Projekty ostravské cyklistické dopravy k 2012

K 31. 12. 2012 je v provozu 206 km cyklistických tras a stezek, 4 km jsou ve výstavbě.

V roce 2012 byla za spolufinancování RR Moravskoslezsko rekonstruována stezka podél Odry od Hornického muzea po Koblovský most a nově vybudována stezka na mostě. Městský obvod Ostrava-jih získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na údržbu trasy A.

Z první etapy zastupitelstvem schválené koncepce rozvoje cyklistické dopravy je již postupně budován na základě vydaných stavebních povolení cyklistický tah kolem řeky Ostravice od Hrabové po Koblovský most (bude financováno z Integrovaného plánu rozvoje města) a tah Greenway podél Odry (společně s Regionem Poodří byly přiznány dotace z ROP).

Zpracovává se dokumentace pro územní řízení změny cyklistické trasy M, která by v úseku od ul. Bílovecké po Novou Ves měla vést přes svinovské mosty a podél ul. U Boříka až k vodárně a nikoliv jako dosud závlekem přes Dubí, dále propojení cyklistické trasy S mezi ul. U Výtopny přes ul. Výškovickou do ul. Pavlovovy a dále se připravuje stavba stezky na této trase novým podchodem pod ul. Plzeňskou do ul. Rodinné a vybudování cyklistické stezky na trase N mezi ul. Čujkovovou a U Lesa včetně řízeného cyklistického přejezdu přes ul. Plzeňskou.

Rozpracováno projekčně je též cyklistické propojení trasy T v Třebovicích od ul. Martinovské přes ul. Francouzskou a Nad Porubkou k ÚMOb Svinov, prodloužení trasy P od zastávky Kolonie Jeremenko k ul. Provaznické s navázáním u polikliniky v Hrabůvce.

Nad rámec 1. etapy se aktualizuje dokumentace pro stavební povolení cykl. trasy O podél ul. Hlučínské v Přívoze a dokumentace pro územní rozhodnutí stejné trasy v Radvanicích od centra obvodu až po Slezskoostravský hrad.

Připravuje se v rámci úprav mostů na Výškovické ulici stezka mezi Shopping parkem a vodárnou v Zábřehu.

Další cyklotrasa by měla vést v Mariánských Horách od Kauflandu po ul. Chemickou, v centru města od podél ul. Českobratrské k ul. Poděbradově a dále přes centrum města až k nábřeží Ostravice.

Připravuje se prodloužení cyklostezky podél ul. 28. Října směrem k frýdlantským mostům a propojení v Hrabové od ul. Mostní po Statek. 

Ostravské komunikace zpracovaly projekt pro zřízení cyklistických pruhů na silnicích. Další studie a dokumentace budou průběžně připravovány v souladu s koncepcí rozvoje cyklistické dopravy.

Byly vyznačeny další cyklistické pruhy pro cyklisty a prostory pro cyklisty ještě v roce 2012 – na ul. Vřesinské, Porubské, Sokolské tř., ul. Dědičné, Čujkovově.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  nebyla by nejaka mapa ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. thrpst :

  Jak jdu po ulici a vidím provedení pruhů pro cyklisty na silnici, chce se mi zvracet.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: toto staci? http://goo.gl/mEiTe

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Balde :

  Hynek [msstavby.cz]: tuhle znam a vim kde jsou aktualni stezky, spis by me zajimala mapa kde je naznacene jak by ta sit mela celkove vypadat

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Houbelec :

  Mě se nelíbí, kolik cyklostezek vzniká podél silnic na chodnících. To mě, jako cyklistu, nutí jezdit po těchto stezkách, i když v 90 % případů bych radši jel po silnici, protože nejezdím zrovna pomalu. Tohle mi sebere třeba 3 km/h z průměrné rychlosti.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Houbelec: Cyklista na cyklostezce spojené s chodníkem by mel jezdit max 10 km/h. Nevim jestli je to vyhláška či jen nějaké doporučení, ale celkem mě to pobavilo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. via :

  Hm, tak to je paráda. Zrovna včera jsem hledal novinky v cyklistické výstavbě, ale našel jen nějaké řeči. Za pár dní končí lhůta pro podávání přihlášek do soutěže o stavbu cyklostezky od Koblovského mostu po severní část Komenského sadů. To je asi tak vše zajímavé. Tak hlavně ať v Hrušově nerozrypou ten rozbitý chodník, jinač jsem nahranej. Nedá se rozumně objet.
  Jenže víme všichni jak se v Ostravě staví, příkladem může být tragický chodník kolem Ostravice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. mJožka :

  Balde: A z kterého konkrétního úseku silnice s vyhrazenými jízdními pruhy je Vám na zvracení?
  thrpst: Celá koncepce rozvoje cyklistické dopravy v Ostravě je ke stažení na stránkách města http://goo.gl/d7wKO

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  via: ten chodnik je pro pesi a ne pro cyklisty…. ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Balde :

  mJožka: me z zadneho stese preklik

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. mJožka :

  Balde: Překlik, omlouvám se. Pro Vás byl ten odkaz na koncepci, kde najdete i mapu s rozvojem cyklistické infrastruktury.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.