Ostrava Tower – vizualizace

Vizualizace zveřejněné k projektu Ostrava Tower.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. Aldo :

  pro doplnění
  https://i2.wp.com/www.zulice.cz/wp-content/uploads/2020/06/Ostrava-Tower_parter-scaled.jpg?resize=768%2C585&ssl=1
  https://i0.wp.com/www.zulice.cz/wp-content/uploads/2020/06/web1_Ostrava-Tower_nadhled-scaled.jpg?resize=780%2C470&ssl=1

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. donc :

  😀 dá se tomu věřit? Není Ostrava v tom místě poddolovaná? A co metan, ještě před nedávnem byl v průchodu mezi UANem a náměstím Republiky,u divadla Antonína Dvořáka je odvětrávání, ale co já vím 😀

  Thumb up 21 Thumb down 25
 3. M :

  proč? proč je zde třeba taková budova?
  nejsme Manhattan s drahými pozemky, ani neuvěřitelně rychle se rozvíjející se město
  za takové prostředky je možné postavit / opravit několik městských bloků a získá se daleko větší hodnota, pro investora i pro město
  (i když tomu celému moc nevěřím a bral bych to spíše jako efektní obrázky)

  Thumb up 25 Thumb down 60
 4. Pepper :

  M: Nejsme v centrálně plánované ekonomice. Soukromý subjekt chce zjevně mrakodrap, ne opravit/postavit několik městských bloků. Je zbytečné se o tom bavit, jeho podnikání není věcí veřejnou.

  Thumb up 59 Thumb down 13
 5. thvari :

  vážně se tu zase pojede ta samá debata? a co byste řekli na to, že by mrakodrap stál i na druhé straně Karoliny, aby se tvořila skyline?

  Thumb up 20 Thumb down 1
 6. David :

  a vizualizace během smogových dnů by se taky prosím našla? já jen, že jsme v Ostravě ať Chybíci počítají i s tímto jevem při návrhu..

  Thumb up 8 Thumb down 31
 7. aggu :

  thvari: Ostrava už skyline dávno má ;)

  Thumb up 3 Thumb down 3
 8. aggu :

  David: Smog už pár let není hlavní problém. Prostě není. Ovzduší se, v takřka celé Ostravě, zlepšilo natolik, že smogových situací je málo, a jsou spíše v řádu hodin nebo 1-2 dnů. Stav neporovnatelný s dřívějškem. Co by měli CH+K řešit?
  Mnohem víc mě teď zajímá další „ko-existence“ koksovny Svoboda. V místě kde je teď. Koksovna v Kunčicích je pro toto město „tak akorát“.

  Thumb up 23 Thumb down 6
 9. Daniel :

  M: Ano, je takova stavba potreba. A cim vic, tim lip.

  Ja mam pocit, ze nekteri Ostravaci by si prali, aby to zde stale vypadalo jako v 90. letech a kazdy pokrok kritizuji uz jen z principu.

  Thumb up 48 Thumb down 8
 10. a :

  donc: To je ale smola, ze vas nemali v time pocas navrhu. Vsetci ludia zapojeni do projektu, banky, ktore to budu financovat a cele zastupitelstvo mestva vratane MAPPY zabudli na to, ze Ostrava je poddlovana a okolo Karoliny unika metan.

  Keby mali vas sofistikovany input od zaciatku mohli si vsetci usetrit vela starosti so zbytocnym planovanim a odkupom pozemku za desiatky milionov.

  Thumb up 32 Thumb down 20
 11. Daniel :

  Kdyz se to nekomu hodi do argumentu proc neco nepostavit, tak vytahne naruseni historickeho razu (ktery tady skoro neni) a nebo naruseni zelene/prirody (a realne maji globalni oteplovani a ekologii nekde, nebo hur – podle nich neexistuje). Zadny padny argument vam nedaji. Kdyz jsem u teto stavby na Facebooku cetl komentare, tak jsem skoro neveril vlastnim ocim a radsi jsem to vypnul.

