Corso Ostrava

Prázdný pozemek v centru Ostravy podél ulice Českobratrská změnil majitele. Původně zde společnost Skanska plánovala výstavbu administrativní budovy. Nově pozemek dle katastru nemovitostí patří společnosti STAVYMA INVEST s.r.o. z Otrokovic, která zde plánuje bytové domy.

Je však škoda, že záměr nemá živý parter a objekty nenavazují na blokovou zástavbu.

Projekt Corso Ostrava tvoří tři budovy propojené krčky, které opticky uzavírají blokovou zástavbu. Domy jsou navrženy jako sedmi až osmipodlažní s podzemními garážemi. Společný vnitroblok nabízí venkovní uzavřenou parkovací plochu a zeleň se stromy. Architektonické zpracování od studia GG Archico se vyznačuje jednoduchými tvary a nadčasovým designem za použití kvalitních materiálů. Každá z budov nabízí okolo 30 bytů, dispozičně jsou nejvíce zastoupeny velkoryse řešené byty typu 2+kk, které odpovídají komfortnímu městskému bydlení. Každý byt má svůj vlastní venkovní prostor, který je nadstandardně řešený jako zastřešená lodžie.

zdroj: stavyma-reality.cz

Související články


Komentáře

 1. Petr :

  Přestupní uzel Konzervatoř potřebuje parter. Klidně se zavážu, jednu jednotku pronajmout.

  Thumb up 32 Thumb down 2
 2. Pat :

  Živý parter a návaznost na okolní zástavbu by tady měla být samozřejmost . Kdo tohle dovolil ?

  Thumb up 33 Thumb down 0
 3. Crazym :

  No potěškoště, další uzavřené, zdí obehnané ghetto s 90 byty jejichž popis radši ani nebudu z toho jejich newspeaku překládat, sežrali by mě tady :-) Je vidět, že chtějí využít hladu po malých bytech ale tuším, že pokud se budou prodávat, tak ti kteří na to budou mít nejsou zrovna skupina co by chtěli bydlet vedle tak rušné cesty a v centru, takže to budou většinou nájemní byty na investici s obyvatelstvem na přechodnou dobu bez vztahu k okolí, těm to bude vyhovovat :-(
  Ale co je mi do toho, myslím, že za hlavní můžeme s klidem označit to aby se tam už vůbec něco postavilo v horizontu našich životů :-)
  Ale ten jejich popis je boží :D

  Thumb up 13 Thumb down 7
 4. Crazym :

  Ale myslím, že já a ti co tam pamatují tohle https://screenshot.cz/K0GX0/ a dobu před tím, budou rádi když se tam postaví cokoliv funkčního a ta díra se konečně zaplní. Takže šup, ať už je to hotovo :-)

  Thumb up 16 Thumb down 5
 5. Fanda :

  Jistě je dobře, že se zastaví další proluka, ale takhle?To už se stavějí lépe architektonicky vypadající budovy na sídlištích.Tohle jsem vůbec nečekal.Vždy jsem měl za to, že tam bude souvislá řada budov s parterem.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 6. thvari :

  tohle je na centrum města naprosto skandální projekt

  Thumb up 30 Thumb down 1
 7. petr :

  dával jsem to pod jiný článek, a dám to i sem: https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/cpi-startuje-v-brne-vystavbu-nove-zbrojovky-pro-desitky-tisic-lidi-1384910

  nehleďme na kupní sílu obyvatel obou měst, podstatná je vizuální stránka – a tam je Ostrava ostudně pozadu

  Thumb up 21 Thumb down 0
 8. MM :

  Ježiši. Do takového místa tento projekt vůbec nepatří. To je jak někde za sídliště, ne do centra k hlavní dopravní tepně. Jak se píše v článku, tak kde jinde už má být bloková zástavba. Kde jinde má být parter s obchody a službami? Je to pořád dokola. Jako vizualizace, pokud člověk nezná místo a souvislosti, OK, ale jinak je to katastrofa. Opravdu, co projekt v Ostravě, to perla…

  Thumb up 21 Thumb down 2
 9. panakis :

  Tak toto je vazeni naprosty pruser! Ano mozna je hlad po bytech, ale vazne takto v centru mesta takovy design? Obycejna tuctovka nekde na periferiji to je! Jak tu nekdo zminil vyse… Kde jsou obchody? a to parkoviste ve dvore? to vazne? parkoviste pod zem a za barakem vytvorit zelenou zahradu bo jako auta pred barakem auta za barakem asi nebude zadna vyhra.. jaaaaj kde se tady zdravy rozum vytratil? Gadzo budeme delat love. a to za kazdou cenu a je.al to pes… fsak Ostrava snese uplne vsechno. A vyuziti strechy k nejakemu smysluplnemu ucelu naprosto nula! Sracka to je! Stydel bych se neco takoveho postavit v centru mesta!

  Thumb up 26 Thumb down 0
 10. Mx :

  Na tohle místo prostě málo a nevhodné

  Thumb up 13 Thumb down 0
 11. aldik :

  Beztak se ještě dočkáme změny a v přízemí domů se objeví Lídl :D .. v Praze takhle obsadil nemálo novostaveb.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. aggu :

  Ohavnost. Projekt tohoto typu patří na okraj Dubiny.

