Nové vizualizace Kavárny Elektra

Jak jsme už informovali, do prostor původní Kavárny Elektra, která se málem stala autosalonem a delší dobu byla mexickou restaurací, se vrátí opět kavárna. Tedy skřížená s bankou, která bude v horním patře.

Autor projektu architekt Petr Hrůša netajil, že interiér nové Kavárny Elektra nebude kopií podniku z roku 1926, kdy tam chodily slavné osobnosti jako Oldřich Nový nebo Jan Werich s Jiřím Voskovcem. „Navazujeme na původní architektonický styl, budou ho připomínat některé detaily i použité materiály. Uděláme kavárnu ve vídeňském stylu, ovšem ne retro,“ řekl Hrůša s tím, že ve velkém prostoru kavárny bude méně míst k sezení než v minulosti a jeho součástí by měla být umělecká díla.

„Jelikož se nedochoval původní mobiliář a z dokumentace zůstalo jen torzo, jde nám o to, aby vznikla důstojná kavárna, která nebude snižovat hodnotu kulturní památky. Mohu potvrdit, že spolupráce s bankou je dobrá, věnuje obnově kavárny maximální pozornost,“ uvedla Helga Bencůrová Kozelská z Ústavu památkové péče.

zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. michal :

  Pěkné, moc pěkné. Kéž by to byla pravda !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Ona to pravda je, a uz se to stavi, jen cekam ze ceny nebudou nastaveny jako priznive, a bude to opravdu jen pro par vyvolenych zakazniku te banky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Balde :

  Vypadá to svěle, musím říct, že pokud ten interiér dopadne tak tam budu chodit i kdyby to kafe mělo být drahé, rozhodně si dám radši kafe tady, něž v nějakém Starbucksu (kde stojí kolem stovky), a je milé že banka počítá s tím, že pokud bude kavárna prodělečná, tak ji bude dotovat, takže se nemusíme bát, že bychom o tenhle budoucí skvost Ostravy hned přišli, a jako skvělý napad mi přijde i to že se stoly v kavárně budou jmenovat po po jejich slavných návštěvních ( Voskovec a Werich, atd)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. rasta :

  Už to nikdy nebude, jak bývalo. Pořád lepší než mexico. Sice se tady asi nebudou scházet věhlasní umělci, ale lobistům se tam bude popíjet dobře. To už je ale politika.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Balde: tak to ja si radeji zajdu do industrial cafe…. dle meho rozhodne lepsi volba

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. michal :

  Tomas T: no, ty ceny v mexikaně (byl jsem tam jednou a pojala mne hrůza) byly pěkně přemrštěné, takže se moc nebojím, že by v této obnovené kavárně to mohle být cenově horší.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomas T. :

  michal: no je pravda ze za kafe chteji na NK 80kc, a pro srovnani v benatkach na namesti sv. marka za nej chteji 2e …. cili je otazkou kam se vysplhaji s cenou na elektre :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. michal :

  Tomas T: co se divíte, že na NK chtějí za kafe 80 Kč. Naši radní ji přeci srovnávají s Eiffelovou věží v Příži a tam je,myslím,kafe za stejný peníz
  :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. mm :

  michal: To chcete říct, že ty kostky někdo srovnává s Eiffelovou věží?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. michal :

  mm: no, četl jsem to na jedné diskuzi na Ostravablogu, kde bylo řečeno ( už ale přesně nevím, kdo byl autorem výroku), že když postavili Eiffelovku, tak taky spoustě lidí byla proto vůli a nelíbila se, tak jako Forum na NK a teď jsou Pařížané na tuto kovovou dámu pyšní…..takže asi tak nějak :-), zkuste dotaz na pana Němce OB, on má větší přehled

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mm :

  Pravda je, že se Eiffelovka pařížanům nelíbila, tak jako v Sydney budova opery, ale jestli budeme za ..x.. let na toto dílo hrdí, no, snad ukáže čas. Díky za vysvětlenou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: „tak to ja si radeji zajdu do industrial cafe…“ jak můžete předem soudit co je lepší, když jste ani neměl možnost kavárnu Elektra vyzkoušet ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. acdlcia :

  Rozhodně to bude kavárna pro buržousty, ale to je mi jedno já kafe nepiju. Hlavně když zmizí ta taverna, která zrovna k ostravským pamětihodnostem nepatří.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Honza :

