Ostrava Tower – aktuálně

Jedním z bodů zasedání Zastupitelstva města Ostravy, které proběhne 15.9. je také projednání smlouvy a její aktualizace se společností RT TORAX, který plánuje výstavbu stavby Ostrava Tower.

Autor: CHYBIK + KRISTOF ARCHITECTS

Součástí jednacího bodu jsou také přílohy, které obsahují vizualizace nové podoby objektu a část dokumentu popisující projekt, který však začíná až od strany 73. Materiály pochází z veřejně dostupné přílohy podkladů pro jednání Zastupitelstva.

Původní vzhled:

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Patrik :

  Nový je za mě lepší.

  Thumb up 83 Thumb down 0
 2. Dopravák :

  Jedním slovem, wow!!!

  Thumb up 51 Thumb down 0
 3. Lip :

  Patrik: Ano, nový návrh se mi taky líbí více!

  Thumb up 46 Thumb down 0
 4. vojta :

  Absolutní pecka!

  Thumb up 53 Thumb down 1
 5. Dan :

  Nejdřív jsem se bál, ale tenhle návrh je mnohem lepší než ten předchozí.

  Thumb up 49 Thumb down 0
 6. Lukáš :

  SUPER! Fandím jim. Doufám, že to dotáhnou do konce.

  Thumb up 41 Thumb down 0
 7. Bořek stavitel :

  A kdepak jsou ti všichni kritici, co již prohlašovali , že to bude na prd atd…i když neviděli nové vizualizace? Za mně taky bomba!!!

  Thumb up 33 Thumb down 2
 8. balde :

  tak ted musim pochvalit ze se pocita s propojenim s nakupnim centrem Karolina lavkou, (za to minus u organicy) a dale vidim ze planuji prorazeni podchodu pod 28 rijna, snad to bude rovnou čsoucasti projektu a nebudem muset cekat deset let na dostaveni mestem

  Thumb up 22 Thumb down 0
 9. Dan :

  balde: Kde vidíte nějaký podchod?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Rdm :

  balde: jestli myslíme oba to samé, tak to nebude podchod, jen je naznačeno, že se dá budova obejít zprava (ve směru od zastávky)

  Původní návrh se mi taky líbil, ale tohle je taky super. Z návrhu mi není jasné, jestli zůstane zachován současný vjezd do garáží Karoliny, nebo ho zruší a nechají jen pro své garáže

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. NaNo :

  Lepší? Lepší!!!

  Thumb up 14 Thumb down 1
 12. D-r :

  Kde bude vjezd do garáže?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. jrz :

  D-r: Rdm: pátá a šestá fotka, most pro pěší a vpravo od něj je vjezd do garáží. To patro je vyvýšené.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. jrz :

  Tedy tak si to představují já, že to bude řešené.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Petr :

  Vždycky se najde nějaký škarohlíd, teď to budu já. Tohle všeobecné nadšení nesdílím. Především ten projekt pořád považuju za utopii a tuším v pozadí něco úplně jiného než co je prezentováno. Dejme tomu že jsem paranoidní, i tak ale se mi velmi nelíbí, že by vlastně zůstal zakonzervován současný stav infrastruktury okolo – žádné přeložky, žádná změna dispozic, vůbec nic, prostě ta mizerně řešená doprava okolo Frýdlantských mostů tam bude i pak. To je špatný. No a taky furt nevěřím tomu, že po podobné budově a po podobných prostorách je v Ostravě a okolí dostatečná poptávka.

  Thumb up 21 Thumb down 27
 16. Rdm :

  jrz: ale do garáží Toweru, který bude mít vlastní, tak je otázka, jestli zůstanou propojeny s OC.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 17. Slosor :

  Vizualizace krásná, ale věříte tady někdo, že se to opravdu zrealizuje? Já zůstávám po zkušenostech s Jindřich Plaza, Černou kostkou, stadionu Svinov a dalších úplně v klidu.

  Thumb up 34 Thumb down 15
 18. balde :

  Rdm: Dan: mate pravdu myslel jsem ze to je podchod a to byl jen stin, tak snad i pak by se dal zrealizovat, urcite by bylo fajn kdyby tam byl

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. thvari :

  Slosor: Jindřich Plaza je asi jiná story a ten už nevznikne nikdy. stadion Svinov „vznikl“ opravou Vítkovic, nový stadion je zatím sen v nedohlednu, ale majitel nějaké úsilí v tomto směru vyvíjí. Černá kostka bude financovaná z fondů transformace – viz vlákno někde tady vedle.

  tohle je soukromý projekt, takže když to nevznikne, město bude v plusu 60 mega a pozemek bude mít zpátky a nic moc se nestane. osobně mi to přijde tak neotřelé a egoistické, že tomu věřím mnohem víc než jiným soukromým stavbám. no kdo by nechtěl mít sídlo / byt v nejvyšší české budově? :-)

  Thumb up 23 Thumb down 3
 20. D-r :

  Slosor: Také nevěřím že se to postaví.

