Otevření budovy Světa techniky

14.-20. března 2014 bude poprvé pro veřejnost zpřístupněna budova Světa techniky (STC) v Dolní oblasti Vítkovic. Jde o zcela novou budovu, jejíž návrh vznikl v ateliéru Josefa Pleskota a bude sloužit pro rozsáhlou expozici seznamující všechny věkové skupiny zábavnou a interaktivní formou s vědou a technikou.

Při prvotním otevření budovy bude možno podniknout komentovanou prohlídku s architektem a zhlédnout prostory budovy před instalací exponátů. Podrobnosti o programu najdete na webu svet-techniky-ostrava.cz

Plně funkční prostory včetně exponátů by měly být připraveny na slavnostní otevření expozice v září 2014.

zdroj fotek: FB ostravaci.cz, FB Dolní oblast Vítkovice

Související články


Komentáře

 1. takyn :

  Už se těším až to uvidím osobně. Vypadá to impozantně.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 2. aleš m. :

  Škoda, že tato netuctová budova bude poněkud zastrčená. Tato stavba si zaslouží přívlastek – architektura a kdyby byla „na očích“, byl by to ještě větší přínos pro město.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  aleš m.: Myslim že zastrčena neni vubec. Spis naopak. Az se dokonci Ruska, udela se tramvajova trat a zacnou se v okoli stavet i rezidencni budovy tak se to misto stane plnohodnotnou ctvrti. Je treba chapat ze to co se v soucasne dobre dela je brano vse ve vyhledu napr. 10ti let….

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Crazym :

  Taky jsem si dnes říkal jak jsem se k ní přiblížil, takový krásný brák v takové dupě ale bylo to tím, že jsem přijel od řeky přes koleje. Po té co jsem si ji prohlédl ze všech stran jsem registroval, že tam asi povede ulice a uprostřed koleje (foto s koncovkou 173 v tomhle albu: http://anonymni.papricka.cz/2014-03-03-industry-tour-kolem-ostravice/ ) a pak to bude velká atrakce Ostravy nejen kvůli téhle budově. Jaká škoda, že ty Dolní Vítkovice nezačali budovat dříve.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 5. Nimrod :

  Stavba města je běh na dlouhou trať…tramvaj taky nebude dřív jak za 10 let (můj odhad), jelikož to bude muset být investice města…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Balde :

  a kde bude ustit ta prodlouzená ruská ??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Balde: Tady bude ústit ta prodloužená Ruská – http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2012/04/Screenshot-2012-04-19_19-50-30.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. aggu :

  Nemůžu si pomoct, je to fantazie. A ta zeď, wow…. To je snad poprvé, co se mi víc líbí zadní trakt budovy než průčelí ;)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Balde :

  aggu: to je tak když to navrhne Pan Architekt

  Thumb up 2 Thumb down 1
 10. MM :

  Krásná budova, opravdová ozdoba Ostravy!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Jiřík :

  Tohle je budoucnost OSTRAVY ! Jeden ze stěžejních projektů, spolu se superpočítačem. Tyhle stavby budou mladé lidi držet tady, více takových :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. balde :

  uz se tesim na prohlídku v pátek

  Thumb up 2 Thumb down 0
 13. aggu :

  Jiřík: Tohle určitě není budoucnost Ostravy, je to jenom barák ;) Pravda, spolu s Gongem nemá v ČR obdoby. Ale pořád je to jenom barák. Lidi tu udrží smysluplná práce a dobré podmínky pro život. Špičková ostravská kultura to sama nevytrhne. Potřebujeme opravit město (hlavně centrum), zapracovat s poláky na čistším vzduchu a přivést ještě pár Vondráků a Světlíků… A exportovat pár Rykalů, Sibinských, Svozilů do Prahy.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  *spustena registrace na prohlidky: http://bit.ly/1g4SM6w

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Danek :

  aggu: Krásně a pravdivě napsáno. Bohužel jednou s hlavních bolístek je neuvěřitelně slabá politická prezentace Ostravy. Včetně s p.Kajnarem. Bohužel ale neznám politika který by na funkci starosty měl. Bohužel nás zřejmě čeká v dalším volebním období zřejmě p. Palyza. Takže za 4 roky to bude tam kde jsme doteď. Kdyby nějaký človíček že jsem příznivec pravice: Tak nejsem. Chci jen jako občan Ostravy silného Primátora, který za volebním období posunul někam dál.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Velký svět techniky: otevíráme! Podívejte se sami, co nabídne“: http://goo.gl/smLkms

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Balde :

  Dneska skvělá prohlídka s panem PLeskotem, krásné počasí, krásná nová budova. A nesmíme zapomínat ze uz na podzim startuje přístavba vysoké pece č.1, kde bude kavárna, vyhlídka a jedno patro pro expozici k vysoke peci

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.