Outlet Arena Moravia – otevření

Dnes se v Ostravě otevírá další z mnoha nikdy nekončících vředů a citelných zářezů do urbanismu města. S nezajímavými obchody, které již v Ostravě ve většině případů zastoupeny jsou – Outlet Arena Moravia.

Více se můžete dočíst na Patriot Magazínu.

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Nevíte někdo, kde v těchto místech je územní rezerva pro kanál Odra – Morava, eventuálně jestli se má splavňovat Odra přímtto ve svém korytě? Toho místa mezi Odrou a D1 je teď úplné minimum. Já po kanálu nijak netoužím, ale zajímalo by mě to.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 2. dolil :

  Pavel: píšeš, že po kanálu nijak netoužíš, proč?

  Thumb up 1 Thumb down 13
 3. hezoun :

  vypadá to pěkně, zvlášť na prvních dvou a poslední fotce…
  zbytek budou jen hektary vybetonovaného parkoviště :((
  Autobus MHD vydrží možná rok, pak jej z ekonomických důvodů zruší, stejně jako v Shoppinu.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 4. Vašátko :

  ano, kus kanálu má vést po současném korytu, ale né všude (min. v místech kde se nachází CHK se kanál vede mimo tato území)
  Např. zde je vidět ukázka jak by to mohlo vypadat v jiné části: https://www.msstavby.cz/projekt-odra-18-09-2014/

  Já bych se ho rád dožil. Mám rád mega stavby a mega stroje. Odra (na našem území) se mi jako řeka nelíbí a toto by jí mohlo zatraktivnit.

  Thumb up 10 Thumb down 20
 5. Michal :

  Pěkný vřed.

  Thumb up 12 Thumb down 8
 6. Adam Cerv :

  dolil: Chtít stavět kanál Odra-Dunaj-Labe? To nemyslíte vážně,. Naštěstí se to doufám realizovat nebude.

  Thumb up 21 Thumb down 9
 7. Ostravan :

  Splavnění Odry z Ostravy do Polska budoucnost má. Takže dotaz Pavla byl na místě.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 8. JohnnyKrabák :

  Wow, ani z jednoho nákresu jsem nepochopil, že před obchody nebude uzavřená chodba, ze které by se do nich vstupovalo. Tenhle model mi přijde dost nešťastný, zejména v zimních měsících, kromě neustálého otevírání dveří a úniku tepla bude pro zákazníky docela nepříjemné se oblíkat/svlíkat při každé změně obchodu. Ale třeba OC počítá s tím, že tam člověk přijede, nakoupí v jednom a odjede

  Thumb up 12 Thumb down 4
 9. Skeptik :

  Kanál na horním toku Odry považuju jako něco na způsob motokros v opeře.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 10. dispe :

  JohnnyKrabák: Uspora – zadne vnitrni prostory vyzadujici udrzbu nebo vytapeni $$$

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. balde :

  JohnnyKrabák: v Praze to je řešené úplně stejně, takže zkušenosti už mají, za mě spíš problém s příjezdem přes který vede přechod a když lidi korzují dokola tak to dost blokuje dopravu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 12. Jann :

  Ostravan: Jen samotné splavnění Odry z Ostravy do Polska budoucnost nemá. Alespoň podle nedávno zveřejněné studie proveditelnosti: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/kanal-dunaj-odra-labe-by-podle-studie-ulevil-silnicni-doprav/r~b9b1ec50e41511e8a0680cc47ab5f122/
  Ekonomicky efektivní by tento úsek byl jen v případě, že by byl dále propojen s Moravou a Dunajem.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 13. Pavel :

  dolil:
  Protože jeho stavba je dnes ekonomický nesmysl. Nevidím pro naši ekonomiku budoucnost ve vývozu tisíců tun písku, štěrku, dřeva, cementu, uhlí nebo bůhvíčeho ještě. A není mi jasné pro které obchodní partnery bychom měli vyvážet zboží ausgerechnet přes Černé moře. Splavnění Odry z polského Koźle až na naše území mi dává větší logiku. Uznávám, že za dob Tomáše Bati byl průplav zajímavá vize, ale v době panování krále Myloše se z toho stala akorát jen fantasmagorie. Ze stavebního hlediska mám pocit, že v Moravské bráně i v Poodří už je docela plno, na to aby se tudy stavěly ještě nové rychlostní železniční tratě nebo hyperloop, natož ještě plavební kanál.

