Druhý most na Českobratrské zprovozní ještě letos

Stavební práce jdou do finále, dělníci pokládají asfaltový koberec. Druhý z mostů v ulici Českobratrské je takřka hotov. Podle informací Deníku by se měl otevřít s předstihem, i když některé dodělávky ještě budou pokračovat.„Místo začátku příštího roku začne jižní most sloužit řidičům už zkraje letošního prosince,“ potvrdila mluvčí stavební firmy Eurovia Petra Kučerová.

Pohled Ostravanů na tuto stavbu za sto šedesát milionů korun je dvojí. Jedni se těší, že konečně skončí dopravní problémy na vjezdu do centra metropole, které nyní často vznikají kvůli ucpání stávajícího severního mostu v dopravních špičkách.

„Je to šílenství. Druhý most přivede do už tak přetíženého centra města ještě více aut. Zatímco na Západě se snaží auta z center vytlačit, my jim stavíme lepší vjezdy, jako by nás snad dostatečně netrápil problém se smogem,“ naříká naopak druhá část veřejnosti.

Náměstek primátora pro dopravu Aleš Boháč se přiklání k názoru první skupiny. Druhý most bude podle něj pro centrum Ostravy spíše přínosný. Umožní totiž plynulejší provoz a auta tak nebudou městem pomalu projíždět v kolonách a čoudit jako nyní.

„Dnes, když je v provozu jen jeden most a dojde k nehodě, tak se vytvoří totální špunt. Díky druhému mostu se bude moci doprava odklonit. To je jeden z přínosů,“ uvedl Boháč.

Další výhodou má být podle něj to, že auta nebudou muset jet přímo do centra, ale rozptýlí se z Českobratrské na okolní komunikace. Mnoho důležitých přípojek ale zatím čeká na svou realizaci.

„Napojením Frýdlantských mostů a mostu v Českobratrské na novou ulici Porážkovou se příští rok vytvoří takový malý obchvat centra. Počítáme také s tím, že příští rok půjde už vyčleněných sto sedmdesát milionů korun na propojení Prodloužené Místecké s Českobratrskou, Hornopolní a Cihelní ulicí, což by dopravě v centru Ostravy taky velmi pomohlo,“ vyjádřil se dále Boháč.

Zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  No jak uz ale bylo receno mnohokrat, jevetsi problem je kolem husova sadu. Tento tyden jsem tam sel pesky, a koukal jak to tam vypada. Tim ze je ta cesta tak rusna, tak ty obchody co tam jsou stejne nemaji nejak velke mnozstvi zakazniku. Tudiz proc po obou stranach tak siroke chodniky? Kdyby se z obou stran vzal metr, tak by šla udelat 4produdovka. Coz by dle meho pomohlo prujezdu centrem nejvice. Myslim si ze kdyby se na to podivali z magistratu, tak by to urcite vyresit slo…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Českobratrská se má v úseku od Nádražní po Sokolskou třídu rekonstruovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Ale kdy a jak?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  To už nevím, na blogu byl jenom odkaz na dokument z úřední desky. Dokument je pryč, odkaz už nefunguje. Má ovšem jít o kompletní rekonstrukci a i změny. Tehdy k tomu byly pozitivní komentáře. Kdy, to nevím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Tak nevím, ale taky se mi zdá, že svedení čtyřproudovky jak z Kotasáku tak z mostu Pionýrů do centra je cesta do pekel a máme se na co těšit. To úzké hrdlo ulice Českobratrské mezi Nádražní a Sokolskou se prostě nenafoukne jakoukoliv rekonstrukcí. A nápady jako ubrat metr z chodníků aby se pomohlo průjezdu centrem jsou úplně mimo. Centrem by se projíždět nemělo. A ti chytráci z magistrátu by se radši na nic dívat neměli… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. martin :

  Kde chcete metr ubrat z kazde strany? Jste na hlavu? Už ted je chodnik u kostela u Husova sadu miniaturní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Sanju :

  Na otázku „kdy?“ odpověď nemám, otázka „jak?“ se tady na webu už řešila. Koukněte se na PDF – http://www.ostrava.cz/cs/urad/uredni-deska/2566-2010/2566.pdf/view

  A osobně si myslím, že právě to úzké hrdlo mezi Nádražní a Sokolskou je sama o sobě dobrá regulace dopravy. Možná právě vidina toho průjezdu řidiče donutí, aby si vybrali některý ze sjezdů z mostů na Porážkovou, Místeckou…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Tomas T. :

  Když jedu k radnici, na capkarnu, nebo na sykorak …. nemam moc na vyber kudy pojedu nebo kde mam sjet… nejlepe je pres Husuv sad… a pokud jedu na Slezskou….. tak to uz vubec neni jina moznost kudy jinudy.
  Porazkova ulehci podebradove (prujezd sever – jih) ale nemuze ulehcit prujezdu vychod – zapad.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  Teda…. to PDF je zajimave cteni. Semafory se odstrani a uprostred bude delici pas o sirce 2m, takze predpokladam ze tam bude misto 3 pruhu jen 2.
  A to jsem jeste zvedav jak tam vecpou tu cyklostezku.
  Chtelo by to nejaky planek ci nakres. Kazdopadne pocitam ze toto budou delat az bude dokoncena porazkova a sjezd na ni z ceskobratrske… protoze jinak se ta doprava odklonit docasne nelze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Díky za ten odkaz, nemohl jsem to najít. Na tu rekonstrukci jsem zvědavý. Podle mne se potom Českobratrská v okolí Husova sadu stane příjemnější na oko.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Crazym :

  To Sanju: dík za odkaz na PDF, je to fakt zajímavé čtení, škoda že jsem zdejší web nezaregistroval dřív jak se to tu řešilo. Zajímá mě to, protože jsem na ulici Chelčického vyrostl a zažil už několik rekonstrukcí a názvů současné Českobratrské a jsem zvědavý jak to dopadne tentokrát :-)
  To Tomas T. : to s tou cyklostezkou je dobrý fór a pokud se jim podaří ji tam vecpat a já na ní při průjezdu dvacítkou přes den nikoho nezabiju tak mají můj obdiv… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Bahno :

  Dnes malovali VZ. Z Českobratrské půjde odbočit na Poděbradovu směr Přívoz. Tudíž by se měl počet aut směřujících na Husův sad zmenšit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Bahno :

  3. až 4. prosince je plánována výluka trolejbusových linek z důvodu úprav trolejového vedení na ulici Českobratrské.

  http://dpo.cz/aktuality/vyluky.htm#brouseni2011

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.