Vývoj situace kolem Černé kostky

Ani v příštím roce se v Ostravě nezačne stavět nová vědecká knihovna. Vedení kraje přiznalo, že příští rok koalice ČSSD a KSČM nejspíš nenaplní svůj volební program nezačne stavět ani její osekanou variantu.

Když byl vítězný projekt Černé kostky přepracován na úspornější variantu a vypadalo to na zahájení stavby, zrušila nová vláda v roce 2010 usnesení o přislíbené státní dotaci ve výši 490 milionů korun.

Kraj nyní připravuje tři nové varianty výstavby knihovny. Mohli by ji například postavit za své developeři a kraj by ji pak splácel formou nájmu. Uvažuje se i o možnosti financovat stavbu vědecké knihovny z evropských peněz, které do Moravskoslezského kraje přišly na přeměnu Dolní oblasti Vítkovic.

O vizi knihovny v bývalé koksovně v oblasti Nové Vítkovice jsme informovali v tomto článku.

zdroj: denik.cz, idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. +via+ :

  Chápu správně, že tato krajská koalice nechce nechat příštímu zastupitelstvu rozpočtovou bombu a proto nechá její schválení až pro příští koalici?
  Já bych knihovnu viděl raději v existující budově.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Dle meho se nejedna o zadnou rozpoctovou bombu, ale spis o hodne velky kulturni a spolecensky dluh, ktery uz tady mel byt roky. Vedecka knihovna je desitky let v provizoriu, a kvuli tomu vubec neplni tu funkci, jakou by mela. Problem je spise kam sly penize ktere byly na kostku urceny. To se tady uz ale probiralo. No aspon vime koho do kraje nevolit ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.