  Thumb up 14 Thumb down 6
 14. dolil :

  Rád bych se dožil alespoň zahájení stavby kanálu Dunaj-Odra. Snad to bude priorita i pro následující vlády.

  Thumb up 6 Thumb down 19
 15. PetrKs. :

  hm, a na které fotce ten vřed najdu?

  Thumb up 3 Thumb down 7
 16. Petr :

  dolil: Já bych se rád dožil vysokorychlostní železnice, dobudovaných dálnic a třeba rakouské estetiky veřejného prostoru. Ale sypat naše daně desítky let do kanálu, to bych tedy opravdu nerad!

  Thumb up 28 Thumb down 2
 17. skelet :

  Petr: já se těším až se vysokorychlostní železnicí svezu co by důchodce.. odhaduju to tak na rok 2045

  Thumb up 6 Thumb down 0
 18. Danek :

  skelet: to jsou hrozne terminy.ja tak nejak citim,ze nase zeme se z prichodu teto vlady..i te minule(i kdyz me za tento nazor bude nekdo pranyrovat kvuli jednoho miliardare)konecne vydala spravnym smerem.dnes jsem cetl,ze babis jedna s Markl.o tom ze by tady mohlo byt.centrum umele inteligence..a ze uz nechteji jit cestou pobidek pro vyrobni haly.nezlob te se na me,ale zahranicni politiku nikdo lepe neuni nez ten miliardar.

  Thumb up 5 Thumb down 22
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Já dlouho nechápu, proč ANO v Ostravě neposílá děti na čistý vzduch na Krym. Nějaké Beskydy… Přitom premiér ze stejné strany.

  Thumb up 4 Thumb down 22
 20. PetrP :

  Martin: Neposílají se na Krym, protože ne všechny děti v Ostravě jsou psychicky nemocné jako AB jr.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 21. Martin [msstavby.cz] :

  PetrP: Na Krym :D :D Anektované území s výpadky proudy. Menšinový čistkami. Sen.

  Thumb up 5 Thumb down 9
 22. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Nezlob se,mi jde o to aby se lidem v Cr,samozrejme kraji,Ostrave zilo lepe..to uz snad z mych komentaru jde poznat.ja si pamatuji co se tady delo od 90let.ze sve profese si trochu dovolim i rict,ze do nekterych veci vidim dejme tomu jinak nez ty…ja tady psal,ze cela kouza pujde do ztracena a ono to tak vypada.zitra vlada nepadne.a kdyby padla tak akorat ztratime drahoceny cas na praci.byli by nove volby Ano by vyhralo jeste drtiveji,Top 09,Stan by vypadlo ze snemovny..a vlada by se poskladala uplne stejne nebo s Okamurou.Co bychom tim ziskali.Spis me mrzi,ze tzv.domekraticky blok se radeji nepripoji a kdyby radeji vymysleli navrhy zakonu,ktere by byli pro blaho obcanu.

  Thumb up 11 Thumb down 8
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: :D :D :D :D
  Podívej se kdo a jaké zákony předkládá.
  Podívej se, jak se opravdu zahraniční politika dělá.