  Thumb up 24 Thumb down 1
 13. balde :

  jsem zvědav na památkáře :D

  Thumb up 18 Thumb down 1
 14. Hugo :

  tak Korzo to není ani náhodou, Ostrava to ovšem je velmi, bohužel. Velký špatný.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 15. Rado :

  A Mappa mlčí? Vím, že má v gesci trochu něco jiného, nicméně tohle je fakt úlet.

  petr: To je pochopitelné, z Brna studenti VŠ neutíkají, sídlí tam několik velkých SW firem, v Ově jen jedna, úroveň architektury je taky úplně někde jinde…Prostě škoda slov

  Thumb up 14 Thumb down 13
 16. vojta :

  Přidávám se na obě strany. Jak na tu Bojujeme za parter, tak na tu Takže šup, ať už je to hotovo. :-)
  Pro příznivce obou stran: na stránkách projektu je kontaktní formulář, zaspamujte je, a třeba budou jako ti ze sousední Křižovatky, vezmou si nás k srdci a my se dočkáme živého parteru. https://www.stavyma-reality.cz/projekty/bytove-domy-corso-ostrava/
  BTW, projekt mi trošku připomíná Katowický development Pierwsza dzielnica, ovšem ten náš je oproti tomu, jak se říká, z Wishe. https://pierwszadzielnica.pl/
  BTW 2, kvalitní Lidl by přízemí slušel, supermarketů na úrovní je v centru málo, ale musí se to designově sladit s budovou, žádné barevné radosti.:)
  BTW 3, zdá se mi to, nebo se postupně zvyšuje zájem soukromých investorů o centrum? Snad ne. Kéž by to byla realita.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 17. Crazym :

  vojta: K tomu BTW 3: Není se co divit, cítí prachy, ceny bytů v Ostravě poskočily procentuálně nejvíce z republiky.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 18. Jiří :

  Tak jestli vznikne tahle hnusarna. Peklo zamrzlo a čerti hrajou tam hokej. V centru tohle sado- maso. To je síla.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 19. Ambry :

  Máte pravdu v tom,že se to dá udělat lépe, v centru města bych si taky představoval větší architektonický level. Živý parter ano, bloková zástavba ano, je potřeba s návrhem pracovat – to je samozřejmě výtka směrem k zastupitelstvu a snažit se s investorem jednat. Myšlenka bydlení je určitě lepší než admonistrativa.
  Pokud vím, tak je to první nástřel, zatím není nic schváleno, tak vyčkejme. Křižovatka se taky změnila…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 20. vojta :

  Vyjádření od jednatele Stavyma:
  Vážený pane XX, jsem rád, že Vás zajímá, co s pozemkem na Českobratrské zamýšlíme. Vizualizace, které jste viděl jsou jen námětem.

  V současné době se pracuje na skutečném záměru, který by měl stát na této ulici a reflektuje i vaše postřehy.

  Thumb up 33 Thumb down 0
 21. Cyklista :

  Rado: To, že znáte pouze jednu SW firmu neznamená, že v Ostravě nejsou i další. Ano, není jich zde tolik jako v Praze, nebo Brně, ale tvrdit, že tady nejsou je nesmysl.

  Thumb up 16 Thumb down 3
 22. Rado :

  Cyklista: Vyjadřoval jsem se o velkých SW firmách, čtěte pozorně prosím.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 23. Cyklista :

  Rado: Co je podle Vás velká SW firma? Google, který má v Praze necelých 50 lidí, nebo ABB, které jich má v Ostravě 10x tolik?

  Thumb up 14 Thumb down 1
 24. donc :

  Raději byste tam viděli mrakodrap? 👍 jen tak dál.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 25. G.H. Bondy :

  Zdravím do Otrokovic a blahopřeji, že jste se po letech dočkali dálničního obchvatu. S tímto projektem, jako vystřiženém z modernizace sídliště v některé ze zemí třetího světa, ale do centra Ostravy, prosím, nechoďte. Myslím si, že by to stejně neprošlo….

  Thumb up 8 Thumb down 5
 26. BB Rad :

  Co tohle má znamenat ? To má být moderní zástavba – tak to ani náhodou . To i komuna postavila lepší projekty než ten retro styl kterým se někdo snaží honosit a prosadit . Doufám ,že to lidé s mocí určit směr – architekti – se proti tomuto paskvilu postaví !

  Thumb up 6 Thumb down 4
 27. Kryštof :

  Řekl bych, že nesouvislá hmota na vizualizaci má velmi jednoduché opodstatnění a tím je, vzhledem k orientaci na severoseverozápad, požadavek na proslunění obytných místností. Pokud by bylo cílem dosáhnout „souvislé desky“, byla by hloubka budovy velmi malá s orientací všech obytných místností do vnitrobloku, což je pro investora pravděpodobně velmi nevýhodné řešení…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 28. thvari :

  Kryštof: zde se snažíme dostavět historické jádro, jehož krása a kvality mohly vzniknout právě díky tomu, že tyto normy tenkrát neexistovaly, na což bychom měli při jeho obnově brát zřetel.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 29. M. :

  A Macura se bude culit do kamery a plácat se po prsou, jak nám tady ty byty rostou a proluky mizí…

  Thumb up 4 Thumb down 11
 30. Martin [msstavby.cz] :

  Rado: MAPPA ani jiný orgán nemusel přijít s projektem do kontaktu, pokud se například jedná o předinvestiční/investiční fázi.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 31. JohnnyKrabák :

  Teď by se měli předvést památkáři, ale ne, oni budou raději bojovat proti mrakodrapu na Karolině

  Thumb up 7 Thumb down 5
 32. Tom :

  Myslím,že to je jen ilustrace toho,že na pozemku něco bude stát. Podle mě se to na žádném úřadě ani v Mappě neobjevilo. Navíc Mappa není úřad,který schvaluje, má jinou funkci. Vizualizace vypadá děsivě,ale některá města jsou už podobných bloků plná,v Praze to není žádná výjimka.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.