  Thumb up 22 Thumb down 2
 12. Crazym :

  thvari: Tak minulá debata měla úspěch, 172 komentářů pěkně zvýšilo návštěvnost webu, tak proč to nezopakovat :DD

  Thumb up 7 Thumb down 0
 13. dispe :

  Sorry, ale pri absenci jakychkoli budov podobneho razu je ten mrakodrap v takove vysce mega bizar. Oproti tomu jsou na nic navazujici bloky Karoliny slaby odvar.

  Thumb up 9 Thumb down 25
 14. Fanda :

  Vážně některé příspěvky přispěvatelů na tomto webu jsou humorné.Vyskova budova se tam plánuje 35 let,a v okolí jsou také výškové budovy.A když se sanovalo tohle území,tak byl proveden geologický průzkum.Navic nedávno byl proveden vrt jestli tak vysoká budova tam může stát.Je tam 60 metrů jílu.Uz jsem k tomuto tématu psal na tento web,ale to mě zase znovu rozesmalo.Dik za tu srandu.

  Thumb up 24 Thumb down 1
 15. aggu :

  Fanda: Trochu tě opravím. Geologický průzkum pro sanaci pozemku je úplně k ničemu pro projekt takového baráku. Vrt který už byl proveden rovněž sloužil jinému účelu. Nikdo ještě nestanovil, zda tam budova stát bude nebo ne, nebo do jaké výše. Jílu je tam o trochu víc ;) ale to není podstatné.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 16. Rdm :

  Tak myslím, že už bylo upřesněno, že jde jen o objemovou studii, geologický průzkum se bude bude teprve dělat a že samotný projekt, který teprve výšku, ale i finální vzhled určí, nebude dříve jak na konci roku.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 17. PetrP :

  dispe: Vždy musí být ten PRVNÍ, jinak nemůžou být DALŠÍ, kdoví co nás čeká třeba za 10 let… Torax, při vší úctě nemá peníze na to, aby postavil (pokud vůbec) vícero mrakodrapů… Já jsem v tomto jednoznačně pro, a i kdyby postavili jen polovinu plánované výšky, bude pro Ostravu velký přínos a podle mne to může velmi pomoci celému okolí, tím myslím i přilehlých ulic za divadlem a pod…

  Thumb up 24 Thumb down 1
 18. Tom :

  Bylo by to určitě zajímavé, jen tomu nějak nevěřím. Spíše v tom cítím nějaký naivní plán,od kterého investor odstoupí, protože zjistí, že to z nějakého důvodu nejde.

  Thumb up 10 Thumb down 7
 19. Fanda :

  aggu : Měl jsem na mysli to, že při sanaci toho území byl proveden geologický průzkum jestli tam mohou stát vyšší budovy.Na Karolíně se také staví obytná bytová zástavba+fórum nová Karolína a ty budovy nejsou dvoupatrové domky.V okolí jsou také vysoké městské budovy a zatím to drží.Nejlepe by bylo (podle mě) udělat pod tímto objektem ještě více garáží,aby to vytvořilo jakousi základovou desku a rozložila váhu budov na větší plochu.Koneckoncu i pod radnicí je mohutná základová deska aby radnici udržela.Jeste k tomu je kousíček řeka Ostravice.A radnice stojí vesele už 90 let.Osobne jsem pro mrakodrap v Ostravě,ale raději bych tam viděl městskou blokovou zástavbu a mrakodrapy na pozemcích kde je momentálně Kaufland a parkoviště.No,ale kdo ví, třeba to tak v budoucnu bude.Pomohlo by to i Frýdlantským mostům a okolí.Tak možná za šest let bude celá tato oblast vypadat jinak.Tim myslím jako evropské velkoměsto.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 20. David :

  Fanda:
  ty prosímtě co to pořád píšeš za blbosti? Jak můžeš srovnávat mrakodrap s 60ti patry se 6ti podlažními domy v okolí? Logicky úplně jiná statika, která má logicky jiné požadavky na podloží. Udělej si nějaký kurz ať už stavební nebo geologický a pak dávej moudra ale omýváš už týden stejnou písničku a dál už tohle opravdu nechci číst. Asi bude nejlepší až ten geologický průzkum potvrdí – jestli vůbec tam může stát něco s víc jak 20ti patry a pak se vrat povídat nějaké pohádky… ale tohle nemá cenu pořád dokola v každém příspěvku probírat a ještě blbnout lidi, že místo Kauflandu bude dalších 6 mrakodropů..