  Thumb up 8 Thumb down 15
 24. .Danek :

  Martin [msstavby.cz]Martine,me nemusis zkouset kdo dela zahranicni politiku nebo kdo predklada jake zakony.Nebo porad vymyslet protiargumenty.Jsi chytry kdyz nevis co by jsi me nebo nekomu odpovedel..tak klades otazku.kdyz si nevim rady,taky to tak delam..me totiz zajima kam se po volbach za 4roky posunem.treba nevolil bych ze znamych duvodu piraty,ale dovolim si rict..ze jejich vysetrovaci skupina kvuli OKD..je dobry pocin…i kdyz se zrejme nic nevyresi…nicmene lze snadno vyhledat,ze Bakala byl sponzorem nekolika stran a ze tam vedou dalsi kliky k jednotlivym osobam…a Bakala byl sponzor prave tech stran co jsou dnes v opozici…tedy nekterych.a ti rvou chytte zlodeje.

  Thumb up 12 Thumb down 6
 25. Martin [msstavby.cz] :

  .Danek: Nepokládám otázky protože neumím odpovědět.

  1.Po.věc.co napyšeš nejd.an.přečst. protože, to píšeš takhl.,že fkt. nev.
  2. další část co píšeš jsou, z mého pohledu hlouposti, na kterém nemám chuť ani argumentovat. To bych potřeboval X pořadů jakou Soukup, kterého zde zmiňuješ často.

  A kdybys věděl, kdo a jaké zákony předkládá, ale Anofert je podkopává, tak nepíšeš to, co jsi napsal.
  A ne Babiš dobrou zahraniční politiku nedělá. Zahraniční politika se nedělá tak, že na ven se tvářím tak, ale ve vlastní zemi jinak. Celkově je velmi tragický.

  Thumb up 12 Thumb down 15
 26. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: prectu po sobe vsechno…ale strouham to na tel…Soukupa jsem zminil nekolikrat,ve vets.pripadu s hostem ktery s nim byl ve studiu.A Babis je traged..souhlasim…dale bych to neresil.mimojine znam nekolik lidi co bylo na krymu a je tam pry nadherne.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Bohužel ne všichni si osvojili tvůj jazyk komunikace.

  A byli před okupací, kdy byl Krym Ukrajiny, nebo teď? :D

  Thumb up 5 Thumb down 11
 28. volnoběh :

  Pavel: Žádný kanál nebude.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 29. Raptor :

  volnoběh: to neva, mame tady lepšočlověka Martina, ten si ví vždycky se vším rady a všemu rozumí nejlépe ze všech. Díky bohu za něj!

  Thumb up 11 Thumb down 8
 30. Martin [msstavby.cz] :

  Raptor: Každý jak umí. O kanálu jsem nic nepsal.

  Mindráky řešit jinde. Třeba v diskuzi na idnes.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 31. Danek :

  Včera jsem byl outletu a naprostá hrůza.Za 1)s outletem to nemá co společného…většina věcí předražených ev.z předražené ceny nějaká menší sleva..v jakémkoliv obchodě v OV lze nakoupit levněji.2)bylo tam v předvanočním období cca. 30aut(kamarádka tam byla před týdnem)to tam bylo asi 10aut..3(jeden velký prušvih…málo obchodu ve kterých nic není a ještě předraženo.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 32. Crazym :

  Danek: I Ty šprýmaři :DD Naštěstí tě tam nikdo nenutí chodit na rozdíl od stranických schůzí, pracovních sobot, brigád a průvodů a budeš mít tím pádem více času nás tady oblažit tím co pamatuješ od devadesátek, jak bylo lépe a zkušenostmi ze své profese, díky které vidíš do některých věcí dejme tomu více než ostatní :DD
  A taky jsme strašně rádi, že ti: “ jde o to aby se lidem v Cr,samozrejme kraji,Ostrave zilo lepe.. “ a samozřejmě to jde moc dobře z Tvých komentářů a neúnavného boje na internetu poznat :DD Tak vyděržaj pioněr https://www.youtube.com/watch?v=wNjCgyqe7RA :DD

  Thumb up 0 Thumb down 10
 33. Danek :

