Ostrava Tower – aktuálně

Jedním z bodů zasedání Zastupitelstva města Ostravy, které proběhne 15.9. je také projednání smlouvy a její aktualizace se společností RT TORAX, který plánuje výstavbu stavby Ostrava Tower.

Autor: CHYBIK + KRISTOF ARCHITECTS

Součástí jednacího bodu jsou také přílohy, které obsahují vizualizace nové podoby objektu a část dokumentu popisující projekt, který však začíná až od strany 73. Materiály pochází z veřejně dostupné přílohy podkladů pro jednání Zastupitelstva.

Původní vzhled:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  Nový je za mě lepší.

  Thumb up 72 Thumb down 0
 2. Dopravák :

  Jedním slovem, wow!!!

  Thumb up 43 Thumb down 0
 3. Lip :

  Patrik: Ano, nový návrh se mi taky líbí více!

  Thumb up 40 Thumb down 0
 4. vojta :

  Absolutní pecka!

  Thumb up 46 Thumb down 1
 5. Dan :

  Nejdřív jsem se bál, ale tenhle návrh je mnohem lepší než ten předchozí.

  Thumb up 43 Thumb down 0
 6. Lukáš :

  SUPER! Fandím jim. Doufám, že to dotáhnou do konce.

  Thumb up 35 Thumb down 0
 7. Bořek stavitel :

  A kdepak jsou ti všichni kritici, co již prohlašovali , že to bude na prd atd…i když neviděli nové vizualizace? Za mně taky bomba!!!

  Thumb up 28 Thumb down 1
 8. balde :

  tak ted musim pochvalit ze se pocita s propojenim s nakupnim centrem Karolina lavkou, (za to minus u organicy) a dale vidim ze planuji prorazeni podchodu pod 28 rijna, snad to bude rovnou čsoucasti projektu a nebudem muset cekat deset let na dostaveni mestem

  Thumb up 20 Thumb down 0
 9. Dan :

  balde: Kde vidíte nějaký podchod?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Rdm :

  balde: jestli myslíme oba to samé, tak to nebude podchod, jen je naznačeno, že se dá budova obejít zprava (ve směru od zastávky)

  Původní návrh se mi taky líbil, ale tohle je taky super. Z návrhu mi není jasné, jestli zůstane zachován současný vjezd do garáží Karoliny, nebo ho zruší a nechají jen pro své garáže

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. NaNo :

  Lepší? Lepší!!!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 12. D-r :

  Kde bude vjezd do garáže?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. jrz :

  D-r: Rdm: pátá a šestá fotka, most pro pěší a vpravo od něj je vjezd do garáží. To patro je vyvýšené.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. jrz :

  Tedy tak si to představují já, že to bude řešené.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Petr :

  Vždycky se najde nějaký škarohlíd, teď to budu já. Tohle všeobecné nadšení nesdílím. Především ten projekt pořád považuju za utopii a tuším v pozadí něco úplně jiného než co je prezentováno. Dejme tomu že jsem paranoidní, i tak ale se mi velmi nelíbí, že by vlastně zůstal zakonzervován současný stav infrastruktury okolo – žádné přeložky, žádná změna dispozic, vůbec nic, prostě ta mizerně řešená doprava okolo Frýdlantských mostů tam bude i pak. To je špatný. No a taky furt nevěřím tomu, že po podobné budově a po podobných prostorách je v Ostravě a okolí dostatečná poptávka.

  Thumb up 19 Thumb down 25
 16. Rdm :

  jrz: ale do garáží Toweru, který bude mít vlastní, tak je otázka, jestli zůstanou propojeny s OC.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. Slosor :

  Vizualizace krásná, ale věříte tady někdo, že se to opravdu zrealizuje? Já zůstávám po zkušenostech s Jindřich Plaza, Černou kostkou, stadionu Svinov a dalších úplně v klidu.

