Clarion Congress Hotel čeká na jaře renovace

Ve čtyřhvězdičkovém Clarion Congress Hotelu Ostrava začne letos na jaře výstavba nového kongresového centra. Rekonstrukce se zároveň dočká pět desítek pokojů, restaurace a také wellness zóna.

Náklady na modernizaci a vybudování nového kongresového zázemí budou zhruba 240 milionů korun, řekla Michaela Winklerová, mluvčí společnosti CPI Group, která je vlastníkem hotelu. 

„Rekonstrukce bude probíhat za provozu, dotkne se ale jen části hotelu, služby pro hosty by tak neměly být nijak výrazně omezeny,“ vysvětlil manažer projektu Antonín Spáčil. Renovace bude trvat zhruba rok.

V současnosti hotel nabízí ubytování ve 169 pokojích a 27 apartmá. Hotel má kongresový sál a osm konferenčních místností s celkovou kapacitou 670 osob. „Část pokojů prošla rekonstrukcí již před několika lety z důvodu konání světového šampionátu v ledním hokeji. Současný záměr počítá s rekonstrukcí zbývajících 50 pokojů, renovací restaurace a gastronomického zázemí a především s rozšířením konferenční kapacity na celkových 1350 osob,“ upřesnila Winklerová. Doplnila, že rozšířeno bude také wellness a fitness centrum v přízemí hotelu, které nabídne své služby také veřejnosti.

Zdroj: realit.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Super aspoň se budou moct školit firmy v důstojném prostředí jsem pro :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  Proč nevyužít nový plynojem v Dolní oblasti? Raději budou vyhazovat prachy do vzduchu…no každopádně jsou to soukromé peníze tak si můžou dělat co chtějí. Myslím ale, že atraktivnější prostředí bude v DOV

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Nimrod: A proč by v Ostravě nemohlo být více kongresových sálů ?
  Navíc jak jste napsal je to investice soukromého investora.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  Presne jak rika Martin, proc by u nas musel byt jediny kongresovy sal?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: neboj se, ze by to nemeli spocitane, jak pisou, ted maji kapacitu 670 a zrejme je poptavka po vetsich prostorech, jinak by to nedelali. a o vytizenost plynojemu se nebojim, pocitam bude spis opacny problem.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  No tak asi vam nedochazi ze nejde jen o ten sal snad ne? Hotel to ma doresene komplexne, kdezto plynojem bohuzel ne. Tim nechci nejak shazovat plynojem, a rikat ze ta savba je spatna, to ne spis naopak. Ale pokud poradate kongres, tak potrebujete vsechny ucastniky nekde ubytovat, obcerstvit, naobedvat. Coz hold v plynojemu neudelate. Bylo by treba vsechny ucastniky nejak hromadne premistovat. Coz je zbytecna komplikace.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Začali s rekonstrukcí a přestavbou. Teda pokud jsem dobře z Plzeňské viděl oplocený rozkopaný pozemek a kolem tatrovky… ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.