Parkovací dům za Katedrálou

Ostravští radní vybrali vítěze architektonické soutěže na parkovací dům v centru města.

„Vítězem soutěže o návrh parkovacího domu za katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy je studio Chalupa architekti,“ uvedla městská společnost MAPPA Ostrava.

„Výsledek architektonické soutěže, kterou jsme organizovali, včera schválila rada města. Parkovací dům vyplní proluku na dohled od Masarykova náměstí a přinese potřebnou parkovací kapacitu. Díky tomu se pak otevře možnost dostavby dalších proluk v centru Ostravy. Jeho výstavba je také podmínkou pro přeměnu celého náměstí Msgr. Šrámka. Tímto dojde k realizaci návrhu rovněž vzešlého z architektonické soutěže,“ uvedla MAPPA Ostrava na svém facebookovém profilu.

Nabídne zhruba 400 parkovacích stání a bude mít živý parter s obchody a službami, který podtrhne jeho městotvornou funkci. V budoucnu jej bude možné dle aktuální potřeby přebudovat například na bytový dům.

Autoři ze studia Chalupa architekti ve svém návrhu uvádějí: „Navrhujeme městský palác – budovu, která svým charakterem odpovídá významu místa, ve kterém stojí.“O vítězi rozhodla porota složená z renomovaných odborníků, přítomni byli i další odborníci, politici a také zástupci památkářů, kteří stáli už u příprav zadání soutěže.“Všech šest soutěžních návrhů si budete moct prohlédnout ve výstavním prostoru MAPPA Za výlohou začátkem příštího roku,“ dodala MAPPA Ostrava.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. výborně :

  Teď jenom vyřídit papíry, EU dotace a v roce 2027 se může stavět. V roce 2030 hotovo. Při slavnostním stříhání pásky se budeme moci dívat v TV jak Elon Musk stříhá pásku nové základny na měsíci a připravuje pilotovanou misi na mars :o)

  Thumb up 33 Thumb down 10
 2. David :

  Upřímně, jestli něco takového vyšlo z architektonické soutěže tak bůh s Ostravou! Naprostá nekreativní stavba, která do zástavby nezapadá absolutně vůbec. Opět heslo, stavíme cokoliv jen ať to je…. Zbavíme se červené katedrály a postavíme červený parkáč, žádné využití střechy na dnešní dobu je taky mínus. Po tomdle, k čemu je ta MAPPA?

  Thumb up 9 Thumb down 41
 3. balde :

  David: proč jste se nepřihlásil se svým návrhem?

  Thumb up 14 Thumb down 11
 4. Rdm :

  Mi se to líbí a dokonce si myslím, že to tam i dobře zapadá, ale mám obavu o využití obchodních prostor, když víme kolik jich je v okolí prázdných…

  Thumb up 16 Thumb down 4
 5. Pepper :

  Rdm: O to strach nemám, je to jedna z hlavních ulic, a prostory budou vybudovány jistě kvalitně a úsporně s ohledem na energie.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 6. adamous :

  Za me ok, spis jen doufam, ze ta cervena nebude az tak divoka. Hezky se tam tou zastavbou utvori prostor pro nejake namesticko s lavickama. Mozna bych to tam i trochu zatravnil a dole v tom objektu bych otevrel nejakou kavarnu, tim padem by se mohlo na tom namesticku i prijemne posedet.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 7. Robur :

  Stavba je pěkná, vyplní se proluka, lidé zastaví doslova na dosah Masarykova náměstí a skvělý je i parter s obchody a službami. Nejzásadnější je pro mě však to, že díky parkovací kapacitě se tak umožní další výstavbu v centru (např. na vizualizaci zobrazenou budovu po tzv. květinové síni). Bravo, bravo! No vlastně mám jej jednu pochybnost. Kapacita 400 parkovacích míst přivede do uliček kolem chrámu proud obrovského množství kličkujících aut (denně v řádu tisíců?) na které nejsou místní lidé zvyklí. Obecně jsou snadněji přístupné parkovací domy u frekventovanějších tepen center měst (v tomto případě centrum lemující Nádražní, Českobratrská, Sokolská, Havlíčkovo nábřeží a za mě nejvhodnější Černá louka).

