Nová Karolina Park – fotky nádvoří

Další fotky nádvoří nové kancelářské budovy Nová Karolina Park zobrazují nejen blízké okolí, ale hlavně relativně čerstvě zpřístupněné nádvoří, včetně detailů jako provedení laviček nebo odplyňovacího vrtu bývalého dolu Karolina..

Fotky poslal Jakub Kotzot, děkujeme.

Související články


Komentáře

 1. RR :

  Pro mě jedna z nejpovedenějších kancelářských staveb za poslední roky !

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. aleš m. :

  Jo, jsem překvapený nádvořím, ale i skleněná budova má šmrnc a na toto místo se skvěle hodí. Dokonce se mi líbí více než Orchard na Hornopolní. Škoda, že „kostky“ NK se nepovedly. Oproti této stavbě je to jen hromada stavební masy bez ducha. K-park je dle mého názoru skvělá stavba. obchodní centrum NK je zbytečně obrovská a bojím se, že tato bezduchá masa za chvíli bude bez údržby, protože je to tam ve všech obchodech moc předražené a lidi nekupují, jen okoukují – ze zkušenosti několika návštěvníků.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  No neda mi to nenapsat: A jsou ty budovy nahore propojene? :-D :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Houbelec :

  Takhle se to má dělat. Ta stavba tam pasuje (na rozdíl od Fóra NK), protože se svým způsobem drží typického půdorysného tvaru „bloku“ zástavby, i její výšky, a tak zachovává typický profil ulice. Moderním prvkem tak není nějaký šílený tvar, ale jednolitost, hladkost a materiály. Dnes tak oblíbený volný prostor tu neničí celistvost zástavby, protože je schovaný uvnitř budovy. Taková je rozumná cesta, jak stavět nové věci ve strarém prostředí.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Tomas T. :

  Houbelec: No nerikam ze forum je nejlepsi stavba, ale co se tyce vysky zastavby v ulici, tak oproti puvodnimu pradlu ji o hodne snizilo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Summerboy :

  aleš m.: Nevím, čí zkušenosti berete, ale nejlepší jsou ty vlastní. Já tam chodím nakupovat celkem často. A málokdy se mi stane, že bych si něco neodnesl. Lidé peníze mají a rádi je (nejen tam) utrácejí. Někteří více, jiní méně. Karolina není zbytečně obrovská – je to aspoň zajímavá stavba – tedy uvnitř samozřejmě. Takový prostor jinde nenajdete.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  Tomas T.: To je jenom servisní můstek, už to budou každou chvíli rozebírat :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. thrpst :

  Opravdu moc pěkné. Palce nahoru developerovi!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Pavel :

  I když jsem to nečekal, ta kancelářská budova je ze všecho, co se v poslední době v Ostravě postavilo rozhodně jedna za nejpovedenějších záležitostí. Rozhodně není tuctová.

  Ad NK a obraty: spor o to, jestli to je či není rentabilní. Jistě podle obsazenosti parkoviště a pohybu osob tak asi nějaký obrat je. Ten se nedá ale posuzovat jen množství prošlých lidí, ale obratem ve všech obchodech. Bezpochyby tam lidé nějaký obrat udělají, je otázka, zda dostatečný. Protože NK má dosti nevýhodný poměr neprodejních a prodejních ploch (jednoduše: dost prostoru je tam „pro parádu“), pak je každý metr prodejní plochy zatížen celkem velkými náklady na údržbu ostatních ploch. Každý z prodejců má vypočteno, kolik musí udělat denní obrat, aby to bylo rentabilní. Pokud jsem informován, dlouhodobě není cílová hodnota dosahována. Nicméně nájemci si zajistili slevy podepsání dlouhodobých smluv, které lze těžko vypovědět (jen se ztrátou), tedy tam jsou nuceni zůstat, i kdyby se jim to nelíbilo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MM :

  Do budovy se stěhuje pobočka již čtvrté banky, sídlí tam Raifka, ČS, UniCredit a nově KB. Ptal jsem se na to a údajně je to i tím, že banky na stavbu poskytly půjčky a z něčeho to investor splácet musí, třeba z nájmu :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. balde :

  MM: tak na to v jake dobe se to postavilo, je odsazenost dost vysoká

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.