Polyfunkční dům Vaclaw – zrušení projektu

Stavební úřad zastavuje prodloužení lhůty o platnosti územního povolení pro projekt polyfunkčního domu Vaclaw na Kostelním náměstí v centru Ostravy.

Stavební úřad vyhověl námitkám postarší obyvatelce centra města a námitkám Biskupství ostravsko-opavského… Projekt je tak prakticky nemožné zrealizovat. Nadále zde zůstane nevzhledná proluka v podobě parkoviště.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Děkujeme všem zpátečníkům za další proluku !!!

  Thumb up 24 Thumb down 3
 2. rasta :

  mě by třeba zajímaly ty obsahově shodné námitky vůči stavbě. Historicky tam zástavba patří. Tak o co go?…

  Thumb up 14 Thumb down 1
 3. Hrdy Ostravak :

  Cyril Vltavsky je Buh, diky ze Ostrava diky nemu vzkveta, tato budova do bolsevicke Ostravy nepatri. Show must go on.

  Thumb up 9 Thumb down 10
 4. Crazym :

  Je to trochu zavádějící svádět to na postarší obyvatelku jak jsem už psal část důvodů zde http://www.msstavby.cz/polyfunkcni-dum-vaclaw-3-24-08-2016/ Paní Samsonovou shodou okolností znám, je to rozumná paní a žádný „zpátečník“ a mohu si s ní až ji potkám opět na to téma popovídat co že byl ten hlavní důvod ale tím, že se přidalo i Biskupství nevidím to tak jednoduše, museli nasrat už i je :-)

  Thumb up 11 Thumb down 4
 5. Rýša :

  Jaká nová budova v centru se vlastně povedla prosadit a postavit za současné éry Bernfeldové a Semeráka a samozřejmě primátora Macury? Když si sám odpovím – žádná, tak se asi moc nepletu.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Biskupství má problém i při pouhém záběru pozemků při Festivalu v ulicích. Námitky jsou zde ( 29 stran dokumentů ) https://www.ostrava.cz/cs/urad/hledam-informace/hlavni%20temata/aktualni-uzemni-rizeni-pripravovane-stavby/copy_of_s-aozemna-aazena-172.pdf

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Crazym :

  No jo, ale myslím si, že stejně jako ti hrozní zpátečníci spolumajitelé dospělo Biskupství ke změně názoru zřejmě na základě nějaké zkušenosti a nemyslím si, že když před tím souhlas dalo bylo to proto, že by cokoliv chtělo bojkotovat :-)
  Na základě mých zkušeností s jednáním se zástupci města se ani nedivím :-)

  Thumb up 8 Thumb down 3
 8. rasta :

  a proto 14 dní se nemodlím…:)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 9. kdojekdo :

  Za to, že se nebude stavět může jen investor. Stačí se podívat kdy byl zveřejněn záměr. Pokud ale nemá plné finanční krytí výstavby – a divil bych se kdyby ano, je dobře, že nezůstane zase něco nedostavěno.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Tak jedeme dál. Investor se odvolal. Je tedy jasný záměr stavět.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. Jp :

  martin [msstavby.cz]: Super ? To bude jeste zajimave.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: Ale v nadpisu máte – zrušení projektu. Takže podle nejnovější zprávy zrušen ještě nebyl? Ta proluka tam potřebuje oživit stavbou, protože to parkoviště v centru je příšerné. I s tou budkou. Zrovna včera jsem šel od Městské brány na náměstí, bylo 18:45 a výběrčí poplatků tam stál i v tom dešti. To parkoviště u Biskupství a u jedné z nejstarších dochovaných ostravských památek je ostravská ostuda. To radní nevidí, či co!?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. vojta :

  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/pozemek-firma-odkup-polyfunkcni-dum-parkoviste.A191112_513731_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 7 Thumb down 0
 14. Johnny :

  HSF system se v souvislosti s Farskou zahradou zmínil o tom, že místo pozvedne synergický efekt tohoto projektu s projektem Vaclaw. Radní zase stále opakují, že jsou rádi, že se s HSF s. dohodli a že proluka bude brzy zastavěna. Navzdory tomu všemu jsou to ale dosud jediné informace o projektu (přičemž podle původních plánů již stavět nelze, aktualizace projektu je nezbytná) – dává se nám tedy tušit, že „něco bude“, nevíme ovšem „co“ a kdy.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 15. vojta :

  Primátor města Tomáš Macura odpovídá na twitteru na jeden tweet k této lokalitě:
  Parkoviště v tom místě skončí a snad již letos se tam začne stavět nový bytový dům privátního investora. Tak snad to vyjde!:)
  https://twitter.com/Macura2014/status/1359206892745195521

  Thumb up 7 Thumb down 0
 16. thvari :

  vojta: začínám být okamžitě lehce nervózní, co tam vznikne, protože tak prominentní lokalita potřebuje, aby s ní bylo naloženo nadstandardně

  Thumb up 3 Thumb down 1
 17. rom :

  Nevím, zda jsme ve stavu, abychom si mohli vybírat z mnoha variant co tam bude. Samozřejmě to musí projí klasickým schvalovacím procesem, ale diktovat soukromému vlastníkovi kolik tam mám mít třeba věžiček nikam nevede – nic se nepostaví. To raději udržíme stávající stav a budeme čekat a debatovat.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. thvari :

  rom: to bych si ani nedovolil, ale třeba příspěvky tady na webu už mívají velký zásah, že sem pro konstruktivní kritiku chodí i privátní investoři – jako s domem na nároží Nádražní a Českobratrské

  Thumb up 3 Thumb down 1
 19. Crazym :

  Znáte jednotku dočasnosti? Jeden furt :-)
  Myslím, že ani letos se nazačne nic stavět, Macura hned tak prorokem asi nebude :-)
  Dnešní změněný stav https://screenshot.cz/XDOO8/

  Thumb up 6 Thumb down 0
 20. Rýša :

  Crazym: Nekonečná ostuda centra.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.