Psychiatrický pavilon FNO

V novém psychiatrického pavilonu FN Ostrava je i denní stacionář pro mladší školní děti. První v České republice.

Autor: Simona GROUP

Fakultní nemocnice Ostrava otevřela nový pavilon pro psychiatrickou péči. Péče o dospělé i dětské psychiatrické pacienty se tak významně rozšíří. Dětský ambulantní trakt má ve čtyřpatrové budově s vnitřním proskleným atriem samostatný vstup. Počet lůžek pro dospělé pacienty se oproti současným 24 téměř ztrojnásobil.

FN Ostrava poskytne denní formu komplexní ambulantní péče mladším dětským psychiatrickým pacientům zatím jako jediná v České republice. „Dvanácti dětem najednou ve věku 6-12 let se bude moci věnovat multidisciplinární tým nejen psychiatrů a psychologů, ale také speciálních pedagogů a sociálních pracovníků. Děti budou mít k dispozici zázemí, které nám umožní poskytovat jim intenzivní skupinovou i individuální terapii,“ přiblížil novou formu léčby dětí MUDr. Petr Šilhán, Ph.D., primář Oddělení psychiatrického FN Ostrava a dodal, že se podařilo zajistit i dostatek odborného personálu.

Projekt Ing. arch. Dity Novákové z Atelieru Simona GROUP má, díky prosklené fasádě kolem atria, také dostatek denního světla. Vnitřní atrium pavilonu i vnější venkovní travnaté prostory, jejichž součástí jsou lavičky a dětské hřiště, poskytnou pacientům relaxaci na čerstvém vzduchu v příjemném prostředí.

Samotná stavba psychiatrického pavilonu trvala 2,5 roku a náklady na výstavbu činily 396 mil. korun včetně DPH. Celková hodnota investice včetně vybavení je 503 mil. korun včetně DPH. Z fondů EU bylo uhrazeno 85 % z této částky, zbývajících 15 % z rozpočtu státu.

Jedná se o moderní budovu, kde je s ohledem na plánovaný provoz použito mnoho inovativních technologií. Od elektronického monitoringu pohybu personálu a pacientů, světelných terapií až po sofistikované řídící systémy technologií,“ uvedl Ing. Marek Tabašek, Ph.D., náměstek ředitele pro techniku a provoz.

zdroj foto: FB Ostrava!!! – oficiální stránky města
zdroj text + celý článek: fno.cz

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  Velmi povedené, včetně exteriéru a vnitřního náměstí. Zvláštní, že jde stavět velmi vkusně i jinak než jen černý a bílý nátěr polystyrenu (ironie)

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. aldik :

  Super! Ale teď konečně ten parkovací dům. Kéž by šlo všechny auta z areálu FNO vymístit do parkovacího domu a mimo něj bude klid (mimo ZTP a onko pacienty samozřejmě).

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Jeřdno :

  aldik: postaví se zadraho parkovací dům, a začno autem jezdit další lidi, kteří teď kvůli parkování auto nechají doma, a aut v areálu bude víc.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 4. aldik :

  Jeřdno: Aha. Takže nemáme stavět nic a situace s parkováním tam bude trvale katastrofální? Auta stojí všude, kde se dá. A kdyby tam nebyla ohraničená tráva, tak stojí i tam. :/

  P.S. Já taky auto mám, ale ani s parkovacím domem bych zůstal věrný tramvají. A minimálně Ostraváci kteří nemají zdravotní problém který jim znemožnuje jezdit MHD do nemocnice (třeba problémy s chůzí), by mohli udělat to samé. Jsme totiž moc líní a rozmazleni, když si musíme všude přívzt zadek až na místo ;)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Jeřdno :

  aldik: to netvrdím, jen bych si od toho nedělal naděje, že mimo parkovací dům bude klid :), vsadil bych se, že to bude vypadat úplně stejně jako teď. Možná ne hend po dokončení parkovacího domu, ale po roce nebo dvou provozu..

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.