  Thumb up 17 Thumb down 3
 8. Dan :

  Rdm: A kolik jich bylo před pandemií korona viru prázdných? V počtech prosím.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. David :

  balde:
  s radostí Vám odpovím – já architektonické návrhy nedělám, ale zato mám estetické cítění. Tato barva a hmota přebíjí samotnou katedrálu, která i po nové zástavbě má být dominantní a tímhle návrhem už nebude. Jsem celkem v šoku, že tady kde kdo obdivuje tenhle neskvost, ale pak i osobně vím kam toto spěje. Tohle byla promarněná příležitost, v Praze to jde, ale tady amatéři kterým se tleská…. :/
  https://www.pragueoffices.com/properties/vn47-praha-1-vaclavske-namesti-47/

  Thumb up 8 Thumb down 26
 10. panakis :

  Ok dobry. Ale proc z toho nevytezit maximum? 4-5 pater podzemni parkovani. Nadzemni cast obchody byty a office. Byty u katedraly naprosto lukrativni adresa. Kancelare by tam taky uzivili. Takhle je tam parkoviste. V samem centru u katedraly… Ok tak po dostavbe ocekavam ze zmizi ty parkoviste kolem katedraly.

  Thumb up 17 Thumb down 4
 11. Petr Halfar :

  Za mě OK, jen by se mi líbilo, aby vjezdy do garáží byly fantasmagoricky už Elektry na místě Německého domu a v Husově sadě…do domu by byly vedeny dlouhými tunely.
  Aby se auta nemusely proplétat centrem.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 12. Jann :

  Jen taková jedna technická (s komentářem k budově se nyní zdržím):
  Pokud se dům postaví a náměstí Msgr. Šrámka přebuduje (vydláždí vč. cest), podle již existujícího dřívějšího návrhu, tak lituji obyvatele, kteří tam bydlí. Pominu exhalace, které se postupně snižují, jak nastupují hybridy a elektromobily, ale stoupne neskutečně hluk. Jak známo, přejetí vydlážděné a vyasfaltované silnice představuje dost značný rozdíl. Tak jsem zvědav. Navíc letos proběhla rekonstrukce vozovek.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 13. FM :

  adamous: na fotce na twitteru od paní Bajgarové to tak červené není. Takže otázka jak to bude ve finále

  Thumb up 6 Thumb down 1
 14. balde :

  panakis: v návrhu se s tím počítá, i město to tak chce zrušit parking okolo katedrály.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 15. Martin :

  Robur:
  Souhlasím, parkovací dům na takovém místě je nesmysl kvůli dopravní zátěži centra….Ostravaci ale nejsou zvyklí chodit pěšky :).

  Thumb up 8 Thumb down 13
 16. balde :

  Martin: tak záleží kolik míst se zruší v okolních ulicích, jen parking kolem katedrály a na pozemku budoucího parkingu, to je min 100 parkovacích míst. Jsem klidně pro, ať město zruší další.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 17. balde :

  A město by mělo zavést politiku, že čím blíž centru parkuju tím to je dražší,

  Thumb up 7 Thumb down 5
 18. Rdm :

  Pepper: hned vedle stojí poloprázdný Horník, byť dnes využitý jako zábavní centrum, za rohem ulice Puchmajerova, prázdné výlohy a přes blok 28. října také prázdné výlohy, vše při tom „hlavní ulice“, proto se trochu obávám toho, aby se zde našel nájemce trvalejšího rázu

  Dan: jak to souvisí s covidem?