  Thumb up 9 Thumb down 13
 21. padickos :

  kdy má začít výstavba?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 22. davidb :

  Petr:
  Tak s přeložkami a úpravou třeba Frýdlantských mostů by mělo přijít město.
  Projektantů kreslili jen na pozemku zadavatele.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 23. Crazym :

  Hele, kolik si myslíte, že na tohle budou náklady, ± 4 miliardy? Tak nějak to furt nevidím reálně ale co, aspoň můžou jen překvapit :-)

  Thumb up 7 Thumb down 5
 24. Archerr :

  Crazym: v původní variantě byla udávaná cena 2,5 mld (zdroj wikipedia)

  Thumb up 6 Thumb down 0
 25. Mx :

  Boží a wow!!!! Tohle prosím anoooo

  Thumb up 18 Thumb down 1
 26. Mx :

  Intuice mi říká, že by to mohlo klapnout, nepočítám-li další covidy ap. Nemyslím si navíc, že pokud by to byla jen spekulace s pozemkem, dělali by zbytečně druhou vizualizaci. Snad mám pravdu. Ono je to vlastně chytré dominovat v atraktivní stavbě v oblasti kanceláří a bytů, ten zájem by opravdu mohl být o toto

  Thumb up 10 Thumb down 0
 27. Nio :

  Hned bych si tam koupil byt :)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 28. zerdě :

  hmmmm, tento navrh je mnohem hezci nez ten minuly, ten predtim byl takovy devadesatkovy

  Thumb up 21 Thumb down 1
 29. Radaz :

  Děs!
  Výkladní skříň Ostravy namačkaná na malém kousku kde už se nic nevleze tak uděláme mrakodrap?
  A hned vedle toho Ruina Ostravica kde by mohlo být leda tak muzeum strašidel a na druhé straně zatuchlé, zatékajicí, špinavé, smradlavé a zechcané frydlanské mosty plné smetánky místní žumpy a to vše dekorují polehávájící skupinky bezdomovců na chodníku k vlakovému nádraží Střed a blízkého Kauflandu vítající slovy „hej kámo nějaký ten drobák?“.

  Co na to říct? Ať to cyp střelí!

  Thumb up 15 Thumb down 50
 30. Never :

  Radaz:
  Na Karolíně vzniká čistě nová čtvrť Ostravy, tak proč ne právě tam postavit mrakodrap a využít k tomu ten malý kousek?
  A mimochodem máte možnost se o tu ruinu postarat.

  Thumb up 26 Thumb down 3
 31. rasta :

  Radaz: Zůstaň radši na FB ty tondo neinformovaný. V Ostravici práce probíhají a mrakodrapy se staví právě na tak malých plochách…

  Thumb up 28 Thumb down 5
 32. Michal :

  JO, tak tohle už má koule.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 33. donc :

  Pěkná rozhledna, toť vše.

  Thumb up 5 Thumb down 27
 34. Radaz :

  Never: čtvrť? No ty ty jsi mi panečku hodně velký optimista! Těch pár bytových domů kde je byt od sedmi mega nahoru a dovolí si je tak manažeři z Hyundae. Taky to tam je samý Korejec.
  A ta ruina mi nepatří, tak co to meleš. To je jasné co máš za blbosti v hlavě.

  Thumb up 5 Thumb down 38
 35. Radaz :

  rasta: v Ostravici práce probíhají už třicet let. No tolik tobě ještě z daleka není, ty neinformovaný tondo z dolní lhoty.
  Kdyby to šlo jsem pro to aby stál na tramvajovém ostrůvku! Lepší když bude stát dvěmi stranami u frekventované silnice a ne jen jednou. Už tak je tam dopravní situace málo komplikovaná, ale to ty netušíš protože nemáš řidičák.

  Thumb up 6 Thumb down 49
 36. balde :

  Radaz: par domu? dyt tam vznikaji cele mestske bloky v poctu stovek bytu. OMG

  Thumb up 24 Thumb down 2
 37. Jusepe :

  Ambiciózní plán, fandím mu! Pokud by se to podařilo, určitě by stoupla prestiž MSkraje i Ostravy. Postavit takový mrakodrap by byla velká výzva i pro stavitele.

  Thumb up 24 Thumb down 3
 38. PC :

  Já bych počkal na 5. finální návrh :-)

  Thumb up 2 Thumb down 9
 39. ivan :

  Tak šup, ať už stavěj. Jsem zvědavej, kde budou začínat ceny bytů, počítám tak od 70 tis/m2.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 40. Cyklista :

  Slosor: Vzhledem k tomu, že RT Torax pořídil sousední budovu a že dle dokumentace má financování kryté, tak bych to jako nerealizovatelný projekt moc neviděl…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 41. LK :