  Crazym: Crazyme nezap. vzít prašek.Opět ti nějak ležím v žaludku.Bohužel do Ouletu mě sice nenutí nikdo chodit, nicméně co pozoruji od lidí a jejich recenzí tak tam podruhé už nepůjde nikdo…a je min.z podivem , že v těch obchodech nejsou zakazníci až na určité vyjímky.(je před vánoci)

  Thumb up 3 Thumb down 6
 34. PetrP :

  Je pravda, že nás Outlet je fakt bída, značky jako všude jinde, nijak levné to taky není… Dnes jsem jel okolo 11 hod kolem a asi tak dohromady 30 aut.. myslím, že za nedlouho tady bude jen prázdná plechová krabice .. pardon podkova!

  Thumb up 8 Thumb down 3
 35. MM :

  Byl jsem se tam v neděli k večeru podívat. Vyhovuje mi, že tam nikdo nebyl :-). Obchody komentovat nebudu, každý to vidí jinak. Za mě to centrum je pěkné ve smyslu materiálů chodníků, osvětlení, laviček. Vnější plášť nic extra. Nehodnotil bych to celkově tak negativně jako ostatní. Co mi, ale vadí je organizace dopravy, použití semaforů. Nechápu proč v 19 hodin v neděli, kdy jede sem tam auto musí být semafory zapnuté. Stejně tak při odbočení z obchodního centra na Přívoz musíte čekat na červenou. Proč tam není zelená šipka? Takto tam stojíte a nikde nikdo. Komické je, že svítí zelená pro chodce. Samozřejmě, že v tuto dobu tam nikdo pěšky chodit nebude. I tak je to od tramvaje poměrně daleko. To nastavení semaforů je kolikrát na hlavu. Stejně u Karoliny o víkendu, kdy není takový provoz jsou semafory aktivní. Absolutní zbytečnost. Aktivovali to kvůli opravě mostů na Rudné a podle mého by to měli zase dát do původního stavu. Tedy neaktivní a podle značek!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 36. aggu :

  Uvidíme za rok za dva… To bylo smíchu, že v Karolině nikdo není…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 37. Summerboy :

  aggu: Naprosto presne!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 38. CTIBOR CIKAN :

  DOBRÝ DEN CHCI SE ZEPTAT KTERE ČISLO AUTOBUSU TAM JEDE Z OSTRAVY.DĚKUJI.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 39. Crazym :

  CTIBOR CIKAN: More, to dojdeš od šaliny na Černém Potoce, dyk to je kusek. Ale neber Eržiku, bo ti nezbydu love, maju tam fajne teplaky od Adidasu a Najky :-)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 40. Tonda :

  Zákazníku pořád málo,ale slunce dost. Neměli tam raději vybudovat krytý a otevřený aqua park? Obchoďáku máme v Ostravě fakt dost, stejně jako kancelářských budov…

  Thumb up 3 Thumb down 10
 41. Pavel :

  Proč ještě není dostavěná ta silničníé propojka na dálniční kruháč??? Kdo chce do outletu z dálnice, musí ujet navíc 2.5km + dva semafory.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 42. Mark :

  Tonda: Obchoďáků a kanceláří bude dost, až po nich nebude žádná poptávka.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 43. koudy :

  Mark: Problém je, že tam po nich poptávka není. Je jinde. Ale postavíme to tam. Pak se divme že chce každý auto když v docházkové vzdálenosti není nic.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 44. S200 :

  Pavel: Propojka na dálnici není, protože ani být neměla.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 45. balde :

  přibudou nové obchody na jaře https://www.patriotmagazin.cz/outlet-arena-moravia-zavadi-superstredy-s-jeste-vetsimi-slevami

  Thumb up 1 Thumb down 0
 46. aggu :

  balde: Mám to tam rád. Méně lidí, klid a krámek Lindt.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 47. kletzky :

  chystá se rozšíření a příští rok i napojení z kruháče
  https://www.patriotmagazin.cz/chceme-se-i-nadale-podilet-na-kvalite-zivota-v-regionu-kde-jsme-doma