  Thumb up 5 Thumb down 9
 19. Pepper :

  Rdm: Přesně tak, vedle Horník, který má stabilního nájemce v přízemí (patra jsou jako komerční k ničemu), na Puchmajerové prázdné výkladce vlastní jeden blázen, a 28. října není hlavní ulice alespoň 10 let.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 20. Mx :

  Mně se to velmi líbí až na tu stranu od katedrály. Vypadá sice velmi hezky a moderně i tato strana stavby, ale zcela popírá historický ráz místa je to trochu pěst na oko s katedrálou. Možná ta 4 strana mohla být “tradičnější”. Celkem tedy stavba ale velmi dobré

  Thumb up 2 Thumb down 8
 21. Mx :

  A kdo a kdy a za co to vlastně má stavět? Děkuji za info

  Thumb up 4 Thumb down 2
 22. Tom :

  David: Nesouhlasím, z Vašeho komentáře zaznívají jen názory,ale žádné argumenty. V čem je tedy stavba špatná? Podle mě je skvělá, pěkný parter a zastaví se proluka.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 23. Tom :

  David: Hmm, tvrdit o sobě,že má a estetické cítění je odvážné. To může každý.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 24. davidb :

  Mx:
  Tak to bychom měli stále stavět v románském slohu ne?
  Protože každá stavba z nového slohu byla na místě jako pěst na oko!

  Thumb up 6 Thumb down 4
 25. Cyklista :

  Za mne se počet projíždějících aut o mnoho nezvýší. I nyní kolem katedrály stále projíždějí auta, která hledají místo na zaparkování a pokud nenajdou napoprvé, zkusí ještě jedno kolečko.

  Thumb up 14 Thumb down 2
 26. David :

  Tom:
  Prosím vás zato váš argument je skvěly, i kdyby tam stála Chobotnice či trojúhelník tak splní tu samou funkci – zastaví plochu, přibude parter a bude pro auta… Ale úkolem návrhem nové stavby není jen splnit funkci, to že ta funkce bude fungovat je samozhřejmost, přece nebudeme stavět jen tak ze srandy ale stavět na proluce a hned vedle posvátného místa a přijít s červeným skeletem který působí jako pěst na oko! Jen se podívejte na tu mou referenci Flow Building na Václaváku, okolní zástavba velmi podobná jako v Ově, – no proč ten Flow Building není černý nebo červený???
  Barvou alespoň zapadá do zástavby, ale unás aby parkovací dům přebyl hmotou a vzhledem katedrálu a všechny okolní domy jakoby tam mělo sídlit nějaké ministerstvo…. za mě ne, hrůza!

  Thumb up 4 Thumb down 18
 27. Mx :

  Davidb: v románském slohu, to určitě nee. To je přehnané přirovnání

  Thumb up 3 Thumb down 0
 28. aldik :

  Komerčních ploch k pronájmu je v Ostravě myslím dost, teď je třeba řešit parkování a větší plochy zastavět právě tímto. Samozřejmě za rozumný parkovací peníz, jinak tam nikdo parkovat nebude (platba kartou je samozřejmostí). I když co je rozumná cena za parkování nejen v centru města?

  Thumb up 7 Thumb down 1
 29. Tlustý :

  David: Nezlobte se na mě, ale srovnávate nesrovnatelné… Praha – Václavské náměstí není Ostrava centrum. Jak úrovni okolních staveb, tak ekonomickými možnostmi. Tuto stavbu navíc realizuje soukromý investor, v Ostravě bude zřejmě stavět město. V neposledni řadě se jedná o Vas soukromý názor co je a není estetické :) na což máte samozřejmě právo :)

  Thumb up 11 Thumb down 2
 30. David :

  Tlustý:
  Pane Tlustý srovnání je pouze ohledně staveb, já nezmiňoval nic ohledně ekonomiky…. 2 proluky… 2 stavby v centru 2 měst to je jediný fakt. A výsledný fakt je, že estetika vyhrála jinde. Ale co už, jsem rád, že většina z vás je s tím krásným červeným skeletem spokojená. Aspoň něco než nic :)