  Thumb up 8 Thumb down 6
 21. Miv :

  Krása střídá nádheru. Takové vizualizace mě fakt berou. Mám bujnou fantazii, takže jak pojedu příště kolem Karoliny tak se budu už vlastně kochat :D

  Thumb up 7 Thumb down 5
 22. Fanda :

  David : Takže podle vaší logiky je jen problém na těch 8300m2 pozemku,jinak zbytek toho území je v pohodě.Mozna by jste mohl poradit investorům ať si koupí pozemek o sto metrů dál, že tam to je bezproblemu.Podle vas je dobré si udělat nějaký kurz stavební nebo geologický aby člověk pochopil jak stavět budovy a i mrakodrapy.Vy ho asi máte,podle vašich logických názorů.Mam sice vysokou školu,ale každý kurz člověka naučí něco víc.Kdyz už jste tak ochotný,tak podle vaší logiky, mě můžete prosím informovat kde je možné absolvovat tyto kurzy.Predem děkuji za pomoc.Mimochodem mnoho čtenářů má mnohem lepší názory třeba než já,a tím pádem diskusí se dopracujeme k nejlepšímu řešení.Taky byste mohl přihodit svůj logický názor, když už máte ty kurzy.Chapu že jste se rozlítil při zmínce o vašem milovaném marketu,ale snad pochopíte, že takové markety se nestaví ani na periferii města.Navic jsem nezmínil nic o 6 mrakodrapech,ale jen to že ten market do centra nepatří.

  Thumb up 5 Thumb down 7
 23. adamous :

  Tak se koukam na ten placek v DOV na te druhe fotce, tam by tomu taky jednou neco sluselo, bohate by stacilo, kdyby to melo treba 10-12 pater.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. Jája :

  Na další informace o dalších komerčních prostorech se dívám už jen skepticky.
  Komplex u Jindřicha nestojí. Komplex naproti Nordice nestojí. Vedla Tieta chtějí stavět, u Outlet areny taky, Asental taky chtěl něco stavět.
  Ale pravda je taková, že do těch šíleně předražených kancelářských prostor nikdo moc nechce a nyní v této době začínají první vlaštovky odlétat pryč.
  Třeba z Nordicy jedna velká vlaštovka letí úplně pryč z Ostravy, jiné menší odjinud chtějí svoje prostory a ne jen za milionové nájmy pouze vzduch.
  A na informace o luxusních bytech, se dívám ještě víc skepticky.
  Když při srovnání velkých měst jedině Ostrava ubývají obyvatele a ti co mají peníze, bydlí pod Beskydami.
  Takže hodně zdaru, technologie jsou, jak to tam postavit, ono ty dvě miliardy mluví samy za sebe, ale aby tady nebyl další poloprázdný barák.
  Ale už jsem takový, prostě skeptik. Když vidím tu naši Ostravěnku. Už jen z našeho okolí kolik rodin odešlo z Ostravy a kolik se jich ještě chystá odejít.
  A když s námi mluví naši známí, kteří bydlí někde jinde, tak mají o Ostravě pořád představy, že tu jíme uhlí, pijeme prašnou vodu, dýcháme smog, je tu hrozná kriminalita a školy, že jsou leda pro negramoty a jinač barevné a nejlépe s nějakým gangem.
  Když jim to vyvracíme, nevěří nám.
  Takže, poděkujme bývalým a současným politikům, že Ostrava má pořad status města, kde nejde bydlet.
  Pár Hipstrů, kteří se z lásky k Ostravě nastěhuje i do historického centra, to nevytrhne.

