Komentáře

 1. Aleš :

  To je opravdu strašné… Tak to dopadne, když „moudří radní“ svěří nejatraktivnější kus území developerům. Zvykl jsem si na skutečnost, že v učebnicích architektury se u realizací renomovaných architektů v intravilánu Ostravy (Mendelssohn, Gočár, Kroha, Fragner) vždy objeví tradiční douška, že právě tato stavba není pro tvorbu dotyčného architekta typická… Takže „vivat Ostrava“, neboť kontaminovat nejlukrativnější území města na dobu nejméně sto let tímto ohyzdným monstrem je asi pro dané město příznačné… Scéna jak z velmi špatného hororu…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Pavel :

  Aleš: Nesouhlasím. Bavíte se tady o architektuře, ale pokud to zkombinujete s investicí, tak výsledek, který bude vidět na NV je dle mého názoru nejlepší jaký mohl být, protože prostě nebyl utopistický. Ano, je pravda, že zde mohly být krásné stavby, ale kdo by je zainvestoval, ba co víc kolik by takové objekty stály a byly by vůbec k užitku? Díváte se na to příliš jednostranně. Radní udělali chyby co se týče NV, ale někde jinde.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Piotr :

  Aleš: Souhlasím, to OC je jak pěst na oko, jinak hlavně ta brána (kancly) je zajímavá, no snad to nebude fiasko…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Sanju :

  Takhle z webkamery je obchodní centrum gargantuovské, ale doporučuju se jít zblízka podívat třeba z rampy, kterou se dá sejít na Porážkovou. Má to své kouzlo!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. mm :

  Pavel: Máte pravdu, mohlo by tam stát skoro cokoliv i mrakodrapy nebo jiné futuristické stavby, ale byl by o ně zájem, kdo by to financoval? Jsou jistě hezčí stavby, ale je třeba se na to dívat i z jiné stránky. Město se o něco kultivovaněji rozroste a přinese to i práci, bez které tady ten život zanikne. A kancly, na ty se tady snad těší každý, nebo né?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. robert :

  Souhlasím s Alešem. Něco takového, co vzniklo tady by jinde v Česku vzniknout nemohlo. Je to tak odporné,že to možná zvedne turistický ruch….. Ostrava opět potvrdila, že neví co je to urbanismus a architektura. Je a dál bude slátanina na sebe nenavazujicích slohů, ulic a budov….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. s&k :

  Snad to brzy zaroste stromy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. marian :

  to robert a aleš: ten obchdák je humus, ale zas bych netvrdil,. že něco takového může vzniknout jen tady v ostravě. víte co postavili při rekonstrukci barcelonského přístavu? v centru, na krásném místě na vodě, kde mohlo být něco fakt supr pro lidi? jasně – obchoďák! a žádný archiotektonický klenot to taky není. ty tlaky peněz developerů jsou všude.a že je ostrava slátanina slohů – to je jedna z věcí, co ji dělají výjimečnou.
  to s&k: taky se těším, ža to zaroste zelení.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Pavel :

  Ano máte pravdu, není to nikterak okouzlující stavba, která hned na první pohled zaujme. Já po čase zjistil, že na této stavbě mě nejvíce fascinuje její mohutnost. Jak píše Sanju, stačí jít blíže a zjistíte, že se musíte zaklonit, aby jste viděli velký dóm, a nebude vědět s čím stejně velkým to v Ostravě porovnat. A navíc je nutno se dívat na NV jako na celek, protože jako celek to taky změní pohled, až budou stát všechny budovy z první popř. druhé etapy tohoto ojedinělého projektu.
  Taky mě mrzí, že se tady diskutuje podstatně méně než na starých stránkách! Názory ostatních mě velice zajímají!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Lukas :

  Mě se to docela líbí, centrum je megalomanské, ale proč ne. V Ostravě stejnak nemá smysl uvažovat o hodnotné architektuře, jelikož je to prostě provinční region zatím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Pavel :

  Lukas: Právě si myslím, že od ostatních měst v ČR má Ostrava tu výhodu, že se zde může postavit prakticky všechno pokud se k tomu najde využití, ba co více máme spousty proluk v centru města. Stačí povolit uzdu architektům a vyžadovat, že daný projekt musí vystupovat z řady ať svou velikostí jek je to u OC Karolína a nebo celkovým vzhledem jako je např. Městská brána či přístavba loutkového divadla. Jen to chce mít primátora vizionáře a ne vola.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. aggu :

  @Lukas: když už tak střílite od pasu, co je podle Vás provinční a co ne? Ostrava má Mendelsohna, Šlapetovu vilu, Gočára, Deiningera (pořád ještě), Neumanna, brusel, industriál… Zkuste příště napsat něco normálního.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. marian :

  lukaši, provinčnost s tím nemá co dělat. viz litomyšl: http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/16561/fenomen-litomysl-souziti-moderni-architektury-s-minulosti/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Daniel :

