Komentáře

 1. kacziq :

  Už se to blíží.. Jenom by mě zajímalo co bude v druhé etapě !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Sanju :

  Podle stránek by to měl být komplex administrativních budov za obchodním centrem, nalevo od nového náměstí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. LabBrab :

  a ještě snad i bytové domy na druhé straně náměstí tak, aby se druhou etapou celé náměstí uzavřelo ze všech 4 stran.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. thrpst :

  Tohle bude pecka. Těším se.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. kacziq :

  A nevíte něco o té výškové budově (mezi Forum Nová Karolína a Frýdlantskými mosty) co byla na vizualizacích ? Ta budova je i ve vizualizačním videu od Tieto Tower.. http://www.iqostrava.cz/#/tieto-tower

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  kacziq: pocitam, ze nic.. viz ten obrazek s popisy budov.. http://www.msstavby.cz/tagy/karolina/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  kazdopadne jak si to zas ctu.. pod tim namestim je podzemni parkoviste?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Hynek [msstavby.cz]: samozrejme…. podivejte se na fotky z vystavby. Je to rasne videt jak to delaji, je tam videt i vjezd do podzemek

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  II. etapa zahrnuje bytové domy, kanceláře a napojení Karoliny na ulici Frýdeckou.
  Mezi Frýdlantskými mosty a Forem má opravdu něco stát ( je tam i vybudovaný příjezd ) , ale co přesně se neví. Tato oblast je otázka až IV. etapy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. sasanka :

  Já si myslím, že tu výškovou budovu postaví, jen když bude zájem o kanceláře, jinak ne. ALe když si vezmete, že karolína je naplánována na cca 8 let (stavba jednotlivých etap) tak je dost možné, že při změně politických sil, nějakém zázraku nad Ostravou a v Evropě bude třeba nějaký investiční boom v Ostravě. Ale na 90% to tak nebude, takže asi žádná.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mm :

  Já si myslím, že ta budova bude jen doplňkovou stavbou, že nebude zakomponována do žádné z etap. Sice tam byla na maketě a vizualizacích zobrazena, ale její výstavba bude opravdu záviset na zájmu. Třeba se pletu a na konci etapy dojde k její výstavbě, což by mě jen potěšilo. Kdo ví, co bude za 8 let, vše může být jinak a Ostrava bude v hledáčků investorů, nebo třeba naopak. Uvidíme, spíše by mě teď zajímalo, zda se začne s navázáním druhé etapy hned po ukončení první, nebo bude nějaká roční pauza atd. Už by se měly pomalu ukazovat stavby druhé etapy a zatím jsem nic nezaslechl.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Jirka :

  Nevíte co je zač ta „bouda“ co je na chodníku u administrativní budovy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Pavel :

  No já si myslím, že se druhé etapy se jen tak nedočkáme. Předpokládám, že se druhá etapa začne stavět tak v horizontu 5 let, dříve to nedovolí současná ekonomická situace. Už teď měl MD velké problémy se získáním úvěru a podle současných prognóz se má ekonomika propadnout ne na úroveň recese tedy 0%, ale do záporných čísel A ta výšková budova by v tom modelu jen proto, aby MD ukázal, že je zde prostor pro nějakou takovou stavbu. Ale třeba se mílím a MD má potřebné peníze na druhou etapu. Na víc druhá etapa není vázána žádnou smlouvou mezi městem a MD.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Tomas T. :

  Pavel: Co psali v tiskovce, tak cele forum prodal MD prave za tim zamerem, aby mel finance na dalsi etapu. Takze finance maji. Nevim kolik to bylo miliard, ale myslim ze prodavali Liberec a Ostravu a celkem to bylo 7.3mld.
  http://www.msstavby.cz/forum-nova-karolina-prodano-investicnim-fondum-01-10-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. sasanka :

  Stejnak si myslím, že ta druhá etapa bude vypadat uplně jinak MD, pujde cestou Lowcostu, tudíž nechme se překvapit :D, nicméně mužeme být rádi, že za současné ekonomické situace se něco staví, a tento ekonomický maras potrvá v Evropě a tudíž i u nás možná ještě deset let….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. thrpst :

  Právě v době ekonomického marasu dává smysl peníze uložit do dobrých realitních projektů. Nikdo neví jak se budou vyvíjet kurzy měn, cena zlata apod. Je pravda že dluhopisy a (dobré) reality ztratily něco ze svého kouzla ale pořád jsou to nejjistější investiční instrumenty.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Tomas T. :

  thrpst: Přesně tak. Je nejvhodnější doba na stavění. V dnešní době je rozhodně výhodnější se zadlužit a pak splácet, než šetřit a pak si neco pořídit. Aby jste mě dobře pochopili, tak zadlužit myslím za účelem investice do něčeho co vytvářií zisk. Né si koupit auto – to není investice. Až se evropa zvedne z dluhové a hlavně politické krize, tak sice bude fajn že budu mít kanceláře asi plné, ale pokud budu chtít stavět nové tak ne rozhodně za úroky na úvěry a hypotéky, jaké jsou dneska (dnes máte úvěr na hypotéce menší než na stavebním spoření ;-) )

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Pavel :

  No já nevím, ale dle mého názoru větší část těch peněz co získali z prodeje těch dvou center šly na úvěr. Vidíte to moc růžově, mají problém prodat byty, trh z kancelářemi v Ostravě umřel. Horko těžko jim někdo půjčí na další etapu. Kdyby to bylo tak jak píšete, že je třeba investovat do nemovitostí, tak pro stavební trh nebo i realitní by krize znamenala žne, ovšem skutečnost je jiná. Pokud obyčejní lidé neotevřou své peněženky, které mají zavřené z důvodu nejistoty. Nejdříve je třeba obsadit byty a kanceláře co se postavily a pak začít budovat další etapu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. mm :

  Tak předně nákupní centra se prodala v Ostravě a Ústí nad Labem, ale to jen na upřesnění, dále tady zazněla otázka, co je to za boudu na chodníku u admin. komplexu, tak to by mě zajímalo také a už dlouhou dobu a za třetí, uvažovat jak se bude ekonomika vyvíjet je dnes zcela zbytečné, protože ta se mění každým dnem. Jednou čteme, že vše bude lepší a o.k. a podruhé zas, že je tady recese a s eurozónou je konec. Jak to bude asi nikdo neřekne, ale celkově je situace v celém světě nějak nahnutá a jestli se k tomu přidá blokádá v moři ze strany Číny a neustále vyhrůžky Iránu, tak nebudeme za co jezdit a ekonomika půjde do velkých s……. . Nejhorší pak je to, že ze všeho nejvíc to odneseme my tady na Severní Moravě, ne v Praze a kolem, ale tam, kde je město nebo kraj závislý na průmyslu a strojírenství – bohužel. Ale vše se může vyvíjet jinak a po nějaké době se začne vše opět šplhat vzhůru a pak vyhraje ten, kdo je připravený – tedy ten, kdo má co nabídnout, třeba i ty kancly. Hovořil jsem s kolegou, který má rodinu v Itálii v Parmě a ten mi řekl, že ve městě postavili spoustu kancelářských budov a ty se zaplňují pozvolna – tedy je-li zájem. Většina míst je ještě prázdná, ale i tak těch pár firem již dává majiteli budov vydělávat. Samozřejmě může trvat déle, než se to zaplní, ale málokterá budova (u nás snad jen Tieto tower a Dalkia na Biskupské) se staví přímo pro zákazníka. Většina se obsazuje v průběhu následujících měsíců nebo let. Když tady byla recese, tak ve Vídni a v Praze se stavělo jak o závod.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.