  PC: nevím, v čem máte problém, ten první návrh byl hned na začátku označen jako objemová studie. A toto je první návrh pro realizaci.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 42. MM :

  ivan: Podle mého budou ceny vyšší, počítejte nad 100 tisíc metr čtvereční. Hlavně chci vidět měsíční náklady za bydlení, údržbu a podobně. To si myslím, že bude dražší než cokoli co je teď k mání. Zkrátka pokud chce někdo bydlet vysoko, připlatí si na všem. Reálně ta budova musí mít vše kvalitnější a lepší než to co je teď. Hliníková okna, venkovní žaluzie nebo klimatizace, jiné výtahy, protipožární bezbečnost, třeba dodávku vody nebo odpady, vše bude složitější a tedy dražší.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 43. HÚ-190-12 :

  Radaz: Pozor, tady se kritické nebo negativní názory nenosí. Zde se může nebo přímo musí jen a jen chválit, jak je vše uper super. To už tady sleduji hodně dlouhou dobu. A to mi na tom tady dost vadí, jako kdyby na danou problematiku nebo téma nemohl mít zde sledující jiný názor či pohled.

  Thumb up 8 Thumb down 17
 44. O. :

  HÚ-190-12: Jako ten, ktery taky obcas neco kritizuje, rikam, ze to neni pravda. Jen ta kritika by mela obsahovat taky nejake argumenty, dale je dobre respektovat to, ze ostatni muzou mit jiny nazor a taky neni dobre jenom za kazdou cenu porad kritizovat. Tot vse, slunce v dusi :D

  Thumb up 16 Thumb down 0
 45. xxx :

  HÚ-190-12: Nevím. Mám spíš zkušenost, že pokud ta kritika je nějakým způsobem věcná, přiměřená a pokud možno i konstruktivní, tak se to většinou bere v pohodě, i když s tím někdo třeba nesouhlasí. Spíš bývá problém s takovými emotivními výlevy, kde je plno hloupých generalizací a nepochopitelných osobních útoků. Viz příspěvky od Radaz. Pro normálního člověka to je pak docela nuda číst.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 46. Alexandr :

  Bez ohledu na tvar a barvu budovy, bez ohledu na to, bude nebo nebude-li realizována, zůstává projekt kapricem zpovykaného zbohatlíka (investovat se dá mnohem účelněji, efektivněji, méně okázale). Vzhledem k neotřesitelnému postavení ČR v roli ekonomické semiperiférie Evropy a regionu jako ekonomické periférie ČR, má stavba stejný ekonomický smysl a společenský význam, jako výstavba mrakodrapové lokality v Lagosu.

  Thumb up 5 Thumb down 16
 47. Alexandr :

  xxx:
  Je velmi obtížné konstruktivně argumentovat osobám, které posuzují realitu výhradně podle svého nejbližšího společenského okolí a neberou v úvahu (např.) širší ekonomické, sociální, urbanistické poměry regionu.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 48. Pavel Hurta :

  Lagos? Wut?

  https://prolifecoachpa.com/cs/travel-amp-history/759-lagos-nigeria-facts-the-city-at-night-entertainment-food-traffic-religion.html

  Thumb up 4 Thumb down 0
 49. Alexandr :

  Pavel Hurta:
  Ano, právě to mám na mysli.
  V jednom místě nakupené megalomanské, na odiv stavěné plýtvání penězi a energií, doprovázené jen o krok dále znaky stagnace, ne-li úpadku.
  Tedy jev tolik typický pro ekonomickou periférii.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 50. Jirka :

  Alexandr:v tom případě je zbytečné něco stavět v Praze – semiperiférie

  Thumb up 2 Thumb down 3
 51. Alexandr :

  Jirka:
  Pokud chcete na tohle téma seriózně debatovat, zjistěte si alespoň základní data, jinak budete komický.
  Praha se ekonomicky zbytku Česka zcela vymyká.
  R. 2019: Praha třetím nejbohatším regionem (NUTS2) v EU, ze zbývajících regionů ČR žádný nedosáhl ani na unijní průměr. Je to samozřejmě manipulace, téměř 100% firem, působících celostátně, má sídlo v Praze (banky, energetika, velcí stavbaři, doprava…). Nicméně převážná část hráčů, kteří dělají z Prahy fatu morgánu blahobytu, má zahraniční majitele a v Praze z jejich zisků sůstává jen to, co musí – a nekdy ani to ne (licence, daňové optimalizace etc. etc.).
  O to méně se pak z výsledku reálného ekonomického výkonu dostane na mimopražský zbytek republiky – právě tento model dělá z ČR semiperiférii Evropy a z mimopražského zbytku ČR periférii semiperiférie.
  Právě pro davovou ignoranci těchto základů regionální ekonomické reality se zde dost obtížně diskutuje.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 52. Jirka :

  Alexandr: polemizujete jen sám se sebou…když píšete že ČR je semiperiférie (souhlas), tak i Praha je součást semiperiférie…nebo ne???

