Projekt Odra

Projekt zacílený na možnou podobu průplavu Antošovice-Kožle s přístavním terminálem v rámci dlouho uvažovaného vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe.

PROJEKT ODRA

Bytové domy „Vlna“

pristav-bytove-domy

pristav-materska-skola

Plastika „Slezská vodní cesta“

pristav-plastika

pristav-rozpocet

celý článek: Vodní cesty a plavba 2/2014 (pdf)
V časopise je i zajímavá studie vodní Křižovatky tří moří u Přerova, která už je mimo náš region, každopádně doporučujeme se podívat.

1. aggu :

Brát LSD a projektovat, no nevim nevim ;)

2. Karel :

Bral LSD a myslel u toho na Miloše :-D

3. acdlcia [msstavby.cz] :

Je to horší než hrozné. Ta budova přístavu je jako z nějakého budovatelského snu, domy jak z trpasličí vesničky a zbytek jako z nějakého špatného ruského filmu. Jedním slovem – aušus.

4. Rado :

Tak něco takového navizualizovat je pro člověka, který si tyká s počítačem, otázka jedné, dvou hodin. S projektem to nemá nic společného a navíc to na mě díky vizualizacím působí amatérsky a nedůvěryhodně. To je výstup z programu jako z doby éry Pentia I nebo II, kdy si člověk nainstaloval 3D program ještě z diskety. Prostě děs a hrůza a odebrát na místě titul architekta. V době, kdy vizualizace u jiných projektů vypadají tak, že člověk nevěří, že je to vytvořené na počítači, je tohle naprostá katastrofa. Modlím se za to, aby se něco takového vůbec postavilo.

5. aggu :

Přitom splavnění Odry do Bohumína/Antošovic je asi nejrozumnější z celého projektu DOL. A nejsnáze realizovatelná část.

6. thrpst :

Welcome to Kazakhstan!

7. Rýša :

AUTOR: Augustin Milata, a.i.arch. – ATELIER MILATA

Tak to je fakt síla pane architekte. K úchvatnému dílu – Bytové domy Vlna – Vás inspirovaly vlny na dálnici přes Odru nebo vlnící se Odra při silné bouřce?

8. Rýša :

martin [msstavby.cz]: Ale to je úplně jiné kafe!

Rýša: Inspirace možná či patrná. Ovšem verze z Dánska lepší.

10. Rýša :

martin [msstavby.cz]: No však píšu, že to je zcela jiné kafe. Má to šmrnc. Ovšem na vizu od arch.Milaty to vypadá jako domečky z nepovedené pohádky pro skřítky anebo oderské vodníky ;-)