  Thumb up 2 Thumb down 12
 31. Crazym :

  No pro mě za mě, klidně se s tím smířím jak to vypadá ale jako člověk přímo bydlící u toho mám pár připomínek. Nikde nevidím info jak je využito podzemí, jestli to nemá minimálně dvě patra pod zem je to špatně. Dále by mě zajímalo jak chtějí provést to proklamované vytěsnění aut z ulic. Hlavně mě zajímá postup vůči rezidentům. Pokud zruší další parkovací místa rezidentům na ulici Jurečkove za předpokladu, že vyhradí třeba patro v tom parkovacím domě rezidentům je to v pořádku. Jinak mám pocit, že to dopadne tak, že v okolních ulicích bude nabito a parkovací dům poloprázdný. Už dnes parkují na R stovky lidí přijíždějících do centra za prací od kancelářských krys, přes obyčejné prodavače a restaurační personál až po strážníky MP a v noci tu nejsou až na ty strážníky. Už vidím jak tihle proparkují měsíčně třeba tři, čtyři litry, nesmysl, budou se stále snažit dostat až pod práci a zadarmo :-)
  Jo a někde jsem tu četl „byty u katedrály naprosto lukrativní adresa“ :DD To může říct jen někdo, kdo nikdy vedle panbíčkářů s jejich neustálým tlučením do železa nebydlel :-) Bože jak tu bylo krásně po dobu rekonstrukce toho tvého svatostánku, hotový Boží klid :DD
  A taky už jsem se setkal s několika reakcemi místních typu “ mizím odtud, tak snad to stihnu než to začnou stavět“. Takže městotvorné to sice bude ale taky to může mít i jiný efekt… Já třeba se nechystám zmizet ale budu šťastný když to bude realizováno až v době kdy už auto nebudu potřebovat dennodenně k práci :-)

  Thumb up 8 Thumb down 10
 32. davidb :

  Mx:
  Jasně že je.
  Každý nový sloh (ta stavba nový sloh rozhodně nevytváří), podle mě, je mezi staršími slohy, jako pěst na oko.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 33. Mx :

  Davidb: a co Nové lauby? Zde se podařilo napasovat nové na velmi historické. Znova ale uvádím, ta stavba je ok, jen ta strana ke katedrále by mohla být za pár desítek let vnímána jinak, jako nehodící se, necitlivá. I když nyní to působí moderně

  Thumb up 3 Thumb down 0
 34. Pavel :

  A jak vlastně vypadaly ostatní soutěžní návrhy? Ví někdo?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 35. Jana :

  Crazym: Souhlasím. Snad jen, kolik stála nová fasáda na katedrále, FF OU na Divadle Jiřího Myrona (NDM)? Protože dle fotek bude předěláván Svozilovská zámkovka, resp. všechny dlažby v okolí katedrály a parkovací dům – to bude také parádní prašnost. Snad jen, začíná krize, Macura už také snad končí, takže kdo ví, kdy to bude. Klid. Ostrava!!!

  Thumb up 3 Thumb down 19
 36. David Witosz :

  Crazym: Zdravím.
  Má to dva patra pod zem ;) A jinak ostatní návrhy budou brzy vystaveny k nahlédnutí v ateliéru MAPPA na ulici Nádražní. Za sebe povím, přišlo 6 doopravdy zajímavých návrhů a na tu celodenní diskusi nad návrhy, na tu nikdy nezapomenu. Jestli je demokracie diskuse, tak tohle byl pro mne naprostý svátek. Tímto taky všechny zájemce ještě jednou zvu na chystanou výstavu, stojí to za to.