  Thumb up 3 Thumb down 0
 53. Fanda :

  Alexandr Dobře,a tím vaším komentářem chcete sdělit.Něco jako že máte nějaký plán to změnit? Potom jsem rád, že jsem odpověděl na komentář takhle geniálního člověka.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 54. Alexandr :

  Fanda:
  Příště byste před smysl postrádající ironizací mohl dát přednost větší formulační pečlivosti.
  Nejprve obecně: Ten, kdo veřejně poukáže na nějaký nepříznivý stav věcí, nemá automaticky povinnost navrhovat nápravu. Protože jeho sdělení (pokud je odargumentováno) má být impulsem k debatě o nápravě – a ta by u společenských témat vždy měla být přítomna – ne-li rozhodovat.
  Nyní konkrétně: Možná jste si všiml, že má připomínka nesměřovala ke stavbě mrakodrapů vůbec, nýbrž k ekonomickým (a společenským) souvislostem této určité stavby. Dosavadní debata zde mi vadí převažujícím duchem telecího wow efektu. A v téhle atmosféře pak plané tlachání o podobě a tvarech plánované budovy spíše připomíná mudrování pětiletých chlapečků o délce svých pindíků.

  Thumb up 3 Thumb down 16
 55. Petr :

  V Ostravě je naprosto zoufalá infrastruktura – rozbité chodníky a silnice, odfláklé cyklostezky, parky do kterých je lepší po setmění nechodit, neudržovaná zeleň a obecně veřejný prostor – ale budeme stavět mrakodrapy, kostky a koncertní síně. Fakt jsou tyhle stavby prioritní když zbytek je v tristním stavu?

  Thumb up 6 Thumb down 22
 56. balde :

  Petr: zajed te si do Prahy, pak zjistite, ze ostravske silnice jsou luxus, vsechny hl tahy maji kvalitni povrch, jelikoz se kazdorocne rekonstruuji pravidelne v poslednich letech, urcite najdeme na i spatne mista hl na sidlistich ale vetsina cest je za me hodne nadstandart aktualne

  Thumb up 14 Thumb down 6
 57. petr :

  balde: ty jsi dlouho nebyl v centru, viď :-D

  Proč Praha? Co mají v Praze je mi putna, vždycky je lepší srovnávat se s těmi lepšími

  Thumb up 0 Thumb down 15
 58. balde :

  petr: centrum je uplne v pohode

  Thumb up 14 Thumb down 0
 59. Rdm :

  Petr: v každém městě jsou rozbité chodníky, odfláklé cyklostezky nebo neudržovaná zeleň, těžko můžete mít vše v naprostém pořádku, když to sami obyvatelé neustále ničí. Nicméně, tohle je starost města, ne soukromých firem (pokud ji to zrovna nepatří)

  Thumb up 11 Thumb down 0
 60. Petr :

  balde: Sadová, Blahoslavova, Přívozská, Hollarova, Nádražní, Milíčova… mám pokračovat?

  Thumb up 1 Thumb down 6
 61. Hans :

  Petr: Tady jde o to, že mrakodrap bude stavět soukromá firma. Zatímco chodníky má na starost město z našich daní. Je to od tebe stejná argumentace, jako kdybych řekl, že si nemůžeš postavit rodinný dům, protože máme ve městě rozbité chodníky… Je dobře, že se takový barák postaví, protože ekonomika s ním spojená ve výsledku přinese městu více peněz právě na ty chodníky a cesty.

  Thumb up 15 Thumb down 1
 62. aggu :

  Největší problém toho projektu je okolí, do kterého je vsazen. Zejména tím, že architekti musí na tu katastrofu (jejich vlastní slova) reagovat a přizpůsobit se. Tou katastrofou je samozřejmě myšlen sousední dálniční násyp a mosty, které nám tu předkové zanechali. To je opravdový průser a realizací Toweru se tento průser ještě více zabetonuje.
  Město dá miliardy na třetí rekonstrukci jedné hokejové haly, ale nedá je na vyřešení nejpalčivějších urbanistických problémů…
  Nezbývá než se modlit, aby to „někoho“ ještě před schválením DÚR pro Tower napadlo.

  Thumb up 9 Thumb down 7
 63. petr :

  Hans: špatně, moje argumentace zní tak, že nebudu stavět kostky, haly, koncertní síně apod, když nemám dostatečnou a hlavně kvalitně udržovanou infrastrukturu. To je totiž dokonalá definice Potěmkinovy vesnice.

  Thumb up 2 Thumb down 17
 64. petr :

  aggu: Přesně tak. Doprava zhoustne násobně, a nedělejte si nikdo iluze, že do baráku co stojí hned u dálnice budou všichni jezdit hromadnou dopravou. Už teď jsou ve špičce kolony už od nájezdu z místecké, jak to asi bude vypadat po postavení téhle fantasmagorie?

  Thumb up 6 Thumb down 14
 65. Kelef :

  Evropa je zaostalá, co se týče měst, tohle by mohl být začátek nové éry. Rovnýma nohama do budoucnosti!

  Thumb up 6 Thumb down 9
 66. balde :

  aggu: Ta jedna hokejova hala je taky Plac kultury a sportu. Diky ni se tu poradaji akce, ktere pomahaji z Ostravy delat mesto sportu a dostala Ostravu na svetovou mapu sportovnich udalosti. Tato hala pomaha Ostrave budovat pozitivni PR a ty akce co se tam konaji prinaseji finance a navstevniky do mesta. Takze jsem jednoznacne pro, aby se dal rozvijela a tim padem i rekonstruovala znobu a znovu a diky tomu se znovu a znovu zlepsovala.