  Dívám se a doufám, že ty kanceláře vzadu budou vypadat tak, jak jsou n návrhu, tedy s tou „dírou uvnitř“. Protože jak se dívám, tak mi to nějak nesedí. Co si o tom myslíte?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. LabBrab :

  Daniel: Proč by to nesedělo?? Já tam naopak tu díru vidím. Konstrukce a bednění tam končí a díra tam je…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. LabBrab :

  Co mi spíš nesedí je to, proč z toho dómu na obchoďáku začali sundávat to opláštění?? že by nějaká chybička?? Spíš tohle mě zajímá, proč už jednou opláštěný objekt zase předělávají.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Sanju :

  LabBrab: Ano, taky jsem si všiml. Poněkud zvláštní. Mimochodem, myslí te si, že i střechy Fóra budou překryté obložením tak, jak je to na vizualizacích?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Pavel :

  Také se jsem si toho všiml, nejdříve jsem si myslel, že to sundávají pouze z toho tzv. velkého dómu, teď jde vidět, že začali sundávat i na jiných místech a to poměrně razantně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. jura5 :

  Teď nevím jestli mě nešálí zrak. Na náměstí před trojhalím se uprostřed dlažby začalo asfaltovat. Když to porovnám s vizualizací na oficiálních stránkách, tak se tam staví něco úplně jiného. Je to vůbec možné, jaké z nás dělají vo..?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Tomas T. :

  Ano mate pravdu…. delaji tam asfalt. Je tam i valec… ale proc zrovna tam delaji asfalt nechapu.
  http://www.ostrava.videocam.cz/cam2/image11-11-07_10-39-21-63.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Sanju :

  Reakce na můj dotaz ohledně sundávání pláště ze středového dómu OC Nová Karolina – „Zdravím, tuto technickou věc netušíme. Pokud se jedná o budovu Fora Nová Karolina, jistě se jedná o standardní průběh prací, které pomalu finišují. Za oficiální fan page Fora Nová Karolina, Lukáš.“ Holt, na Facebooku neví :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. mm :

  Pokud se týká pokládání dlažby, tak je přímo zoufalé sledovat, jak dlouho jim trvá ten plac dodělat. Teď jim do karet nahrává slunečné počasí a oni nejsou schopni to dodláždit. Krom toho alespoň v tuto chvíli dlažba vypadá opravdu ochuzená a není tak nápaditá jako na vizualizaci. Ten asfalt nechápu vůbec, jsem docela zvědav, co z toho vyleze. Dále mě udivuje a docela mrzí, že na zastávce MHD z boku nákupního centra je jednoduchý miniaturní přístřešek pro cestující. Tak to může vymyslet jen blbec. Jestliže předpokládám velkou návštěvnost tak mamutího obchodního centra, tak proč nepostaví větší a pro tento účel i docela nápaditější přístřešek, třeba něco podobného jako ve Svinově před nádražím, nemusí být tak dlouhý, ale při pohledu na to prostranství, by to tam vypadalo daleko vkusněji, než tři vlnité plastové oblouky. Tyto drobnosti, ale vcelku podstatné vždy tady v Ostravě ten celkový dojem zkazí a tím je právě Ostrava bohužel pověstná. Na jedné straně DPO brečí, že přichází o cestující a na druhé šetří na takových věcech, jako jsou zastávky, kde by se čekající cestující mohli schovat před nepřízní počasí. Doufám, že přesně takový styl zastávky postaví na tramvajové nové zastávce Karolína. To se tam bude opravdu vyjímat. Škoda, že se najde takový blb, co někdy nezauvažuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Tomas T. :

  mm: ano ano… souhlasim. Ikdyz ja osobne si myslim ze hlavni proud lidi se predpoklada auty. Proto na zastavku nikdo nemysli – ci nemysel. A az od noveho roku DP porazi , tak zase od nich lidi opet odejdnou. Mne osobne prijde, ze kdyby ty penize misto dotovani MHD mi dali do riky, tak se budu za stejnou castku dopravovat sam, phodlneji a rychleji.
  A jet autem do prace ma v ostrave jeste vetsi vyhodu napr. pri smogove situaci, kdy je nejlepsi se venku moc nezdrzovat, a premistovat se co nejrycheji mezi praci a domovem. Coz sice nepomaha ke zlepseni situace ale je to nejlepsi co mohu udelat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. jura5 :

  Vypadá to že se Karolině moc nedaří. Na pohledu z trojhalí je vidět kusy znovu rozebrané dlažby na náměstí.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.