Zásahy do krajiny – leden

Přehled významnějších stavebních projektů na území města Ostravy za měsíc leden 2017 z dokumentu „Zásahy do krajiny“.

 1. Edukační centrum pro lesnický výzkum a výuku, Vřesina u Bílovce
  Dotčené pozemky:
 2. Polyfunkční dům Ostrava-Zábřeh
  Novostavba objektu by měla vyrůst u tramvajové zastávky Tylova.
 3. CB CENTRUM II.
  V dokumentu se objevil záměr na výstavbu administrativní budovy od společnosti Skanska na ulici Českobratrská v centru Ostravy. Dle naších informací od lidí podílejících se na projektu byla stavba v roce 2012 zamítnuta obvodem. O této skutečnosti jsme psali v článku OVASTORY #12 CB Centrum. Snad již nyní budou okolní komunikace kapacitně dostačující. I když se stavebně nic nezměnilo…

  Vizualizace záměru:
 4. Náměstí Ostrava-Jih
 5. Přístavba ke stávající administrativní budově Ostrava-Kunčice
 6. Rekonstrukce prodejny Sconto Ostrava-Mariánské Hory
 7. Školící středisko specializovaného zpracování dřeva a kamene Ostrava-Vítkovice
  Záměr by měl vzniknout v tomto objektu na ulic Šalounova.
 8. Rekonstrukce objektu pro opravárenskou dílnu kolejových vozidel Moravská Ostrava
  Historické objekty se nachází na železniční trati mezi Hlavním nádražím a zastávkou Ostrava-Stodolní.
 9. Novostavba budovy pivovaru a pivnice Ostrava-Nová Bělá

Související články


Komentáře

 1. LK :

  To CB centrum vypadá dobře, snad to tentokrát vyjde

  Thumb up 24 Thumb down 3
 2. Patrik :

  CB centrum by mě velmi potěšilo. To prázdné místo je tam děsné. A tohle by centru dost pomohlo.

  Thumb up 26 Thumb down 2
 3. Danek :

  Minule jak jsem byl v centru tak jsem si říkal, že zamitnutí CB centra 2,byla chyba.Vystoupil jsem a šel jsem se podívat jak lze udělat přijezd zezadu jak bylo planováno…neviděl jsem tam absolutně žaden problém…pokud by se to rozjelo bylo by to super, protože to tam vypadá hrozně.A bedova na vizualizacích vypadá super a přesně se tam hodí…. a nemůžu si rypnout co Amsterdam office?A další kancly na Karolině.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 4. vostravak :

  CB centrum CHCEME !! Pro úředníčky opakuji – chceme.
  PS. možná se pak vrátíme z Prahy zpět do Ovy

  Thumb up 22 Thumb down 2
 5. Xavier :

  vostravak: NEVRACET! PRAŽANY TU NECHCEME!

  Thumb up 5 Thumb down 26
 6. riltr :

  no akorát si nejsem jistý jestli je ta příjezdovka zezadu opravdu kapacitně dostačující, už teď když jedu do canisu a mají se tam vyhnout dve auta je to docela o držku, jinak stavba docela OK, ale rozhodně nejsem pro stavět za každou cenu a následně řešit problémy

  Thumb up 5 Thumb down 17
 7. Jp :

  Xavier: My nechceme, aby se lidi stehovali zpatky do Ostravy ? Aha tak to jo ;-)

  Thumb up 10 Thumb down 1
 8. Martin [msstavby.cz] :

  riltr: Samotná Janáčkova je jednosměrná.Na rozšíření napojení, co vede ke Canisu je tam místa dost.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 9. Crazym :

  Když ta bezejmenná ulička https://mapy.cz/s/1noA6 do které jsem se jako kluk nachodil, byla tam sběrna :-) bude končit vjezdem do podzemí toho CB centra, tak nemám strach z nějaké nedostatečné kapacity samozřejmě pod podmínkou dostatečné kapacity podzemí toho CB Centra a to klidně i ve více patrech, jakmile tam auta jednou vjedou, tak na povrchu nepřekáží a ta špička kdy kanclkrysy přijíždějí a odjíždějí se dá přežít :-)
  Každopádně pokud by se to povedlo, konečně by to tam vypadalo jako ve městě