  Thumb up 13 Thumb down 1
 67. Slosor :

  Kelef: Evropa je zaostalá co se týče měst? A kde teda jsou ta rozvinutá města? V severní Americe, kde všichni žijí v „suburbs“ za městem bez jakékoliv občanské vybavenosti, kilometry daleko od nejbližšího obchodu, kde bez auta nejde existovat. A „downtowns“ jsou po práci mrtvá zóna, teda když nepočítám bezdomovce. Asijská města sice žijí, mají dobrou veřejnou dopravu, ale esteticky jsou většinou totální „Saigon“ plný reklam a obskurních budov. A to včetně nejbohatšího Japonska.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 68. Martin [msstavby.cz] :

  NPÚ Mrakodrap je v rozporu s ochranou kulturního dědictví

  „Architektonická studie návrhu 235 m vysoké budovy OSTRAVA TOWER!!! v centru města je v rozporu se zájmy státní památkové péče. Výška stavby neodpovídá měřítku historické zástavby v památkově chráněném území, výrazně zasahuje do panoramatu města a porušuje podmínky ochrany městské památkové zóny (MPZ) Moravská Ostrava a jejího okolí. Navrhovaná budova nerespektuje ani platnou územně plánovací dokumentaci.“

  https://www.npu.cz/cs/uop-ostrava/pro-media/77470-zamer-vyskove-budovy-ostrava-tower-je-v-rozporu-s-ochranou-kulturniho-dedictvi

  Thumb up 4 Thumb down 8
 69. alexo :

  Člověk už ani neví, co na to říct.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 70. rom :

  přiznám se, že jsem to nečekal – význam této budovy pro město by byl astronomický – dá se s tím nějak vypořádat nebo je to konec?

  Thumb up 5 Thumb down 2
 71. josef :

  Asi budu sežrán, ale za mě správné rozhodnutí. 12 pater, 80m okej. Ale 230m je moc.

  Thumb up 9 Thumb down 9
 72. Rdm :

  rom: taky mě překvapuje, že Ostrava má „chráněné“ panoráma :) nicméně je spíše zarážející, že na to neupozornil už dříve někdo z města, tohle by měl přeci pan Vltavský vědět…

  Thumb up 6 Thumb down 0
 73. Martin [msstavby.cz] :

  rom: V čem spočívá astronomický význam?

  Thumb up 6 Thumb down 9
 74. balde :

  ti památkáři už by mohli jít taky do p.dele :D

  Thumb up 11 Thumb down 3
 75. rom :

  astronomický význam je možná hodně nadnesené, ale synergie by o mělo přinést
  je to soukromá investice – investor si pohlídá, aby to bylo opravdu na úrovni, včetně veřejného prostoru
  taková budova široko daleko není
  důvodu je jistě celá řada

  a je to soukromá investice – tedy nikdo z nám by neměl za ně řešit, zda se jim to vyplatí

  Thumb up 6 Thumb down 3
 76. Martin [msstavby.cz] :

  rom: Nezpochybňuji, že to je soukormá věc investora a své peníze si může investovat do čeho sám chce. Nicméně mne zajímá ten význam pro město.

  Thumb up 1 Thumb down 11
 77. PetrP :

  Doufám, že jejich názor je čistě názor a nebude to mít vliv na stavbu samotnou, protože jestli by to měl zhatit takový vyblitý plk, co tam napsali, jako ochrana panoramatu Ostravy, tak by to bylo slušně řečeno velmi smutné…
  Kdyby se raději starali o těch pár historických domů, co v centru jsou a nehatili něco, co může být nový impuls pro Ostravu, na který čeká desítky let…

  Thumb up 13 Thumb down 2
 78. Michal :

  „Není také pochyb, že obrovská hmota navrhované budovy negativně ovlivní vnímání architektonických hodnot historického jádra města, na jejichž vzniku se podílela řada významných architektů včetně několika světově uznávaných jako Camillo Sitte, Erich Mendelsohn nebo Bohuslav Fuchs.“

  Tak jistě. Obrovská hmota Přesýpacích hodin na Karolině negativně ovlivní mé vnímání architektonických hodnot přívozského náměstí a obchodních domů Bachner a Pešat.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 79. Crazym :

  Když jsem to dnes zahlédl v reportáži v TV, musel jsem se smát ale co se divím, já od těch parazitů slyšel, že bych tou žlutou fasádou kdyby byla tlustší o deseticentimetrovou izolaci prý narušil uliční čáru :D https://screenshot.cz/8300W/ A tam máme barák neizolovaný a vedlejší trojbarákové SVJ pro jistotu nemá fasádu žádnou, teda vlastně má, tu od soudruhů :-) https://mapy.cz/s/cujupehuka
  Bravo trotli památkářský, krásné vidle, doufám, že se dožiju toho kdy je někdo otočí a zapíchne je všem takovým do prd.le :-)

