Přívozská 990/14

Zdá se, že neudržovaná vila v centru Ostravy, začíná žít novým životem.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Vila se nachází u Husova sadu. Pozemek byl očištěn od přerostlé zeleně a uklizen. Vila nově patří podle katastru nemovitostí společnosti Vila Dvořákova s.r.o..

Celkový pohled na objekt:

Související články


Komentáře

 1. Rýša :

  Na fotkách je vidět, jaké máme šíleně záplatované komunikace v centru.

  Konečně už aspoň zalátovali cestu kolem České tv., tam byly díry dlouhou dobu a ač byly už docela hrozivé, teprve teď je kapánek opravili.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. rom :

  myslím, že ten stav je tam už nějakou dobu a zatím se nic zásadnějšího neděje, ale nebyl jsem tam pár dnů

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. Tom :

  Je to najtajemnější dum v centru Ostravy. Vždycky jsem přemýšlel, kdo tam bydlí. Snad dům čeká lepší budoucnost.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  Tom: Od dětství si kladu stejnou otázku :-))!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Summerboy: Tom: Nic mimořádného, starý pán co tam roky bydlel v dost divokých podmínkách loni zemřel a jeho dvě dcery žijící v Praze se najednou začaly zajímat a nejdříve rozprodávaly nějaký ten kus historického nábytku aby se po vyřízení dědictví snažily celý barák střelit v aukci. Jenže zřejmě si řekly, že každá deset a začaly na 20 milionech, což je na Ostravu dost a aukce selhala. Nyní má vilu ing. Jan Hasík prostřednictvím nedávno založené firmy Vila Dvořákova s.r.o. což je mimochodem stejný člověk co vlastní předloni založenou firmu Areál Kostelní s.r.o. která účelově pomáhá zašantročit pozemky na Kostelní. Jsou to tady stále stejní lidé, „podnikatelé roku“ :-)
  https://www.msstavby.cz/polyfunkcni-dum-vaclaw-zruseni-projetku-12-04-2017/

  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostrava-chce-zpet-pozemky-na-kostelnim-namesti

  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/pozemek-firma-odkup-polyfunkcni-dum-parkoviste.A191112_513731_ostrava-zpravy_woj
  Ten Klondike z devadesátek tu sice prý už není ale to komunisté taky, zase tak moc se nezměnilo :DD A za většinu těchto problémů může město a jeho představitelé samozřejmě náhodou a vždy vše zdědili po těch špatných, předchozích :-)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. Crazym :

  Ach jo :-( „Tento komentář je patrně duplicitní; možná jste ho již jednou odeslali?“ je hláška co mi fakt leze na nervy hned po „komentář čeká na schválení“ ale ten se tentokrát neobjevil spolu s tím „jednou odeslaným“, budu si myslet, že vám blbe ten hyperkorektní filtr a to tam nebyl jediný vulgarismus, jen tři odkazy na zdroje :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. thvari :

  Crazym: mě by zajímalo, proč to město nekoupilo zpátky za těch 14 milionů, protože by na tom paradoxně vydělalo, když je za 14 mega prodávalo někdy v roce 2010.

  za druhé mi je záhadou, proč ten pozemek tedy nedostane zpět soudní cestou, vždyť to musí být úplně zřejmý případ, když je to ošetřené smluvně. a pokud tu pánové mají podchycené ostravské soudy, tak pochybuju, že když se to požene někam nahoru do Prahy, že už tam cokoli zmůžou

  ale je to pořád ten opakující se problém. investor koupí pozemky a pak zjistí, že se stavět nevyplatí. to samé skelet u řeky, to samé pozemky vedle Textilie Ostravice.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Crazym :

  thvari: Podle toho druhého odkazu a prezentaci na ofiko Ostravských stránkách se na tom pracuje když „Zastupitelé proto na svém zasedání rozhodli uplatnit předkupní právo města na pozemky vůči společnosti House Vaclaw za sjednanou kupní cenu ve výši 1 koruny“ a „Rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání ve středu 13. listopadu.“ Takže předpokládám, že se soudit budou.
  Proto si myslím, že ten nový majitel není žádný svatoušek když se v tom angažuje a i přes známé fakta které jsou veřejně dostupné to „koupil“. Tihleti žraloci bývají moc dobře propojeni a nedělají nic jen z plezíru a altruismu. Z mého hlediska, čistá spekulace a když včil vím, že vlastní i tu „vilu“ tak nečekám žádný zázrak ale třeba nám všem vytře zrak :-)

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.