  Thumb up 24 Thumb down 1
 37. Hrdy Ostravak :

  Pro Výborně: nebyl bych tak optimistický. Nevidím to na rok 2030,ale spíše tak na rok 2045. Několikrát se objeví problémy s dotacemi a roky uplynou jako nic. Vždyť Lauby se už staví pět let,a zatím se tam neobjevila ani cihla.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 38. davidb :

  Mx:
  To jsou ty výjimky potvrzující pravidlo.
  Kdy se nové přizpůsobilo starému.
  Ale existuje hodně případů, kdy vedle sebe existuje několik stylů.
  Mě to nevadí. Líbí se mi Lauby a u parkovacího domu jsem neutrální.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 39. panakis :

  David Witosz: Diky moc za vstupy do diskuze. Ale dve patra v podzemi je v dnesni dobe uz podle me malo na tak lukrativni adrese. Crazym: Hele Crazyme on te nekdy nekdo nutil bydlet u katedraly?Vsak jestli te to tak drazdi proc ses neodstehoval na samotu u lesa? Hele ja se kousek od ni narodil.. Zvykl jsem si zejo. Katedrala je srdce mesta ktere odbiji jeho rytmus. Rekl bych ze to tam bylo driv nez si se narodil :D tak tu nebrec. Hele uz si slysel St. Pauls cathedral v London? To jsou ti bomby to ti povim. A ver mi bydlet kousek od toho s vyhledem povazuje mnoho firem a residentu za naprosty luxus. A to jsem ti anti krist. :D

  Thumb up 11 Thumb down 4
 40. Crazym :

  panakis: No když už se ptáš, tak ano, nutil mě k tomu pokroucený trh pod vedením strany a lidu což ti asi vysvětlovat nemusím. Jinak já ateista si taky časem zvykl a neberu jim jejich víru ale nechápu proč mi oni berou klid a lituji ty co museli bydlet třeba ve Fenixu. Já jsem naštěstí trochu odizolován farou a Bachnerem a s instalací kvalitnějších oken se to o dost zlepšilo ale nesmíš spát u otevřené ventilačky, to pak je probuzení po noční téměř jisté :-) I tak je ale zajímavé, že když já budu dělat hluk, budu obtěžovat okolí a jsou na to dokonce normy a vyhlášky ale když hodně malá skupina věřících v tomhle ateistickém státě dělá to samé, je to v pořádku a je dokonce srdcem města :-)
  PS Určitě při své vzdělanosti víš k čemu původně sloužily chrámy a zvony v nich. Jenže už snad není středověk a není potřeba ohromovat lid a připomínat tím randálem čas kdy mají ti ohromení napochodovat do kostela zvlášť v době kdy každý z nich na rozdíl od toho středověku má přesný přehled o čase. To snad není třeba nebo ano? Nemůže ta zkostnatělá instituce třeba svolávat svoje ovečky potichu a neobtěžovat s tím ostatní? Třeba SMSkami? :-)

  Thumb up 8 Thumb down 16
 41. Tom :

  Jana: Co tedy navrhujete? Nechat stávající stánky a parkoviště?

  Thumb up 11 Thumb down 1
 42. Dan :

  Tom: Zastavět se to dá čímkoliv. Třeba doopravdy městským palácem. Jde o tom, že cokoliv je lepší, než současný stav. Pak vlastně i stavba jako parkovací dům vypadá jako super řešení.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 43. Tom :

  Crazym: Bydlel jsem vedle fenixu a se zvony to žádný problém nebyl. S parkováním mají problém všichni, souhlasím,že třeba dbát hlavně na rezidenty, ale to se většinou neděje nikde v Moravské Ostravě. Okolo Ostrčilky zrušili chodníky a vybudovali parkoviště, ale stejně tam parkuji lidé,kteří nejsou prezidenti jen nechtějí zaplatit za parkování nebo pracují poblíž. Parkovací domy jsou v centru správně, ale měly by tam být i místa pro rezidenty. Jinak bydlení v centru má vždy výhody i nevýhody, spíše se divím, že lidem nevadí výhled na stánky, vietnamskou tržnici a hnusně parkoviště. To by mě spíše přimělo k.tomu,abych změnil výhled.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 44. Jana :

  Tom: Víte, zase promluvím jako stará pamětnice. V době kdy se ještě moc nekradlo vznikl podzemní parking před Novou radnicí. A je škoda, že se obdobně nepostupovalo na Masarykově a Jiráskově náměstí. Pod oběma náměst. mohla být parádní jednopodlažní podzemní parkoviště. Parkovací dům za katedrálou je naprostá PITOMOST. To jsou prostory pro bytové domy – činžáky.

