Ostravským domem roku je Atletická hala

Jelikož se v Ostravě minimálně staví a do soutěže se za období mezi 1. lednem 2015 a 31. prosincem 2016 přihlásilo pouze 6 staveb (z toho 3 průmyslové stavby), ocenění získaly téměř všechny stavby. Přesněji 5 z 6.

O přízeň poroty ve 23. ročníku soutěže Ostravský dům usilovalo o přízeň poroty šest přihlášených staveb, které byly dokončeny ve dvouletém období mezi 1. lednem 2015 a 31. prosincem 2016. Zajímavostí je, že se odborníci i veřejnost téměř shodli na dvou nejlepších stavbách, jen jejich pořadí je u odborníků a veřejnosti obrácené.

Odborná porota posuzovala celkový dojem a architektonický výraz stavby, dále kvalitu uspořádání a řešení jejího okolí, její zapojení do prostředí, technické provedení, přínos pro život města i skutečnost, jestli se jedná o příklad hodný následování. Na základě posouzení jednotlivých přihlášených staveb rada města na základě doporučení poroty udělila titul Ostravský dům roku 2016 Atletické hale Vítkovice v Ostravě-Zábřehu, která nejlépe splnila stanovená kritéria. Odměnu rada města schválila pro Vědeckotechnický park 4Medi – Corporate Biotech Park for Medical Innovations Ostrava v Porubě.

Čestná uznání bez finančního ohodnocení získaly tyto stavby: Rekonstrukce bytového domu s přístavbou výtahu v Přívozské ulici, Hala s administrativní částí firmy Roper Engineering ve Výstavní ulici a Antracit House v Lihovarské ulici v Kunčičkách.

O finančních odměnách pro vítěze ve výši 300 tisíc Kč a pro druhé vyhodnocené dílo ve výši 150 tisíc korun rozhodnou na svém červnovém zasedání ostravští zastupitelé. Slavnostní vyhodnocení soutěže s předáním plakety, diplomů a šeků se uskuteční v pátek 23. června od 10 hodin v budově radnice města.

O vítězi letošního ročníku rozhodovala také veřejnost prostřednictvím webové ankety. Téměř 800 unikátních hlasů rozhodlo o tom, že Ostravským domem roku 2016 – cenou veřejností se stává s 385 hlasy 4Medi – Corporate Biotech Park for Medical Innovations Ostrava, na druhé místo se s 242 hlasy dostala Atletická hala Vítkovice a třetí příčka s 58 hlasy patří Antracit House.

Vítězná stavba. Atletická hala.

Související články


Komentáře

  1. Ostravan :

    Snad se začne v centru velkoryse stavět, jak o tom píše web ČT24: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2139168-v-centru-ostravy-se-ma-velkoryse-stavet-mohly-se-zde-rozsvitit-i-goticke-sklepy#articlewithopenedgallery

    Thumb up 3 Thumb down 1
  2. Rýša :

    Ostravan: Neblíží se nějaké volby???

    Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.