  Thumb up 24 Thumb down 17
 25. MN :

  Jája: Tak černě bych to asi neviděl. Ale ta špatná pověst Ostravy je obrovský problém, protože představy lidí odjinud bývají opravdu velmi zkreslené. Jenže nelžeme si do kapsy, tuhle vizitku dělají i místní. Dodnes si pamatuju, jak se v prváku na VŠ v Praze ptali jedné holky z Frýdku-Místku, proč nešla studovat do Ostravy. Její odpověď byla, protože tam je vše hrozné a nikdo tam nechce žít. :-) Takže asi tak.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 26. adamous :

  Jája: O te vlastovce v Nordice jsem slysel taky, jsem zvedavy, jak to dopadne, ale pozitivne to nevypada … jinak tedka hodne jezdim do prace na kole po stezce kolem Mistecke pres Vystavni ulici a jsem celkem v soku, kolik individui potkavam. Asi na techto slovech neco bude, protoze za pos. 2 roky se odsud odstehovalo plno mych znamych a ja uz jsem taky slusne nalomeny, ale zatim se tu drzim – bavime se o IT oboru. Neni to ted ode me nejaka snaha o hate, pouze osobni zkusenost a pocit. Je treba doufat, ze se to snad jednou preklopi v lepsi zitrky.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 27. PetrKs :

  Vsadím boty, že z mrakodrapu bude nakonec autosalon s několika patry navíc, aby byly minimální požadavky MMO splněny.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 28. Jája :

  MN: I naši známí, o kterých píši, bydlí většinou stále v tomto kraji a třeba i blízko Ostravy nebo v ní dokonce pracují. Někteří v ní chvíli bydleli a přesto hodnotí Ostravu stejně, jako ta Vámi zmíněná holka z F-M.
  A to už je divné a k zamyšlení.

  Thumb up 8 Thumb down 3
 29. MN :

  Jája: Na severní Moravě jsou lidi hodně negativní. Spousta místních nadává na všechno okolo, ale ze své zkušenosti vím, že jakmile mají možnost něco udělat sami, tak ustrnou v pasivitě a jen brečí a brečí. Maximálně začnou protestovat proti nějaké nové stavbě. Měli by ale taky něčím přispět. Proč je spousta ulic škaredých s hnusným veřejným prostorem? Lidi si tu trávu taky můžou posekat sami nebo si vysadit kolem baráku kytky, nebo by v některých případech stačilo pořád dokola neničit městský mobiliář. Pak si budou svého okolí více vážit a možná nebudou všude prezentovat, že žijí v hnusné Ostravě. Ale když toho Ostraváci nejsou schopni, tak jak má město všechno tohle zvládnout?

  Thumb up 13 Thumb down 4
 30. thvari :

  MN: hnusný veřejný prostor je i v Praze, jen si ho nikdo přes ty památky nevšimne. jen nevím, kolik toho budeme muset v centru ještě postavit a otevřít, aby se i názor běžného místního člověka změnil. podle mě by tomu hodně pomohla Ostravica Textilia. pro lidi je to obrovský symbol. dokud nespravíme tuhle budovu, respektive tento celý komplex, bude asi názor běžných lidí pořád stejný a budou mít tendenci vidět Ostravu v úpadku.

  trochu se bojím, že nezbývá, než aby se toho ujalo město, stejně jako to nakonec udělalo s městskými jatky. čekat na spásu soukromníkem očividně nepomáhá, investoři vždy raději půjdou do novostavby, čehož jsme ostatně svědky i s Ostrava Tower

  Thumb up 15 Thumb down 0
 31. adamous :

  MN: No, ono to kolikat neni o tom, ze by se nechtelo, nasadili jsme za nasim plotem u domu vresy a plno dalsich rostlin, jak dlouho myslite, ze to tam vydrzelo … proste Ostrava sla s lidskym potencialem za posledni dekadu (od krize 2008) pomerne dost dolu a za tim si stojim, bydlim zde cely svuj zivot a vidim to. Nerikam, ze by se to nemohlo jednou zmenit, mozna to dno uz bylo nedavno a za 5-10 let uvidime konecne nejake vysledky.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 32. Hrdý Ostravák :

  Pro Jája a MN. : Za nedobrou pověst Ostravy mohou,jak politici ,tak obyvatelé Ostravy. Živě si vzpomínám,jak gaunerský exprimátor Kajnar kdysi podporoval toho pražského nýmanda Rudu z Ostravy,roztáhl mu červený koberec před radnicí a povstala nová hvězda Ostravy,která vytvořila o Ostravě na desítky let děsuplný obraz. Obraz takový,že v Ostravě žijí jen primitivní omezenci,nic tu není,snad jen Stodolní a je to tu jen zaprášený hnus. Ostraváci Rudovi dlouho tleskali. A stále mu tleskají a nechápou ten podvod. Představuji si situaci ,kdyby nějáký Ostravák se vydával za Pepu z Prahy. Nevydržel by v Praze ani týden a dostal by po hubě. Takže za ten nepříznivý a negativní obraz Ostravy si mohou ve velké míře Ostraváci a Ostravačky sami. Pouze na politiky vše svádět nelze.

