Pozemek CB centra na prodej

Pozemek v centru Ostravy, kde měla vyrůst administrativní budova společnosti Skanska, je na prodej.

• Předmětem prodeje jsou pozemky s komerčním a residenčním využitím;
• Celková plocha pozemků je 5 012 m2;
• Pozemky se nachází mezi ulicemi Českobratrská a Poděbradova v Ostravě;
• Na první fázi projektu „CB CENTRUM“ bylo vydáno stavební povolení pro stavbu administrativní budovy. Fáze nabízí celkovou pronajatelnou plochu 13 100 m2 a 149 parkovacích stání;
• U druhé fáze nebylo povolení vydáno. Dle projektu může nabídnout 6 347 m2 a 62 parkovacích stání;
• Dle územního plánu Města Ostravy jsou pozemky určeny pro Plochy smíšené – bydlení a občanské vybavení
• Termín podání indikativních nabídek byl stanoven na 26.června 2019.

Vizualizace CB centra:

zdroj: sreality.cz

Související články


Komentáře

 1. Loprais58 :

  Když se divam na tu mapu,chce se mi brečet.Takova urbanisticka genocida,co byla spachana.

  Thumb up 17 Thumb down 1
 2. balde :

  celý ten velký bloko mezi Porážková, Českobratrská, a Nádražní má mega potenciál, je tam spousta volných pozemků, případně starých domu které se dají přestavět, nebo zbourat a postavit tam vícepatrové domy.

  Thumb up 22 Thumb down 0
 3. klackyhore :

  To označení Bauhausu za obchod na mapce je opravdu dojemné :)

  Thumb up 11 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Krásné jak je na mapách vyznačeno CB Centrum(Skanska)a nikde nic, tak velký lukrativní pozemek uprostřed třetího největšího města v republice svědčí o tom, že je něco špatně. Kdyby ta budova na vizualizaci stála, určitě by to lokalitu pozvedlo jenže Ostravak :-( A mě by stoupla cena nedalekého bytu, tak díky Lukášku, muck :-)

  Thumb up 22 Thumb down 1
 5. MM :

  Crazym: Měli jsme příležitost, ale obvod řekl ne. Jestli to někdo vůbec koupí a bude chtít stavět, tak to je tak na 2-3 roky minimálně. Pro velké developery jako Skanska jsou tyto projekty na periferii riskem. Když investují v Praze, je to jistota. U nás má problém zaplnit prostory i Nová Karolina Park. Nejsou tady zkrátka ty mezinárodní firmy, které jsou nájemci. České firmy do toho nepůjdou. To jde vidět u nás, že si buď koupí dům, který si opraví nebo jsou v levnějších kancelářích. Je to velká škoda…

  Thumb up 7 Thumb down 2
 6. Jann :

  balde: Já souhlasím s tím mega potenciálem místa, ale když čtu ten dovětek o bourání starých domů, jímá mě úzkost a strach. Copak se v Ostravě už dost nebouralo? Máte vůbec představu, jaké nádherné domy v minulosti stály cca v místě začátku dnešního mostu přes železniční trať?

  Thumb up 11 Thumb down 0
 7. Loprais58 :

  Jann,ano,cele Rybnicni namesti

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. balde :

  Jann: jako na takovém místě asi nemají jednopatrové domy co dělat, nemusí se úplně zbourat, ale udělat třeba celkovou rekonstrukci s přístavbou a asi se tam najdou i kusy u kterých rekonstrukce nemá význam jelikož nenesou nějakou kulturní hodnotu.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 9. Rado :

  Obrázek je velice poučný a velmi vypovídající o poměrech v Ostravě. Ostravak tu nebyl posledních 30 let, byl tu jen krátce, aby ten obrázek vypadal tak, jak vypadá. Čili obrázek je jistou sondou do poměrů v Ostravě, kdy ty nejlukrativnější pozemky v centru města zejí prázdnotou. Jak je v jiných městech problém najít vůbec volné místo na výstavbu bytů nebo kanceláří, v Ově se neděje ani jedno, ani druhé. Prostě něco je tady špatně. Hodně špatně.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 10. Adam :

  Jann: V minulosti se samozřejmě bouralo hodně, nyní se nebourá vůbec. A to je taky problém. Někdy je prostě domy třeba i zbourat, a to pokud už neplní svou funkci, nebo když jsou ve špatném stavu, nebo pokud stojí v cestě odůvodněné nové výstavbě. Sentimentální nálady patologických nostalgiků blokujících demolice jsou pro některá místa v Ostravě (Ostravica, Bauhaus, jatka, Polský dům, atd.) stejně škodlivá, jako Semerák blokující stavební projekty.

  Fungující města se mění, budovy přicházejí a odcházejí.

  Thumb up 2 Thumb down 12
 11. Jana :

  Adam: Nechci Vás chytat za slovo, možná že jsem Vás špatně pochopila, ale s tou demolicí Polského domu jste to nemyslel vážně. Vždyť to je jediná výrazná secesní památka v celé Ostravě. Naopak si myslím, že Polský dům a Kavárna Palace (dnes prodej zánovních aut) jsou 2 památky, které měl magistrát dávno vykoupit. Co se Bauhausu týče – souhlas. S jatky mám dlouhodobý problém (nemyslím si, že místo utrpení je nějakou památkou) a Ostravice je nostalgie, definitivně odsouzená k zániku.

  Thumb up 2 Thumb down 8
 12. Adam :

  Jana: Polský dům je dlouhodobě bez využití. Čeká jej stejný osud jako Ostravicu: do pár let je z něj ruina s obtížnými vlastnickými poměry, která bude blokovat rozvoj celého bloku, a o jejíž „záchranu“ se bude zasavovat pár desítek „umělců“. Budova očividně nikomu nestojí ani za dostatečnou údržbu, takže to s tou hodnotou nebude tak horké.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 13. Jana :

  Adam: Určitě máte pravdu, že některé úpravy Polského domu jsou poplatné době vzniku (poslední velká rekonstrukce proběhla koncem 80.let), nicméně hlavní sál a schodiště jsou stále parádní a za to okolí můžeme poděkovat komárům a jejich potomkům (Nordica je také „pecka“ nerespektující vůbec nic). A také s Vámi souhlasím, že využití Polského domu je více méně problematické. Ostrava není turistická destinace, takže jako hotel rodinného typu se určitě neuživí a na konference či kongresy je také nevhodný. Přesto všechno se domnívám, že Polský dům si zaslouží 100 násobně větší pozornost magistrátu než nějaké tuctové vilky v sousedství Městské nemocnice nebo vilka naproti bývalým hřbitovům.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 14. thvari :

  Jana: Polsky dum nabidnout nejakym polskym majitelum, at z toho udelaji neco pro Polaky (ubytovani, konferencni prostory, restauraci), a bude to razem prosperovat! :-D

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.