  Thumb up 30 Thumb down 15
 18. balde :

  Rdm: Dan: mate pravdu myslel jsem ze to je podchod a to byl jen stin, tak snad i pak by se dal zrealizovat, urcite by bylo fajn kdyby tam byl

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. thvari :

  Slosor: Jindřich Plaza je asi jiná story a ten už nevznikne nikdy. stadion Svinov „vznikl“ opravou Vítkovic, nový stadion je zatím sen v nedohlednu, ale majitel nějaké úsilí v tomto směru vyvíjí. Černá kostka bude financovaná z fondů transformace – viz vlákno někde tady vedle.

  tohle je soukromý projekt, takže když to nevznikne, město bude v plusu 60 mega a pozemek bude mít zpátky a nic moc se nestane. osobně mi to přijde tak neotřelé a egoistické, že tomu věřím mnohem víc než jiným soukromým stavbám. no kdo by nechtěl mít sídlo / byt v nejvyšší české budově? :-)

  Thumb up 21 Thumb down 3
 20. D-r :

  Slosor: Také nevěřím že se to postaví.

  Thumb up 8 Thumb down 12
 21. padickos :

  kdy má začít výstavba?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 22. davidb :

  Petr:
  Tak s přeložkami a úpravou třeba Frýdlantských mostů by mělo přijít město.
  Projektantů kreslili jen na pozemku zadavatele.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 23. Crazym :

  Hele, kolik si myslíte, že na tohle budou náklady, ± 4 miliardy? Tak nějak to furt nevidím reálně ale co, aspoň můžou jen překvapit :-)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 24. Archerr :

  Crazym: v původní variantě byla udávaná cena 2,5 mld (zdroj wikipedia)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 25. Mx :

  Boží a wow!!!! Tohle prosím anoooo

  Thumb up 17 Thumb down 1
 26. Mx :

  Intuice mi říká, že by to mohlo klapnout, nepočítám-li další covidy ap. Nemyslím si navíc, že pokud by to byla jen spekulace s pozemkem, dělali by zbytečně druhou vizualizaci. Snad mám pravdu. Ono je to vlastně chytré dominovat v atraktivní stavbě v oblasti kanceláří a bytů, ten zájem by opravdu mohl být o toto

  Thumb up 8 Thumb down 0
 27. Nio :

  Hned bych si tam koupil byt :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 28. zerdě :

  hmmmm, tento navrh je mnohem hezci nez ten minuly, ten predtim byl takovy devadesatkovy

  Thumb up 19 Thumb down 1
 29. Radaz :

  Děs!
  Výkladní skříň Ostravy namačkaná na malém kousku kde už se nic nevleze tak uděláme mrakodrap?
  A hned vedle toho Ruina Ostravica kde by mohlo být leda tak muzeum strašidel a na druhé straně zatuchlé, zatékajicí, špinavé, smradlavé a zechcané frydlanské mosty plné smetánky místní žumpy a to vše dekorují polehávájící skupinky bezdomovců na chodníku k vlakovému nádraží Střed a blízkého Kauflandu vítající slovy „hej kámo nějaký ten drobák?“.

  Co na to říct? Ať to cyp střelí!

  Thumb up 14 Thumb down 49
 30. Never :

  Radaz:
  Na Karolíně vzniká čistě nová čtvrť Ostravy, tak proč ne právě tam postavit mrakodrap a využít k tomu ten malý kousek?
  A mimochodem máte možnost se o tu ruinu postarat.

  Thumb up 22 Thumb down 3
 31. rasta :

  Radaz: Zůstaň radši na FB ty tondo neinformovaný. V Ostravici práce probíhají a mrakodrapy se staví právě na tak malých plochách…

  Thumb up 26 Thumb down 5
 32. Michal :

  JO, tak tohle už má koule.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 33. donc :

  Pěkná rozhledna, toť vše.

  Thumb up 5 Thumb down 26
 34. Radaz :

  Never: čtvrť? No ty ty jsi mi panečku hodně velký optimista! Těch pár bytových domů kde je byt od sedmi mega nahoru a dovolí si je tak manažeři z Hyundae. Taky to tam je samý Korejec.
  A ta ruina mi nepatří, tak co to meleš. To je jasné co máš za blbosti v hlavě.