  Thumb up 14 Thumb down 7
 33. Rdm :

  Hrdý Ostravák: Ruda z Ostravy pochází z Českého Těšína a v Ostravě studoval. Ne, že bych jeho styl humoru obdivoval, ale s nějakým vytvářením děsivého obrazu o Ostravě přeháníte.

  Jak říká thvari, i v Praze, v každém městě najdete hnusný veřejný prostor, nachází se mimo ty exponované, pro turisty opečovávané a něco takového Ostrava nemá. Souhlasím, že by pomohla oprava Ostravicy, ale i tak, když se pak projdete centrem, tak narazíte na spoustu prázdných výloh nebo naprosto obludně ztvárněného kasína a to je myslím ten zásadní problém, proč není Ostrava vnímána lépe.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 34. josef :

  Jája: OKIN?

  Thumb up 8 Thumb down 0
 35. Hrdý Ostravák :

  Rdm. Nepřeháním. Pamatuji,když v roce 2010 Ostrava bojovala s Plzní o titul Hlavní evropské město kultury 2015, Ruda z Ostravy byl velkou marketingovou tváří ostravského snažení,i díky rozličným pitomcům z radnice a ne příliš prozřetelnému ostravskému obyvatelstvu. I díky tomu Ostrava ztratila ten titul a taktéž ztratila mnoho zajímavých projektů ,nejen kultúrních,ale i sociálních a architektonických. Já jsem u toho tehdy byl blízko,tak něco o tom vím.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 36. aggu :

  adamous: Můžete mi prosím poslat vzorec na výpočet „kvality lidského potenciálu“? Rád bych viděl tu křivku mezi lety 2008 – 2020.
  Mimochodem, ten, podle Vás, „nekvalitní ostravský lidský potenciál“ si v minulých dnech vlastním nápadem, vlastními lidmi s vysokou erudicí v hudbě a vlastními penězi pořídil vlastní veřejnoprávní rádio, protože to centrální neplní v hudební reprodukci to co má. A už teď je jasné, že kvalita vysílání bude světelné roky od všeho ostatního, co je v Česku produkováno lidmi ve městech s „kvalitním lidským potenciálem“.

  Hrdý Ostravák: Fabulujete ;)

  MN: Ne nejsou hodně negativní. Jsou v průměru stejně negativní a stejně pozitivní jako zbytek zeměkoule. Možná jsou negativní ve vašem bezprostředním okolí. Problém pak bude (opět a zase) v tom, že si svou trpkou zkušenost z nicotného vzorku lidí extrapolujete na celek.

  Thumb up 12 Thumb down 15
 37. Meechee :

  BOMBA !!! Moc chci, aby to stálo … a kus dál Černá kostka, a koncertní síň … konečně by tady byl nějaký barák, co snese mezinárodní měřítko … a vypadá to fantasticky ! Sice se obávám, že je to až moc ambiciózní, ale i nějaká menší verze bude furt parádní dominantou města …

  Thumb up 21 Thumb down 9
 38. donc :

  a: pardón,ale na rozdíl od vás jsem ostravák a od dob maďarského kouzelníka nevěřím na zázraky. Samozřejmě nejsem stavař,ale strojař. A propo,nenapsal jsem jíl,jinak uvidíme 😀

  Thumb up 16 Thumb down 0
 39. Yann :

  josef: K OKINu: https://moravskoslezsky.denik.cz/podnikani/propousteni-okin-bsp-ostrava.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 40. johny :

  Jako PR tah je to dokonalé. Projekt se pak třeba změní na 12 patrový dům, ale bude o něm vědět celá země :-)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 41. adamous :