  Thumb up 2 Thumb down 0
 48. vojta :

  kletzky: jsem zvědav jak to dopadne s těmi officy, nějak to utichlo

  Thumb up 0 Thumb down 0
 49. balde :

  1. Prý dojde k dostavbě druhé fáze Outlet Areny Moravia:
  „Vybudování nabíječek pro elektromobily bylo v plánu už při výstavbě obchodního centra. K definitivnímu rozhodnutí je realizovat jsme se dostali nyní, tedy v období, kdy bylo investorem rozhodnuto o dostavbě druhé fáze Outlet Arena Moravia,“ řekl Petr Leder, ředitel tohoto ojedinělého obchodního centra na severní Moravě a ve Slezsku.“

  2. Prý se plánuje konečně otevřít sjezd z dálnice přímo do Outletu:

  „Doplnil, že význam nabíječek se ještě zvýší příští rok, kdy se počítá s vybudováním sjezdu z dálnice D1.“

  https://www.patriotmagazin.cz/v-outlet-arena-moravia-je-nejvetsi-stanoviste-nabijecek-elektromobilu-na-morave

  Thumb up 2 Thumb down 0
 50. balde :

  Cauky, vypadá to, že dochází k částečnému dobudování Outlet arény ve drogerie DM, jsem zvědav jestli budují nové prostory pro konkrétního nájemce. protože volných obchodních prostor mají plno.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 51. Crazym :

  balde: Jj, začalo se stavět, zrovna dnes jsem jel okolo a měl možnost fotit.
  https://screenshot.cz/IEOCC/
  https://screenshot.cz/KOOBI/
  https://screenshot.cz/KCYLQ/

  Thumb up 1 Thumb down 2
 52. marie :

  balde:
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-nova-prodejna-billa-20230519.html

  Thumb up 1 Thumb down 0
 53. balde :

  marie: super, Outletu to dost zvedne návštěvnost, pro místní asi taky super, tím směrem moc obchoďáků s potravinami není, škoda že to není spíš Albert za mě osobně :D

  Thumb up 1 Thumb down 3
 54. MM :

  balde: Teď, když se otevřelo obchodní centrum Koksovna v přívoze s LIDLem, postaví BILLA 2 minuty jízdy autem další prodejnu. Nikdy jsem nebojoval proti obchodům, ale tady už by měla přijít určitá regulace, protože je to v celospolečenském zájmu. Nedává smysl aby určitý počet obyvatel obsluhovalo násobně víc prodejen. Logicky obchodníci musí zvýšené náklady na výstavbu, provoz nebo mzdy něčím zaplatit a tím jsou vyšší ceny zboží. Pak se nemůžeme divit, že je u nás opravdu vše dražší, když je na každém rohu supermarket. V ČR máme podle dat z roku 2020 přes 1.500 prodejen a z toho hypermarketů přes 300. Největší podíl obchodní plochy ve střední a východní Evropě. Máme víc plochy na obyvatele než ve Velké Británii, Itálii nebo Nizozemsku a to fakt nejsou obchodně zaostalé země… Je potřeba to zastavit, protože obyvatelům to už nepřináší nic a jen to vytahuje peníze z ČR.

  Thumb up 9 Thumb down 9
 55. balde :

  MM: ty jsi hodně ekonom, když budou dvě prodejny vedle sebe, logicky vzroste konkurence a cena jde dolů, jesus.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 56. MM :

  balde: Opravdu? To mi chcete namluvit, že LIDL a další supermarkety mají jiné ceny v rámci města? Ještě jinak. Nikoli, všude drží stejné ceny, bez ohledu na lokalitu a kupní sílu. Jedna značka = jedna cena. Na začátku výstavby hypermarketů a supermarketů ještě konkurence byla, dnes už není, to vidí každý.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 57. Michal :

  Ano, mají. Šok, co?

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.