Nejasná budoucnost budovy nádraží Vítkovice

Prodej nádražní budovy rozjely dráhy záhy poté, co ji ministerstvo kultury na druhý pokus neprohlásilo kulturní památkou. A to navzdory nesouhlasu památkářů, podle kterých je budova architektonicky velice cenná.

České dráhy říkají, že pro obrovskou budovu nemají využití. Několik tisíc cestujících, kteří prostory v minulosti využívali, když dojížděli do Ostravy za prací, patří minulosti. Nyní halou denně projde maximálně 1400 lidí ve všedních dnech, o víkendu ještě méně.

Na to, co by mohlo například v nádražní budově vzniknout, se Deník zeptal starosty Vítkovic Petra Dlabala. „Ten objekt je obrovský a hlavně hodně vysoký. Podle mě by bylo složité přestavět ho například na obchody. Jako tělocvična to také není vhodné. Nedovedu posoudit, co by tam mohlo vzniknout.“

Prostranství před nádražní budovou je jedním z míst, kde by mohlo v budoucnu vzniknout muzeum dopravy. „Věřím, že to tam jednou bude. S nádražní budovou by případně nemuselo mít muzeum nic společného,“ podotkl Dlabal.

zdroj: denik.cz
foto: expo58.blogspot.com

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Vítkovické nádraží: stále se hledá investor“: http://goo.gl/FMKVW

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. rasta :

  Tak prej už se našel kupec…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  že by malá Hanoi?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Jiřík :

  No lepší malá hanoj, než aby se celá tahle cenná budova zbořila.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.