  Yann: jestli mam dobre info, tak tech lidi bude bohuzel v realu jeste mnohem vice, nez kolik se pise

  Thumb up 2 Thumb down 0
 42. Hrdý Ostravák :

  Aggu : v čem spatřujete mou fabulaci?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 43. aggu :

  Hrdý Ostravák: Offtopic, stokrát omíláno všude možně. A konkrétně ten pán nebyl tváří EHMK kampaně. Celé EHMK se, na příkladu Plzně, nakonec ukázalo jako velké fiasko.
  Ostravě samotná kandidatura pomohla jinak a dodnes z toho čerpá.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 44. Hrdý Ostravák :

  Aggu :ano jedná se již o staré téma. Ale stále tady rezonuje. Ten pán nebyl hlavní tváří kampaně,ale byl součástí a radnice mu umožnila poškozovat image Ostravy. Plzeňský tým toho tehdy chytře využil a argumentoval ,že Ruda není autentický a není Ostravák.Ostravský tým tehdy vedl hrdý Pražák Čestmír Kopecký. Přitom má Ostrava neskonale mnoho schopných a činorodých manažerů v kultúře. Ale i mnoho brilantních umělců.EHMK dopadlo jako fiasko v Plzni proto,protože se rozhádal tehdejší tým a pojali to tragicky. Samotné EHMK je zajimavý projekt. Např. anglické město Hull z tohoto projektu vytěžilo maximum a město ekonomicky i kulturně rozkvetlo. Ostrava ztratila. I díky naivnímu zdejšímu obyvatelstvu, které si hýčká ty,kteří toto město znásilňují.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 45. Rdm :

  Hrdý Ostravák: takže byl velkou tváří marketingové kampaně nebo nebyl? Já si na jeho zapojení vůbec nevzpomínám. Co tady stále rezonuje? prostě jsme prohráli, ale některé projekty se přesto uskutečnily. Ostrava dnes zvažuje, že se pokusí o kandidaturu znovu, tak třeba to vyjde teď.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 46. Hrdý Ostravák :

  Aggu : byl jednou z těch hlavních tváří. Viz.např. článek z 29.8.2010. MF dnes,kde o něm Čestmír Kopecký tvrdí,že natočil klip na podporu kandidatury. Nevím ,jak to tady zkopírovat,je to dohledatelné. Pamatuji jak ten nýmand šaškoval na mnoha tehdejších akcích. Ale to je jedno,jest pravda ,že je třeba se posunout dál a poučit se z chyb. Které projekty se uskutečnily? Vím jen o malicherné přístavbě loutkového divadla.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 47. Crazym :

  Se s těmi „towery“ zbláznili i ve Zlíně https://1url.cz/ozVHQ ale ty zdůvodňovací kecy jsou fakt super: „Architekti z pražského studia Casua navrhli vybudovat bytový „mrakodrap“ s 19. podlažími. „Zlín je podle nás taková Amerika v Evropě. Proto jsme zvolili odvážnější řešení a záměrně jsme mrakodrap pojmenovali Emil Zátopek Tower,“ uvedl Oleg Haman s odkazem na podobnou budovu v Ostravě, která nese název Bolt Tower. Na rozdíl od té je však Emil Zátopek se Zlínem spjat.“ Fakt podobná budova vysoké pece, miluji ty intelektuální kecy :DD Tak alespoň, že se s těmi patry drží při zemi :-)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 48. Za me NE! :

  A co zelen??? Zase Ostrava prijde o kus zelene!! A halvne to bude stinit vsem do oken. Doufam, ze se to tu nepostavi, tady nejsme v Emerice vazeni!!!!