  Thumb up 9 Thumb down 5
 80. vojta :

  Přátelé, nesu nějaké updaty situace. Můžeme být klidní, vyjádření památkářů neznamená vůbec nic. Prostě de*ilové, co nemají co na práci a vystřelili něco do vzduchu. Nejsou pro developery téma, nezmůžou nic. Skutečná rozhodnutí jsou na někom úplně jiném. Držte palce. #chcemeostravatower
  BTW, pan Pleskot dostal v Událostech hromadu času a krásně přínos projektu vychválil. Je to borec.
  Martine, zbožňuji tvoji práci a klidně ti za ni budu platit, jen nechápu, že nevidíš přínos pro město. Atraktivita pro zahraniční superfirmy nic? Majetní nájemníci nic? Kvalitní architektura nic? Good morning, chlape.:)

  Thumb up 14 Thumb down 2
 81. Martin [msstavby.cz] :

  vojta: Vojto promiň, každý může mít názor na stavbu jaký chce. Ale na to že ti je kolem 18ti let a nemáš snad ani ještě maturitu je s prominutím hodně sprosté a velmi nevyzrálé o akademických pracovnících z NPÚ v Ostravě mluvit jako o d*bilech co nemají co na práci. S některými z těch lidí jsem mluvil a mají mé velké uznaní za činnosti, který celý život dělají.

  Já vidím pozitiva i negativa stavby, ptal jsem se zde diskutujících, co znamená „astronomický přínos“. To jsem se stále nedozvěděl. Superfirmy ze zahraničí jsou co? Myslíš si, že o atraktivitě města pro zahraniční firmy rozhoduje to, kolik má výškových staveb?

  Hodně cestuješ, podívej se do Mnichova, v čem tam zahraniční firmy (a že jich není málo) sídlí.

  Thumb up 8 Thumb down 22
 82. davidb :

  Martin [msstavby.cz]:
  Martine, po 18 se nepíše „ti“!!!
  https://www.pravopisne.cz/2020/12/od-18-let-x-od-18-ti-let-x-od-18ti-let/

  Já teda přínos vidím třeba další významnou turistickou atrakcí, kdy tady někdo třeba přijede a něco tu utratí.
  A i to co napsal Vojta na posledních dvou řádcích beru jako přínos.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 83. vojta :

  A vlastně mě Martin donutil se zamyslet, a vlastně má pravdu. Hold mládí někdy přináší emoce a nezkušenost. Zkusím se s ním spojit, a promluvit si. Vždyť kdo by o takovou diskuzi nestál.

  A teď si budu protiřečit, ale je fakt, že trend přesunu z výškových budov dolů je už i u nás. Viz Česká Spořitelna, která se přesouvá z Budějovické do kampusu na Smíchově. A lze je považovat za TOP company u nás.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 84. Dan :

  vojta: Je to logicke. Cim vys pracujete/bydlite, tim vice vam zabere cas dostat se ven. U vyskovych staveb je problem logistika zamestnancu. Nastane-li cas obeda nebo nejaka pauza, jsou pretizene vytahy a zabare vam dost casu si zajit reba ven zakourit.

  To se u nizsich staveb nestava, zamestnanci jsou rozprostreni plosneji. V mrakodrapech je komunikacni jadro jedno a uprostred, zatimco u placatejsich budov je komunikacnich jader vice. Tedy vice moznosti jak se dostat ven a za kratsi cas. Dnes zamestnanec pozaduje i kontakt s venkovnim prostredim. Ne kazdemu dela dobre travit cely cas v umelem prostredi. Blokova zastavba kancelarskych budov take vytvari vnitrni dvory (napr. FLorentinum v Praze) pro relaxaci.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 85. adamous :

  Jeste, ze uz jdou komousi pomalu od valu.

  Mrakodrap v Ostravě budí emoce, část opozice jej odmítá: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/mrakodrap-ostrava-rt-torax-karolina-ostravak.A211014_631673_ostrava-zpravy_jst

  Thumb up 3 Thumb down 0
 86. Dan :

  adamous: Ti umí pobavit :D

  Primátor Macura a jeho investiční náměstkyně Zuzana Bajgarová (ANO) shodně ujišťovali zastupitele, že podporují mimořádný projekt, ale přitom chrání zájmy města. Podle Bajgarové už zástupci obchodního centra o chystané stavbě vědí a s omezením vjezdu počítají.

  „To v žádném případě,“ reagoval na dotaz MF DNES překvapený ředitel centra Forum Nová Karolina Martin Kubík. „Nikdo nás s takovými stavebními plány neseznámil. Vše zatím víme jen z médií,“ dodal.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 87. adamous :

  Dan: Taky je mozne, ze se zatim bavili s nekym na vyssi urovni, Karolina patri Ceske sporitelne a tohle asi neni v kompetenci vedeni OC v Ostrave.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 88. Dan :

  adamous: A majitel to vedení Fora nesdělí? Neblbněte… vše kolem objektu řeší prvně ředitel v Ostravě. Není možné aby přímo majitel napřímo řešil všechny své nemovitosti a nešlo to prvně přes ředitele dané nemovitosti.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 89. Cyklista :

  Dan: A proč? Víte kolik rozhodnutí dělá nejvyšší vedení firem bez jednání s kompetentními podřízenými?
  Jde pouze o dílčí omezení, které bude jistě něčím kompenzováno. Přinejmenším velkým zvýšením návštěvnosti OC.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 90. Pavel :

  … vy tomu ještě pořád věříte?