  Thumb up 5 Thumb down 37
 35. Radaz :

  rasta: v Ostravici práce probíhají už třicet let. No tolik tobě ještě z daleka není, ty neinformovaný tondo z dolní lhoty.
  Kdyby to šlo jsem pro to aby stál na tramvajovém ostrůvku! Lepší když bude stát dvěmi stranami u frekventované silnice a ne jen jednou. Už tak je tam dopravní situace málo komplikovaná, ale to ty netušíš protože nemáš řidičák.

  Thumb up 5 Thumb down 47
 36. balde :

  Radaz: par domu? dyt tam vznikaji cele mestske bloky v poctu stovek bytu. OMG

  Thumb up 21 Thumb down 1
 37. Jusepe :

  Ambiciózní plán, fandím mu! Pokud by se to podařilo, určitě by stoupla prestiž MSkraje i Ostravy. Postavit takový mrakodrap by byla velká výzva i pro stavitele.

  Thumb up 21 Thumb down 3
 38. PC :

  Já bych počkal na 5. finální návrh :-)

  Thumb up 2 Thumb down 6
 39. ivan :

  Tak šup, ať už stavěj. Jsem zvědavej, kde budou začínat ceny bytů, počítám tak od 70 tis/m2.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 40. Cyklista :

  Slosor: Vzhledem k tomu, že RT Torax pořídil sousední budovu a že dle dokumentace má financování kryté, tak bych to jako nerealizovatelný projekt moc neviděl…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 41. LK :

  PC: nevím, v čem máte problém, ten první návrh byl hned na začátku označen jako objemová studie. A toto je první návrh pro realizaci.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 42. MM :

  ivan: Podle mého budou ceny vyšší, počítejte nad 100 tisíc metr čtvereční. Hlavně chci vidět měsíční náklady za bydlení, údržbu a podobně. To si myslím, že bude dražší než cokoli co je teď k mání. Zkrátka pokud chce někdo bydlet vysoko, připlatí si na všem. Reálně ta budova musí mít vše kvalitnější a lepší než to co je teď. Hliníková okna, venkovní žaluzie nebo klimatizace, jiné výtahy, protipožární bezbečnost, třeba dodávku vody nebo odpady, vše bude složitější a tedy dražší.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 43. HÚ-190-12 :

  Radaz: Pozor, tady se kritické nebo negativní názory nenosí. Zde se může nebo přímo musí jen a jen chválit, jak je vše uper super. To už tady sleduji hodně dlouhou dobu. A to mi na tom tady dost vadí, jako kdyby na danou problematiku nebo téma nemohl mít zde sledující jiný názor či pohled.

  Thumb up 6 Thumb down 14
 44. O. :

  HÚ-190-12: Jako ten, ktery taky obcas neco kritizuje, rikam, ze to neni pravda. Jen ta kritika by mela obsahovat taky nejake argumenty, dale je dobre respektovat to, ze ostatni muzou mit jiny nazor a taky neni dobre jenom za kazdou cenu porad kritizovat. Tot vse, slunce v dusi :D

  Thumb up 14 Thumb down 0
 45. xxx :

  HÚ-190-12: Nevím. Mám spíš zkušenost, že pokud ta kritika je nějakým způsobem věcná, přiměřená a pokud možno i konstruktivní, tak se to většinou bere v pohodě, i když s tím někdo třeba nesouhlasí. Spíš bývá problém s takovými emotivními výlevy, kde je plno hloupých generalizací a nepochopitelných osobních útoků. Viz příspěvky od Radaz. Pro normálního člověka to je pak docela nuda číst.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 46. Alexandr :

  Bez ohledu na tvar a barvu budovy, bez ohledu na to, bude nebo nebude-li realizována, zůstává projekt kapricem zpovykaného zbohatlíka (investovat se dá mnohem účelněji, efektivněji, méně okázale). Vzhledem k neotřesitelnému postavení ČR v roli ekonomické semiperiférie Evropy a regionu jako ekonomické periférie ČR, má stavba stejný ekonomický smysl a společenský význam, jako výstavba mrakodrapové lokality v Lagosu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 47. Alexandr :

  xxx:
  Je velmi obtížné konstruktivně argumentovat osobám, které posuzují realitu výhradně podle svého nejbližšího společenského okolí a neberou v úvahu (např.) širší ekonomické, sociální, urbanistické poměry regionu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.