  Thumb up 5 Thumb down 49
 49. adamous :

  Nevi nekdo o nejakem posunu v projektu?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 50. vladimir :

  V katastru je vlastníkem slza pozemků pro Ostrava Tower stále město, kupní smlouva s RT Torax s.r.o. schválení zastupitelstvem dne 24.06.2020 tak ani po půl roce nebyla realizována…

  Thumb up 0 Thumb down 7
 51. Crazym :

  vladimir: A jestli to nebude tím, že město už se poučilo a do podmínek smlouvy si dá převedení pozemku až po splnění určitých podmínek?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 52. panakis :

  A ted vazne. Opravdu si nekdo myslim ze to tam vznikne? Mozna v Canary Wharf v Londyne… a i tam bych o tom pochyboval, ze by RT Torax na to mel koule.. Myslim ze polovicni verze ma sanci uspet. Teda ne ze by se mi nelibil ten projekt. Ale v Ostrave je tolik nezastavenych proluk v centru ze nevidim vubec potencial takoveho monstra.. Ale jako mozna se zrodi ostravsky Manhattan.. :D Ps. a co na to pamatkari? nevadi jim ze to kompletne rusi linii v cetru co se vysky tyce? No prazaci by to asi nedovolili… ale ostrava snese vsechno :D

  Thumb up 5 Thumb down 22
 53. aggu :

  Pánové, nefantazírujte a dočkejte času jako husa klasu ;)

  Thumb up 8 Thumb down 5
 54. adamous :

  No, jsem zvedavy … panove z Chybik a Kristof Architects slibovali, ze blizsi info bude koncem roku, viz.
  https://www.patriotmagazin.cz/v-ostrave-se-chysta-stavba-mrakodrapu-bude-nejvyssi-v-ceske-republice
  „Nyní už tři měsíce zpracováváme architektonickou studii. A budeme mít do konce června jasno, jaký typ bytů by měl v Ostrava Tower být, možná trochu i v tom, jak by měl ten dům vypadat. Výsledek ale budeme mít až někdy před vánocemi,“ řekl architekt Ondřej Chybík z ateliéru Chybík+Krištof.“

  Thumb up 1 Thumb down 3
 55. rýša :

  adamous: Ale před kterými Vánocemi? Na odkaz jsem neklikl, tak píše tam p.Chybík o letošních Vánocích? jinak to může být někdy před Vánocemi v roce xy, a to bych i na ostravské dění nebo spíš nedění, čekal.
  Husa se klasu dočká určitě spíš než my této stavby.

  Thumb up 0 Thumb down 10
 56. panakis :

  wow tolik minusu.. lidi uz se vazne probudte.. bylo by to super mit takovou vez v centru.. ale.. ukazte mi jednu podlozenou studii a rozbor ze to neni jenom plkani.. v opacnem pripade jste jenom snilci.. jak uz jsem rekl driv.. bylo by to super.. ale moje nebozka babka vzdycky rikala.. kdyby byly v riti ryby.. nebylo by rybnika.. :D

  Thumb up 3 Thumb down 6
 57. aggu :

  panakis: Investor nespí a ukáže co uzná za vhodné, v době, kterou uzná za vhodnou.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 58. panakis :

  aggu: aggu urcite mas pravdu. ale presne tyto kecy jsem poslouchal od te doby co vznikl skelet. primo si pamatuju dobu jak to staveli a jak to rostlo. v te tobe jsem si rikal juuuj jaka to nova velka stavba.. a od te doby po zhruba 20 let jsem poslouchal kecy… postavime dostavime.. byl bych rad kdyby v slze vyrostlo plnohodnotne dilo.. ale neverim v to. nejsou tu zadne zpravy.. zadne pr. ktere by vyvratily spekulace. rt torax neni developer na staveni mrakodrapu tohoto formatu. ledaze vyhral nekdo jackpot v euromilion a rozhodl se postavit si pomnik.. jinak je to utopie.. ale milerad si prectu strategii ktera mi to vyvrati a utvrdi me v tom ze tato vez ma vyznam. Jinak hezky a uspesny novy rok ti preju zejo.. :D

  Thumb up 3 Thumb down 4
 59. Adam Cerv :

  aggu: Něco se tam možná postaví, ale řekl bych max těch 10 pater. Tato věž tam opravdu nikdy nebude. Už jsem to slyšel i od pár lidí, kteří s tím mají co dočinění.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 60. Johnny :

  Adam Cerv: Podmínka města byla alespoň dvanáct.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 61. aggu :

  Adam Cerv: Předpokládám, že to byla jedna paní a něco povídala.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 62. Adam Cerv :

  aggu: To víš že jo.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 63. D-r :

  Adam Cerv: Ano. Slyšel jsem to úplně stejně. Tohle tam nikdy nebude.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 64. panakis :

  az to bude stat… udelam mejdan na strese.. platim to cele… ps. make sure you on guest list :D

  Thumb up 4 Thumb down 2
 65. PetrP :

  Dneska na místě možné budoucí stavby vrtná souprava… to teprve dělají ten geo průzkum, který už měl být dávno hotový??