  Michal: To vyjádření o Eiffelovce má na svědomí pan Madej.
  Z článku na idnes.cz: „Proti vzhledu ostravské Nové radnice nebo Eiffelovce taky v době vzniku lidé protestovali. A dnes je oceňují. S Novou Karolinou to třeba bude podobné,“ řekl náměstek primátora Dalibor Madej.
  Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/povedene-chvali-architekti-fikci-o-nove-fukusime-a-stavbu-kritizuji-1gc-/architektura.aspx?c=A120105_1711396_ostrava-zpravy_sot

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Summerboy :

  PROBOHA! Co to jsou furt za kecy, že to je pro buržousty a pro pár vyvolených a že na to lidi nemají, atd.?! To je úplně jak červený hadr na mě, tak se omlouvám za přímost, ale cožpak vy nikam nechodíte na kafe? Jestli kafe stojí 35 v obyčejné kavárně, anebo 45 v krásné kavárně Elektra na hezkém místě, tak to už podle mě lidí, co mají rádi kávu, neřeší. Kór, bude-li dobrá. Sice ani já ani nikdo jiný zde neví, kolik káva skutečně v Elektře bude stát, ale prosím vás, zapřemýšlejte nad tím, když někdy chcete tvrdit, že „něco je jen pro pár vyvolených“. Pokud nemluvíte o bytě za pět mega, tak není. A i ty si mnozí rádi koupí.
  Á propos, když už jsme u té kávy, tak na ulici vedoucí k mostu Miloše Sýkory přibude příští týden ke Caffé Trieste a La Cantině krásná kavárno-pizzerio-něco, příprava pizzy před zákazníkem, jedna z nejkvalitnějších druhů italské kávy Guglielmo, atd. Zdá se mi, že ta oblast se tam krásně rozvíjí.
  Á propos 2: nevíte, kdy se konečně někdo pustí do předláždění ulice vedoucí od Sýkoráku na Masarykovo náměstí dříve, než tam ty odložené nové dlaždice z palet někteří spoluobčané rozkradou? Já vím, není to z mědi, takže se s tím asi nepotáhnou do sběrny, ale jeden nikdy neví :-D…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. mm :

  Summerboy: souhlas, buďme rádi, že se kavárny vracejí do centra, rád na kafe chodím, a když je mi někde příjemně, rád si i připlatím, a tak velká hrůza to jistě nebude

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. aggu :

  oblast kolem Sýkoráku dělá jen radost ;) až na to ASO zatím, ale to asi stejně půjde za chvíli na prodej (VZP to balí)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Summerboy :

  @aggu: Ale? A kam VZP půjde?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. aggu :

  @summerboy: četl jsem nedávno článek, že VZP došly lóve, a bude se zbavovat svých poboček.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Miv :

  to Summerboy: Vaše děti rády dlažební kostky, nebo co?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Summerboy :

  @aggu: Ale nečetl jste, že pobočka na Sokolské v Ostravě se ruší?? Protože to si dost dobře nedokážu představit – skorostátní největší pojišťovna aby zrušila pobočku ve třetím největším městě republiky. Myslím, že města jako Nový Bydžov nebo Dobruška (ač proti nim nic nemám) jsou žhavějšími kandidáty, ne? http://www.vzp.cz/o-nas/pobocky/kralovehradecky

  @Miv: Nevím, co je Vám do mých dětí a už vůbec ne, co má Vaše poznámka společného s tím, co zde bylo napsáno. Zkuste nejdřív použít mozek a zformulovat nějakou svou jízlivou poznámku trošku obratněji, ať se něco chytrého dozvíme.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Miv :

  Moje poznámka je stejně přiblblá jako Vaše o spoluobčanech. Když se Vás to osobně dotýká tak to najednou taková moudrost není, že?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Summerboy :

  @Miv: Na co jako narážíte? Označil jsem snad Vás za spoluobčana, co chce rozkrást nové dlaždice na ulici?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  *K té dlažbě na ulici 28.října, už se dokončuje http://goo.gl/3Zkap

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Ludmila Čechová :

  Nikde se neuvádí, že než byla Elektra zdevastovaná na Mexikánu, byla pod přísným dohledem památkářů zrekonstruovaná !!! Všechno muselo na milimetr sedět ! A pak nechali přijít firmu, která všechno vytrhala, odvezla a památkáři ani nemrkli ! Celá rekonstrukce byla úplně k ničemu!!! Památkáři totálně selhali !

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.