FN Ostrava-přístavba Centrálního komplementu

V roce 2021 Fakultní nemocnice Ostrava vypsala veřejnou zakázku na vypracování projektové dokumentace přístavby Centrálního komplementu. Přesněji „FN Ostrava-přístavba Centrálního komplementu, operační sály, MR, LSPP a výdejna léků – projektová dokumentace“.

Zakázku vypracovaly společnosti Energy Benefit Centre a.s. a JIKA-CZ s.r.o. Společnost Energy Benefit Centre a.s. pak v nedávné době zveřejnila na svých webových stránkách vizualizace přístavby.
Do samotné realizace je ještě daleko, nicméně pro úroveň architektury objektů v areálu Fakultní nemocnice je tento objekt významným skokem.

Architektonická studie: Ing. arch. Jan Kubát, Ing. Jiří Slánský

Projektová dokumentace: Ing. Jiří Slánský, Ing. arch Jakub Konicar, Ing. Libor Truhelka, Ing. Jan Lukáš, Ondřej Koutňák, Ing. Jiří Ledinský, Ing. Hana Satrapová, Ing. Petr Koldovský, Ing. Martin Procházka, Ing. Tomáš Zugar

Objekt je navržen jako pětipodlažní budova, se dvěma podlažími podzemními a třemi nadzemními. Vlivem klesání terénu bude jedno z obou podzemních podlaží částečně přístupné z terénu.

Vizuálně představuje návrh kvádr bez výstupků a materiálově je fasáda tvořena zavěšeným kompozitním materiálem (sklocement), který de facto kapotuje pouze vodorovné i svislé nosné konstrukce v pravidelném rastru. Střecha (v úrovni 3.NP – po obvodu, i v úrovni 4.NP) je navržena jako plochá. V úrovni 3.NP bude střechu tvořit půdní substrát se zelení, přecházející lokálně do vyvýšenin s vyšší zelení. Výška jednotlivých podlaží i celého objektu navazuje na stávající budovu.

zdroj vizualizace + text: www.energy-benefit.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Super.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 2. Snufu :

  Je tady Kuba Žídek? Napiš mi! PS: Interal

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. JohnnyKrabák :

  HLavně by měli postavit parkovací dům, protože ačkoliv vybírají za hodinu děsnou raketu, vždy strávím prvních 30min hledáním místa…

  Thumb up 14 Thumb down 3
 4. Věra Janošova :

  Zdravím, je to nádhera. Konečně si to zaměstnanci i my pacienti zasloužíme!!! Gratuluji architektům. Zřizovateli a všem co se
  Kvůli z krásné dílo a ať je co nejdříve dokončeno a složí nám ve prospěch. Děkuji Vám. Opravdu, nezlobte se, ale parkování si my Ostravavi zasloužíme zdarma!!!! Vždy čekání u lékařů trvá dlouho a když u východu ukážeme. Že jdeme z nemocnice. Mohlo by být zdarma. Děkuji za pochopení..👍👍👍👍🍀😄

  Thumb up 11 Thumb down 11
 5. Nuny :

  Aneb najdi 10+ rozdílů s druhou největší ostravskou nemocnicí. (Jo, je to jednoduchá “hra”)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Vojtěch :

  Prý parkování zdarma 🤦 když už máme sociální zdravotnictví, tak alespoň to parkování bychom si mohli zaplatit.

  Thumb up 18 Thumb down 3
 7. Andrewer :

  Pokud to dobře chápu, tak dům na vizualizaci je na stejném místě, kde se nyní začíná stavět
  https://www.msstavby.cz/fn-ostrava-pristavba-centralniho-komplementu-05-10-2021/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. Tomas :

  Vojtěch: Trochu podotknu na narážku,o sociálním zdravotnictví(tzv.free)…tak je to značně nepřesně..Lidé,podnikatele prospívají na zdravotním pojištění z každého platů nebo formou záloh do společného balíku zdr.pojistovnam,ze kterého se financuje zdravotnictví…jen podotknu..

  Thumb up 2 Thumb down 8
 9. Vojtěch Müller :

  Tomáši, sociální zdravotnictví určitě není „tzv. free“, ale to musíš vědět sám, když si na to v další větě sám odpovíš. Tak mě prosím neopravuj.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Andrewer: Stavba ještě nemá stavební povolení. To co teď v lokalitě probíhá je rekonstrukce arytmologických sálů (ve stávajícím objektu), samotné výkopy v lokalitě jsou jen odtěžením zeminy pro vývod VZT potrubí po fasádě stávajícího objektu z 2.PP do 1.PP.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Andrewer :

  Martin [msstavby.cz]: Pri prochazeni arealem FNO pred dvema tydny jsem si vsiml, ze cely tento pozemek byl oplocen a doslo k castecnemu vykaceni drevin.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Andrewer: To opravdu netuším. Osobně jsem tam nebyl. Ale stavět se určitě nebude, není povolení.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Meister_War.py :

  Vojtěch:
  Správně. Protože chtít při současném daňovém zatížení nižší ceny nebo nějaké základní věci zadarmo, je strašný hřích.
  Až se sníží daně, tak pak můžete nadávat.

  Thumb up 0 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.