  Thumb up 2 Thumb down 9
 66. adamous :

  Tohle bude asi ono – V Ostravě vyroste největší český mrakodrap. Začal průzkum podloží: https://www.patriotmagazin.cz/v-ostrave-vyroste-nejvetsi-cesky-mrakodrap-zacal-pruzkum-podlozi

  Thumb up 3 Thumb down 0
 67. Crazym :

  PetrP: Jj, taky jsem se dnes divil a stačil to jen cvaknout z auta https://1url.cz/ozYHT

  Thumb up 1 Thumb down 0
 68. vojta :

  O věž méně, mírně nižší a později: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/ostrava-slza-mrakodrap-rt-torax-macura-vanek.A210817_622379_ostrava-zpravy_jog?
  Vaše názory?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 69. Hugo :

  Záměr se mi nelíbí. Z v podstatě placky najednou jeden osamocený vztyčený č…k, teda falus. Poměřování pindíků, kdo má větší. Ale žádná spojitost s okolím. A původní návrh podobný tomu, jak jsem si hráli ve školce s dřevěnou stavebnicí, chvíli hranatá kostička, na to váleček, a pak naopak.

  Thumb up 4 Thumb down 16
 70. Patrik :

  Tchaj-pej má taky jeden mrakodrap o mnoho vyšší, než ostatní stavby. A vždy musí být něco první. Leda, že by se stavělo třeba 5 mrakodrapů najednou, ale to se nestane :D Projektu fandím.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 71. rom :

  snad nebudou zastupitelé a město dělat zásadní problémy – soukromý investor reálně chce investovat miliardy, tak by se mu v rámci možností mělo vyhovět maximálně a pomoci, tato stavba má obrovský synergický potenciál

  přestaň diskutovat na úrovni toto se mi nelibí, zanikne zeleń atd. – máme obrovskou výhodu, že nemáme problémy s památkáři!!!

  co jsem slyšel, mělo by to být něco TOP, co v široko daleko není – žádné pindíky

  Thumb up 13 Thumb down 2
 72. thvari :

  jen houšť. jsem zvědavý na reakci města, které už má nějaké zkušenost s opožďujícími se projekty (Skelet)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 73. Martin [msstavby.cz] :

  rom: Oblast Karoliny se v Městské památkové zóně nachází.

  A já zase slyšel, že ty výška může být problém. Měli by si to prvně zkonzultovat s památkáři. Aby nedošlo k faux pas, jako když se napřed dělá návrh a pak teprve zkoumá geologický profil…

  https://pamatkovykatalog.cz/pravni-ochrana/moravska-ostrava-84601
  https://geoportal.npu.cz/webappbuilder/apps/93/?se=Pr%C3%A1vn%C3%AD%20stav&la=0&fk0=AktStav_id&fv0=524069&zo=1

  A s takovou výškou a nízkým okolímto bude vypadat jako Sky tower v Breslau.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 74. davidb :

  V neděli jsem byl ve Varšavě a výškové budovy kolem centrálního nádraží jsem si s hustém prohlížel.
  Kdyby jich v Ově vyrostlo pár byl bych nadšený. Slza by mohla být první z nich.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 75. Petr :

  nevím… furt mi ti připadá jak šméčko na město, jak „levně“ získat pozemky na lukrativním místě

  Thumb up 3 Thumb down 7
 76. rom :

  Město pozemek roky nemohlo prodat, v rámci posledního tendru se přihlásili 2 zájemci, město roky jezdí po různých veletrzích v zahraničí – takže když za to někdo dá 60 mega, tak na to nepotřebuje dělat nějakou hru. I kdyby se tam postavil stejný barák jako vedle (nemyslím Forum), tak můžeme být spokojení!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 77. Karlos :

  http://www.g4d.cz – To je vizualizace

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.