  Thumb up 5 Thumb down 8
 45. Michal :

  V roce 1998, kdy bylo podzemní parkoviště pod novou radnicí dokončeno, se naopak kradlo o 106, paní stará pamětnice.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 46. Jana :

  Michal: Ani bych neřekla. Nebo si myslíte že Dzida + tehdejší ředitel Nové huťe (oba pánové mají největší zásluhu na výstavbě podzemních garáží na Prokešově náměstí) mají několik hotelů ve Španělsku, nebo 2×18 golf. hřiště + hotely + rezidence na Čeladné, nebo hotely na Malé Straně či ve Vysokých Tatrách? To byl zrovna rok po povodni a Ostrava se sotva nadechovala a pomalu do obrovského průseru (nemalou zásluhou bulatého Tošenovského), který vegradoval kolem roku 2002 téměř 20% nezaměstnaností. A myslíte-li Pražáka, tak ten jel v jiných „kšeftech“ – ŽDB Bohumín, ČSOB.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 47. Garaznik :

  Jana:
  Nekradlo a proto 49% akcií garáží na Prokešově náměstí vlastní Asental land aneb Zdeněk Bakala aspol. To zní naprosto logicky.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 48. Jana :

  Garaznik: Vy to asi píšete jako provokaci, že?! Pan Ing. Dzida byl poslední generální ředitel OKD, který nekradl jako straka. Kdyby totiž kradl, tak by třeba i ty garáže (na kterých má lví podíl!) měl napsané na sebe, resp. na nějakou firmu, kterou vlastní. Něco si o tom přečtěte. A až zase vytáhnete Bakalu, tak ještě doporučuji další „esa“ před ním – Pross, Otava, Koláček a přihluplalý Čěška z Fondu národního majetku etc.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 49. David :

  Aktualizace článku – vizualizace i druhého místa zde:
  https://zpravyzmoravy.cz/za-katedralou-v-centru-ostravy-vznikne-parkovaci-dum-mesto-vybralo-vitezny-projekt/

  Můžu teda říct, že OV architekti měli jasně vyhrát, jedná se o šetrné zasazení nové budovy co centra města, nepřebijí nijak okolní zástavbu a ještě k tomu ladí s katedrálou, využití střechy jako vyhlídka/bar co v samotném centru Ostravy chybí je bomba a to venkovní schodiště! Oproti toho vítězný návrh od pražských bratrů Chalupů – nevím, jestli hoši vůbec na tom místě byly i fyzicky, návrhy jiných staveb mají pěkné, ale tady teda přeskočili hodně. Zajímavé je, že ve článku není ani zmínka o tom proč porota vybrala zrovna tenhle projekt a ne ten druhý? Velká škoda, holt červený skelet je to co Ostravě chybělo :)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 50. Crazym :

  David: Taky se mi to druhé místo líbí více, to poslední patro by bylo skvělé místo s výhledem na katedrálu pro nějaký restaurační provoz a fajné místo na párty, svatby apod., tam by asi ty zaparkované auta nerušili :-) A to říkám jako člověk co naproti bydlí :-)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 51. Johnny :

  David: Soutěž ještě neprošla uzavřením ve ČKA; potom to bude zveřejněno na webu ČKA i s vyjádřením poroty.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 52. Abcbobo :

