PechaKucha Night Ostrava #20

pechakucha

Oficiální FB událost PechaKucha Night Ostrava #20

Ostravská PechaKucha Night slaví dvacet a vyzývá Tel Aviv

Jubilení dvacáté vydání oblíbené kulturní akce PechaKucha Night vypukne 26. září na krytém náměstí Trojhalí Karolina v centru Ostravy. Událost nabídne přehlídku uměleckých špiček i atraktivní doprovodný program. Organizátoři si nekladou malé cíle, chtějí atakovat hranici 2000 návštěvníků a s tím i světový rekord!

„Peča kuča najt“ je pravidelným večerem, na kterém lidé z různých oborů, zejména architektury, designu, fotografie a jiných forem vizuálního umění, svižnou formou prezentují svou tvorbu, nápady, postřehy a názory. Jedná se o neformální akci pro širokou veřejnost, nejen pro odborníky a nadšence.

V Ostravě se PechaKucha Night těší přízni publika od roku 2010 a každá z akcí bývá pravidelně beznadějně zaplněna. Po desátém vydání akce v multifunkční aule Gong se ostravská Peča stala třetí nejnavštěvovanější PechaKucha Night na světě s počtem více než 1500 návštěvníků na jedné akci. Nyní mají organizátoři ještě větší ambice – přilákat přes dvě tisícovky lidí, stát se největší PKN v Evropě a dokonce konkurovat světové jedničce, Tel Avivu.

„Nyní můžeme potvrdit, že v Trojhalí vystoupí přední čeští designeři, módní návrháři nebo architekti,“ prozrazuje produkční akce, Kristýna Lindovská, „prezentaci již potvrdil například známý popartový umělec Pasta Oner. Další jména budeme zveřejňovat v následujících týdnech.“ Kromě hlavních prezentací o formátu 20 sekund na 20 snímků, slibuje dvacátá PKNO také bohatý doprovodný program, a to netradičně od odpoledních hodin. Chybět nebude ani uvolněná afterparty, na které je možné osobně potkat všechny prezentující.

První limitovaná vlna bezplatných rezervací bude spuštěna 20. srpna. Pro nejnovější informace sledujte webové nebo facebookové stránky projektu.

 

Související články


1 komentář

 1. Alex :

  Galerie Plato: Na ploše Trojhalí Karolina bude k vidění cca 4 až 6 tisíc Cachových kreseb dosud uložených ve skříních či pod postelemi v autorově bytě.

  PechaKucha: Organizátoři si nekladou malé cíle, chtějí atakovat hranici 2000 návštěvníků a s tím i světový rekord!

  Jak se pozná, že výstava čtyř nebo šesti tisíc obrazů je hodnotnější, než výstava sta, nebo dejme tomu pěti obrazů? A jak se pozná, že audiovizuální prezentace, na které kouká 2000 lidí, jsou kvalitnější kulturou, než ty, na které kouká 1500, 250 nebo 10 lidí? Čím víc proužků, tím víc Adidas?

  Pro prosťáčky metafora: v posledních 20 letech zcela plánovitě vynechávám návštěvu filmů, které zaplevelují veřejný prostor trajlery, reklamními spoty, plakáty, citylighty, billboardy, hepymíly a počtem diváků v USA v prvním týdnu…. a jsem si jist, že mi nic z filmového umění neuniklo

  Pro tuplované prosťáčky: když malíř láká na množství obrazů, když pechakucha láká na množství publika, vzpomínám na množství cvičenců na spartakiádách, vytěžených tun, sklizených metráků, odborářů na rekreaci…. Mění se jen pár kulis, mentalita je zcela stejná.

  Proč ne. Ale říkat tomu kultura?

  Thumb up 2 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.