SPŠ Ostrava-Vítkovice

Fotografie zateplené fasády Střední průmyslové školy Ostrava-Vítkovice, na ulici Zengrova.

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. Daniel :

  Není to špatné, ale toho cihlového rázu je škoda.

  Thumb up 17 Thumb down 2
 2. thvari :

  Já si nemůžu pomoct, ale je to taková změna nezměna. Když se člověk podívá na původní fotografii na http://www.fotohistorie.cz/Moravskoslezsky/Ostrava/Vitkovice/Vitkovice_-_prumyslovka/Default.aspx , tak je jasné, že ta budova už zmršená byla dávno. Místo, abychom se snažili budově vrátit původní vzhled, dále se mu vzdalujeme.

  Budovy, které máme ve třetím největším městě a mnoho z nich vzniklo v meziválečném období, mají dneska zajímavou historickou a kulturní hodnotu, protože jim všem je nebo bude 100 let, a lidé, kteří je spravují, si to asi neuvědomují. Vítkovice jsou obecně společně s centrem a Přívozem nejzajímavější stojící čtvrti Ostravy. Možná by se o tom mělo začít více mluvit a všichni bychom se víc měli dívat kolem sebe, protože si myslím, že takové Dolní Vítkovice mají ambici být jednou z nejvíce turistických oblastí v zemi, a ta čtvrť by podle toho i měla vypadat.

  Thumb up 20 Thumb down 3
 3. aggu :

  thvari: Přesně tak!
  A co teprve vedlejší budova Dopravního inspektorátu. Vzhledem k tomu, jak reprezentativní tato budova byla, než ji dostali do rukou soudruzi, je třeba se „rekonstrukce“ v režii Ministerstva vnitra bát jako čert kříže.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 4. Pavel :

  Škoda, že se zateplováním fasády nebyla řešena i výměna oken.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 5. Adam (ten hodný) :

  Pavel: okna jsou nové, teda aspoň z ulice

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Adam (ten hodný) :

  mimochodem pohled na ozdobu z místa kde visí znak školy:

  https://photos.app.goo.gl/qxixsFCQJ9vrbPBPA

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Karlos :

  Zavěšenou zateplenou a odvětranou fasádou škola ušetří množství potřebné energie na vytápění a montáž bude snadnější a rychlejší než nalepený polystyrén, pod kterých stavba nedýchá a vznikají zejména na neosluněných plochách řasy a fasáda postupně bude špinavá

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.