  Porad nechapu, proc na miste byvaleho parkoviste u muzea nemuze byt ten parkovaci dum, kde by byl i lepsi prijezd,a na Zamecke dum s byty a obchody. Mit v urovni oken parkujici auta, na to se teda tesim. A uz vubec nechapu, proc vyhralo neco, co pripomina spis tovarni halu nez „citlive zasazeny“ objekt do centra mesta. A proc je na viteznem nakresu zadni trakt kostela vyobrazen vyssi nez planovany parkovaci dum, kdyz to neodpovida skutecnosti?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 53. balde :

  architekt k návrhu: https://www.mappaostrava.cz/podcast-mappa?fbclid=IwAR09toOoeiOiLgS3Be6TEPXlIZoAIZhZgMEJXw6bBc6JRS2KM_g0LQtZy-U

  Thumb up 0 Thumb down 0
 54. Crazym :

  Vypadá to, že na podzim by měl začít archeologický průzkum.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 55. Crazym :

  Tak dnes začal geologický průzkum. https://screenshot.cz/B85NP/
  By mě zajímalo, co z toho vyčtou :-) https://screenshot.cz/N501Q/
  Kdyby se zeptali, mohl jsem jim říct co tam asi bude a možná i jak hluboko https://screenshot.cz/BJJMH/ a kde byla největší ďura :D https://screenshot.cz/I9OE9/

  Thumb up 5 Thumb down 1
 56. Vítek :

  Crazym: máte super přehled a aktivitu. DĚKUJI. Fotky jsou zajímavé.
  Také si myslím, že geologický průzkum v takovém území nic nečekaného neobjeví.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 57. Crazym :

  Parkoviště se zavřelo, objevil se tam kontejner a něco co vypadá jako sondy ale nevím co to je, nikde nic označeného… Každopádně to co je vevnitř je jasně vidět i tak, tak jsem zvědav co tam místní Archeo při případném průzkumu objeví :-)
  https://screenshot.cz/MHERM/
  https://screenshot.cz/CCWSN/
  Ale asi tuším co tam najdou po hlubokých sklepích téhle školní budovy co tam stála https://screenshot.cz/ZMKAH/ :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 58. Crazym :

  Tak není nad to se zeptat :-) Makali tam nějací dva týpci a tak jsem se zeptal a prý je to příprava na archeologický průzkum, vypracují nějaký elaborát aby věděli co prý mají očekávat :-) https://screenshot.cz/NSRTF/
  A už dokonce i něco našli, hotový poklad :D https://screenshot.cz/DQQJW/
  Co sakra čekají v zasypaném sklepě školy? Archeo v akci :D

  Thumb up 1 Thumb down 2
 59. vojta :

  Crazym: Ten průzkum musí proběhnout, je to v historickém centru. A proběhne, už o tom psaly média dříve. Za fotky a aktuální info ale díky.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 60. Crazym :

  Tak průzkum k průzkumu asi dokončen, už se zasypává a hutní a doufám, že další průzkumníky uvidím za hodně dlouhou dobu :-)
  https://screenshot.cz/KZVB1/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 61. Crazym :

  Hotovo a teď by mě zajímal účet za průzkum pro průzkum :-) https://screenshot.cz/K3HUH/

  Thumb up 0 Thumb down 1
 62. Crazym :

  Tak to vypadá, že už se rozhodli to ani neudržovat když budou stavět :-) https://screenshot.cz/HJV0J/
  Zajímavé je, že tam převažuje nějaký druh obilí a nevypadá to marně, kdyby tam nebyly ty vyšlapané štěrkové místa, tak do toho ani ty lidi nelezou, bo je to vysoké jak cyp a beztak plné hromádek od čoklů :-) Ale co já vím, třeba to je nějaké akce na podporu biodiverzity :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 63. Crazym :

  Jejda, to šlo rychle, že by to tu četli? Tak co myslíte, vylepšili to? :-) https://screenshot.cz/NJ320/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 64. hugo :

  Crazym: nevylepšili! Všude po Ostravě se pohybujeme mezi dvěma extrémy – buď je to džungle nebo spálená země, a tak furt dokola. Nejde kosit tak, aby tráva zůstala zelená?

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.