  Thumb up 2 Thumb down 12
 91. adamous :

  Na strankach Chybik+Krysof pribyly nove vizualizace: https://www.chybik-kristof.com/projects/ostrava-tower

  Thumb up 15 Thumb down 1
 92. balde :

  adamous: vypadá to fakt skvěle

  Thumb up 16 Thumb down 1
 93. -_- :

  Na těch vizualizacích jde vidět absolutní selhání urbanistického plánování města. Prázdné plochy mezi domy kde je bud’ parkoviště nebo náletové dřeviny. Od Trojhalí dál džungle, která díky demografii Ostravy má minimální šanci na dostavění. Ale my tu budeme oslavovat mrakodrap, jehož proporce neodpovídají ekonomickému výkonu města. Měřítko je brutální a mimo kontext.

  Thumb up 3 Thumb down 18
 94. balde :

  -_-: Je třeba abyste napsal majitelům těch parkovišť a prázdných ploch s nabídkou odkupu jejich pozemků, že tam chcete něco postavit.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 95. -_- :

  balde: Typická odpověď vycházející z nekomplexního myšlení nad celkem. Taková až primitivní. Tušíte důvody, proč jsou proluky nezastavěny? A proč okolí vypadá tak jak vypadá?

  Thumb up 3 Thumb down 15
 96. Rýša :

  balde: adamous: Ano, vypadá to skvěle, ale jsou to jen a jen vizualizace. Zatím není nic jistého, že by se začalo….nebo mi něco uniklo a už se hloubí základy?

  Thumb up 1 Thumb down 9
 97. Alex :

  Šachta s opačným znaménkem.
  Lagosizace Ostravy

  Thumb up 2 Thumb down 19
 98. Michal :

  Budova, co má šmrnc.
  Frankfurtizace Ostravy

  Thumb up 17 Thumb down 2
 99. vojta :

  Vizualizace a zpracování celé story mimořádně povedené.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 100. Martin [msstavby.cz] :

  Tohle tak nějak říká vše… Egocentrická stavba s despektem k okolí.

  Thumb up 7 Thumb down 22
 101. Alex :

  Učiněné Place de l’Étoile:-)

  Thumb up 1 Thumb down 11
 102. Michal :

  A tohle taky tak nějak říká vše… Egocentrická stavba s despektem k okolí. Vskutku odporné!

  Thumb up 3 Thumb down 17
 103. Crazym :

  Martin [msstavby.cz]: Ale je pěkné jak mají na té Poděbradce u Mateřské školy tu budovu, asi něco vědí :D https://screenshot.cz/9WGBF/

  Thumb up 3 Thumb down 3
 104. ostravak :

  JEDINÁ DOBRÁ A ZAJÍMAVÁ VĚC CO V OSTRAVĚ VZNIKNE ZA POSLEDNÍCH 33 LET ! Doufejme teda, že to zase nějací TUPOUNI OSTRAVŠTÍ nezarazí..

  Thumb up 6 Thumb down 2
 105. Meechee :

  Je to naprostá pecka a já moc doufám, že stavitel a investor zdárně přeskáče všechny klacky a klády, které mu napadají pod nohy (nejen) od místních negativistů a zpátečníků a ten barák v téhle nebo alespoň nějaké podobné podobě na tom místě postaví. Tohle a koncertní síň od Stevena Holla kousek vedle a Ostrava se trošku dostane na mapu světa …

  Thumb up 9 Thumb down 2
 106. JSjr. :

  Meechee: Pokud koncertní halu nestopne nová vláda v rámci úspor, bez státu se bohužel nepostaví.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 107. Meechee :

  JSjr.: No, podle toho jak to sleduji, tak je ten projekt (koncertní hala) už v dost pokročilém stadiu – teď nedávno byl například vytvořen zmenšený model pro účely akustických zkoušek. Navíc se o tom všude píše (včetně zahraničí) jako o hotové věci, tak doufám, že už to zdárně doběhne do cíle. Člověk sice nikdy neví, ale doufám, že tento projekt (na rozdíl od některých jiných neustále oživovaných a znovu umřelých – Černá kostka třeba) bude realizován …

  Thumb up 6 Thumb down 1
 108. JSjr. :

