Chirurgové ve FM se dočkají nového pavilonu

Možná už v roce 2015 by mohli frýdecko-místečtí chirurgové operovat v novém pavilonu, který by měl nahradit současné provizorium. V tom musí operovat od okamžiku, kdy se při rekonstrukci chirurgické části budovy nemocnice zjistilo, že je vážně poškozena a musela se strhnout.

Už příští rok by se ale mohl začít stavět nový pavilon, krajskému úřadu, majiteli nemocnice, se podařilo získat peníze na dostavbu.

„Už v průběhu příštího roku bychom chtěli začít s výstavbou nového pavilonu chirurgických oborů ve frýdecko-místecké nemocnici,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Karel Konečný.

Nový pavilon i s vybavením přijde téměř na půl miliardy korun

„Samotná budova přijde na 300 milionů korun a přístrojové vybavení na dalších 180 milionů. Vedle peněz z rozpočtu kraje bychom chtěli získat také peníze z jiných zdrojů,“ dodal náměstek hejtmana s tím, že stavba chirurgického pavilonu by měla být v příštím roce největší investicí do zdravotnictví v rámci Moravskoslezského kraje.

V současnosti vrcholí práce na projektové přípravě. Podle ředitele frýdecko-místecké nemocnice Miroslava Přádky by mohly být hotovy během několika týdnů.

„Právě probíhá připomínkové řízení k projektu, kde se vyjadřujeme k jeho jednotlivým částem,“ vysvětluje ředitel nemocnice. „Pak se naše připomínky zohlední, posoudí se i z hlediska finanční náročnosti a zapracují se do projektu. Za pár týdnů budeme přesněji vědět, jaká bude budoucí podoba chirurgického pavilonu,“ dodal Přádka.

Stavba potrvá dva a půl roku

Pokud vše půjde dobře, mohlo by se začít stavět ve druhé polovině příštího roku. Doba stavby se zatím odhaduje na dva a půl roku, v roce 2015 by tak mohli chirurgové nový pavilon už využívat.

Stavba nového chirurgického pavilonu se plánuje od doby, kdy se při rekonstrukci původního křídla budovy nemocnice přišlo na to, že má natolik poškozenou statiku, že se musí zbourat.

Původně se počítalo s rozpočtem okolo půl miliardy korun, na kterou měl přispět i stát, ten nakonec ale potřebnou částku ve svém rozpočtu nenašel, proto se musel celý projekt přehodnotit, bylo potřeba snížit jeho cenu o dvě stovky milionů. To se nakonec povedlo.

Zdroj: idnes.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.