  Thumb up 14 Thumb down 0
 10. Summerboy :

  CB centrum je zjevne velmi ostre sledovanou stavbou tady mezi nami, tak kdyby nekdo mel sebemensi informaci o jakemkoli postupu, honem sem s ni ;-)!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  riltr: martin [msstavby.cz]: Crazym: Já bych si tam dokázal představit i druhý jednosměrný vjezd a výjezd přímo z Českobratrské a část aut co přijíždí z mostu a odjíždí do centra by mohla jet tudy. Třeba takto: https://goo.gl/maps/WUXYk4oBZTK2

  Thumb up 5 Thumb down 0
 12. Tomin :

  Plachta, na které je zobrazeno CB centrum, umístěná přímo na místě už je po těch letech takřka vybledlá, tak snad bude moct být brzy odstraněna a konečně se tato „vstupní brana“ do města začne scelovat. Místa je tam i tak pořád víc než dost.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. Crazym :

  Tomin: Plachta vybledlá ale vzpomínky místních ne, teda dokud nebudeme senilní :-) Člověk by řekl, že ta díra je tam věčně ale takhle vypadalo to místo ještě v roce 1992 http://www.imagehosting.cz/?v=eskobrqzq.jpg a pokud mě paměť neklame tak zrovna se tam naproti stavěla Konzervatoř a o něco dříve, když jsem jezdil osmačtyřícítkou na učňák, vypadalo to tam takhle http://www.imagehosting.cz/?v=eskobrrxr.jpg a možná je ten autobus zrovna na té fotce, sakra, to to letí :-(
  Tak doufejme, že se dožiji něčeho co vypadá aspoň jako ta vizualizace CB centra :-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 14. Tomin :

  Crazym: I když bych si mlhavě mohl pamatovat tu fotku z roku 1992, tak už si bohužel pamatuju pouze ty dva poslední baráčky, které tam statečně držely prapor až do roku myslím 2008, viz odkaz http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20070803_domek_ceskobratrska_o.html. Každopádně celé toto území by si zasloužilo lepší podobu (rozhodně pravá strana při příjezdu do centra), ale to je bohužel problém takřka všech „vstupních bran“ do Ovy. Jsem zvědavý, jak se bude situace vyvíjet. Doufám, že to zase NĚKDO neshodí ze stolu kvůli malichernostem.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 15. dolil :

  CB Centrum II se vám vážně líbí?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. Rýša :

  Tomin: Ale to je zatím stále shozeno ze stolu, myslím, že u dnešní sestavy MOaPu stavby nemá šanci.

  Dolil:Ne,CB Centrum se nám vážně nelíbí, nám se vážně líbí ta zatravněná neudržovaná proluka s psími hovny.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 17. robert :

  Podat žádost o schválení stavby na ještě větší budovu ( tentokrát rozšíření o zadní barevně odlišenou část na vizu), bez navržených úprav, ke kterým byli vyzváni je od nich pouze provokace. Bez vjezdu z Českobratrské je toto monstrum naprosto sci-fi. Kdo zná vytíženost křižovatky 7-9:00 ve všední den a připočte si pár stovek aut odbočující po čb doprava na Poděbradku a vzápětí doleva na Janáčkovu, nebo odbočující ze směru z centra doleva na Poděbradku a pak doleva na Poděbradku asi ví o čem jsem psal…..

  Thumb up 7 Thumb down 9
 18. jiri :

  ta stavba je sice supér i měse celkém libi kdyby ji postavyli nestěžoval bych si ale stále to vypáda jako by se zde asy nic nemělo stavět

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Svizzera :

  Máte někdo info, zda se CB Centrum posunulo vpřed? Jaký je postoj politiků MOAPu?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Pepper :

  Svizzera: Nepostaví. Investor ztratil o projekt zájem. 3x hurá Semerákovi.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.