  Meechee: Ano, to je zahájení stavby očekává město už letos, v druhé polovině roku. Kraj s příspěvkem městu počítá, stát je teď velká neznámá, když jsme v rozpočtovém provizoriu a chtějí za každou cenu ušetřit těch 80 mld., kde jinde než na investicích do kultury a ještě až v Ostravě, ta je přece pro pražáky daleko.. :-(
  Každopádně je na to navázaný i projekt parkovacího domu přes ulici vedle Skeletu, rovněž se zahájením v polovině letošního roku.
  Černá kostka taky má dostat injekci od státu.. Stavební povolení má být taky letos..
  Teď opravdu není vhodná doba šetřit na investicích a doufám, že to ti nahoře pochopí.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 109. vojta :

  Koncertní hala se měla začít stavět už letos, ale z materiálů na poslední zastupitelstvo mi vyplynulo, že se projekt rozdělil na dvě části. Letos začne první – bourací práce v nejbližším okolí a takové ty drobnosti. Výstavba nejdříve za rok.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 110. Dan :

  JSjr.: Bohuzel. Nekdo rozorany rozpocet po Alene z ANO napravit musi. Zadluzeni je silene.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 111. aggu :

  Dan: Jak byste definoval slovo šílené? Každé zadlužení je chyba, ale politici to takto neberou, protože berou z cizího.
  Podívejte se tady:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Ceska
  a dosaďte si sám, kdo se o ten státní dluh přičinil, a kdo ho brzdil. A to jsme drtivou většinu doby ekonomicky rostli.
  Zajímavé je, že ti nejvíce ostrakizovaní jedinci ve skutečnosti hospodařili nejlépe (pokud to zjednodušíme na vývoj státního dluhu).
  Covid nezvládl nikdo na světě, za chyby se platí, a zadlužil se celý svět. To že jsme na tom v Evropě ohledně zadlužení relativně dobře samozřejmě nic a nikoho neomlouvá.
  Bude velmi zajímavé sledovat kde v Česku se bude šetřit a kde i nadále investovat. Jisté zkušenosti tu máme.

  Thumb up 5 Thumb down 11
 112. JSjr. :

  Dan: Ne opravdu není šílené, chápu, že schodky teď vypadaly hrozně, ale zároveň rostlo za posledních 10 let HDP jako nikdy, čili se ten dluh sám umořoval. Čím více vydělávám, tím lépe se mi dluh splácí. Nynější poměr zadlužení je něco přes 40%, o tomhle čísle si mnoho státu může nechat jen zdát. Máme výborné ratingy, pujčujeme si velmi výhodně peníze, což potvrzují i mezinárodní agentury.

  Máme nejnižší nezaměstnanost, firmy mají zakázky a chtějí vyrábět, je potřeba to podpořit. Pokud nyní stát bude šetřit na nesprávných místech, tak byly peníze, které poslední 2 roky zachraňovaly firmy, vynaloženy úplně zbytečně. Investice jsou velmi nesprávné místo, jelikož dávají práci lidem, ze kterých zase jdou zpět do státní kasy daně a odvody.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 113. Dan :

  aggu: JSjr.: Covid nezvladl opravdu nikdo. Nekdo hodně spatne, nekdo méně spatne. My vsak v poctu mrvych prekonali kdekoho. Ale tohle bych tu nechtel rozebirat. Ano statni dluh mame relaitvně nizky v porovnani treba s Francii nebo Italii. Bohuzel byl ale ppo Kypr druhy nejrychleji rostouci z cele EU! A to pri nejnizsi nezamestnanosti. CO by bylo, kdyby byla nezamestnanost vyssi?

  Tohle je pro me silene.
  „Celkový veřejný dluh by měl podle ministerstva financí stoupnout letos na 44,8 procenta HDP. V roce 2022 by měl činit 48,2 procenta a v roce 2024 by se měl podle úřadu přiblížit 55 procentům HDP.“

  Dansko napriklad behem Covidu dluh i snizilo (dluh snizily 4 zeme z 27)
  Dluh klesl v prvním čtvrtletí Dánsku a Litvě. Dánsko přitom ve čtvrtletí nahradilo Česko na páté pozici s nejnižším dluhem.

  https://www.e15.cz/domaci/cesku-roste-statni-dluh-jedna-se-o-druhy-nejvetsi-rust-v-evropske-unii-1382446

  Thumb up 8 Thumb down 1
 114. Rýša :

  Zajímalo by mne, v jakém stadiu je mrakodrap. Jestli se pokročilo alespoň o krůček dál nebo je to stále jen v plánu a v krásné vizualizaci…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 115. vojta :

  Rýša: někteří čtenáři asi očekávají, že se bude v tisku hlásat každá maličkost pokroku v přípravách. Samozřejmě, že se pokročilo. Jednání a povolování jsou dlouhá, nestavíte tesco, ale mrakodrap.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 116. rom :

  vojta:

  to je sice pravda, ale je to natolik mimořádná stavba, že by v určité fázi projektu se v práci PR hodilo vypouštět balóny. ) Jsem osobně také zvědavý jak cyp )

  Thumb up 2 Thumb down 0
 117. adamous :

  Posledni info je asi tady, resi se tam zaruky financovani, ktere si vynucuje Ostrava po investorovi stavby. Musi se to doresit do 30. dubna a cele to muze jeste padnout:
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-tower.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.