Outlet Arena Moravia – Billa

Outlet Arena Moravia v Ostravě-Přívoze se po letech dočká rozšíření. Začala se zde stavět prodejna řetězce Billa.

Kvůli výstavbě další části navazující na oválný půdorys obchodního centra byl posunut přístup pro pěší až za oplocení staveniště. Obecně se však dá říci, že příchod pro chodce je zcela nedůstojně trapný a bagatelizován. Skrze hlavní vstup nevedou ani chodníky…

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Konečně dokončí ten ovál. A s Billou to bude mít tu výhodu, že tam v okolí aspon nebude dopravní kolaps, nebo teda ne větší než tam bývá teď ve špičku :-D Jo, Lídl nebo Kaufland by byli horší.

  Ještě ta někudy protáhnout tramvaj k Outletu, zřídit tam odstavné parkoviště a dál by lidi teoreticky mohli pokračovat autem. Já vím, není to nic originálního, město už udělalo parking u stávající smyčky, ale když lidi budou mít u toho odstavného parkingu/ MHD terminálu navíc obchody kde si můžou po práci nakoupit, hodí tašky do auta a pojedou domů, tak by to mělo větší smysl než třeba na Hranečníku kde nic není okolo.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. Tomas :

  aldik: No důležitější je outlet se konečně připojí k dálnici a lidé nebudou muset projíždět městem po Slovenské atd ..

  Thumb up 13 Thumb down 3
 3. Meister_War.py :

  Takový ostravský kus Ameriky. Klasický strip mall. Hlavní vstup pouze pro auta, když chce člověk na druhou stranu, tak musí přecházet obrovské parkoviště s provozem a vstup pro pěší je úzkou cestičkou na louce skrze vedlejší branku.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. ivan :

  Kruh se uzavírá…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Crazym :

  ivan: Ještě zdaleka ne…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 6. Graylag :

  Meister_War.py: Vzhledem k tomu, že je ten obchoďák doslova uprostřed ničeho a dostat se tam pěšky není úplně jednoduché (a není k tomu moc důvod), tak bych vstup pro chodce vedlejší brankou nějak nekritizoval.
  Přímý přechod z jedné strany na druhou přes parkoviště je nepříjemný, ale jednak tam zas až tak silný provoz není a jednak celý okruh po chodníku je jen asi 600 metrů, takže i při cestě naokolo volnou chůzí se za 5 minut dostanu odkudkoliv kamkoliv.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 7. aldik :

  Meister_War.py: Otázkou je kolik lidí tam jde pěšky třeba z Petřkovic, nebo od smyčky? Většina buďto přijede autem, nebo tam jezdí autem přímo do areálu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.