásilo 11 firem. Stavba bude hrazena z prostředků EU a státního rozpočtu. Psychiatrický pavilon bude sloužit i jako výukové pracoviště Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Je super, že se služby v areálu FNO dále rozšiřují. Ale co takhle konečně taky řešit to katastrofální parkování tam?!Jediným způsobem je postavení parkovacího domu, či radši dvou (pokud tam ale na něj ještě je místo)

  Thumb up 15 Thumb down 3
 2. Dejv :

  aldik: Investice nemocnice do zdravotní péče jsou přednější než do parkoviště pro auta…

  Thumb up 11 Thumb down 4
 3. davidb :

  Dejv:
  Jasně že jsou, ale jak pacienti, tak návštěvy musí někde parkovat.
  A míst je fakt málo.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 4. balde :

  proč už to není i s podzemním parkování pro zaměstnance? jinak parkování ve FNO je tragedie jak pro návštěvníky tak pro zaměstnance

  Thumb up 11 Thumb down 1
 5. Skeptik :

  Parkování v areálu FN je o nervy, tedy nový pavilon se hodí :-)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 6. Jája :

  aldik: Hned vedle, pokud šipka ukažuje správně, je nové parkoviště, které je kousek za domem sester.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. Miv :

  Dejv: Tak možná, že kdyby tam postavili parkovací dům ubylo by i psychických problémů.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 8. Parkovací dům na FNO? :

  Parkovací dům? Pro kolik aut? 100, 500 nebo 1000? Pokud potřebujete, můžete v areálu VŠB, je sice placené, ale které dnes není, že? Žijeme v době, kdy všichni mají auto a chtějí s nimi jezdit a nebýt omezováni. Poruba včetně areálů dvou největších zaměstnavatelů v jejím obvodu (FNO a VŠB) není koncipovaná pro takový provoz. Snad si všichni ještě pamatují situaci před otevřením rudné. Dle mého, pokud by se navýšila parkovací kapacita, k poklesu problémů s parkováním by došlo jen dočasně, neboť část lidí, která dnes raději jede MHD, by právě zvolila jízdu autem a budeme zase tam, kde jsme teď. řekl bych, že město (potažmo celá ČR) opět zaspala, hlavně co se týká P+R a P+G parkovišť a navazující infrastruktury MHD.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 9. PetrP :

  Pokud vím, není to tak dávno, co se tady řešilo, že se bude parkovací dům stavět v areálu FN. Ale nejsem si jistý, na čem to stálo…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. balde :

  Parkovací dům na FNO?: jasne nemocní kteří jsou rádi že nemusí udělat krok navíc pošleme na tramvaj? Co hulíte? A rodiny kteří jezdí za s vými blízkými z celého MS kraje do FNO taky necháme jet půl dne MHD.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Projekt by byl https://www.msstavby.cz/parkovaci-objekt-fn-ostrava-eia-23-11-2016/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. Ondřej :

  balde: však nějaká parkovací místa tam jsou, dnes spousta lidí, kteří by klidně mohli jet hromadnou dopravou nebo často i pěšky, a jejich zdravotní stav jim to umožňuje, jezdí auty. Protože bydlím od FNO kousek, vidím to dnes a denně. Sousedka pracuje ve FNO pracuje, jezdí do práce denně autem, přitom pěšky to má deset minut, autobusem dvě. Jasně, někdy možná jede po práci nakoupit, ale tohle automodlářství je zase druhý extrém a moc nechápu, proč jej podporovat.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 13. thvari :

  Ondřej: v tom je prostě škoda, jak málo u nás letí nejezdit autem a využívat ať už mhd, chůzi nebo to kolo (základní cyklostezky např zrovna v té pourubě celkem jsou). mě to začíná hrozit, když jsem v Ostravě, že to tu začlo vypadat jak v USA. všichni všude zásadně autem (včetně členů mojí rodiny…), všichni bydlí za městem, a hlavně mi zajistěte parkování všude, kam se přivezu. když nás víc bude používat jiné formy dopravy, tak pak uvolníme místo na cestách a parkovací místa těm, kteří autama jezdit musí nebo se jich prostě nechtějí vzdát

  Thumb up 8 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.