Nástavba Vysoké pece č.1

Fotografie budoucího staveniště nástavby Vysoké pece č.1.

Přípravné práce probíhají od dubna.
Za fotografie děkujeme čtenáři!
pec

pec

pec

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  asi jeden z nejočekávanějších projektů

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. aggu :

  Tak stavba dopadne určitě výborně, hlavně aby tam měli dobré kafe ;)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Balde :

  hl to půjde krásně vidět jak to roste

  Thumb up 1 Thumb down 2
 4. Ejgo :

  Omlouvám se, ale nějak nemohu pochopit, natož sdílet, nadšení předchozích uživatelů. Postavit nad průmyslovou památkou skleněný válec mi příjde jako dost necitlivý zásah. Zajímal by mě účel té stavby.

  Thumb up 3 Thumb down 9
 5. jp :

  Účelem je vytvořit DOV zase o něco atraktivnější tím, že se nad VP postaví kavárna, která sem přivede i lidi, které třeba nezajímá výroba železa. DOV má být podle Pleskota nová čtvrť ne turistický skanzen.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Ejgo :

  To je hezké, ale tím vším se nenapravitelně mění jeden ze symbolů ostravy. Aula v plynojemu a muzeum v ústředně je chytré nové využití objektů. Se skleněným trojúhelníkem Světa techniky jsem se nakonec smířil, ale tohle mi vyrije velkou jizvu na duši.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Ejgo: ja myslim, ze nebudes sam.
  (ja na to vyhraneny nazor nemam.)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. trpák :

  Vzhledem k tomu, že původně se počítalo s prohnáním vysokých pecí vysokými pecemi, mi přijde skleněné akvárium na vršku jako malá „daň“ za záchranu celého komplexu.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 9. aggu :

  Ejgo: Sjezd milovníků skanzenů :-) Žádné akvárium, ani daň za záchranu, necitlivý zásah, apod.
  Pokud si pamatuju, je to (imho zdařilá) symbolika ohně nad pecí. Tedy něčeho živého, resp. oživeného.
  Až to bude hotové, budete jásat a po západu Slunce fotit z terasy Fora jak zběsilí ;)
  Výškově jen o 14 m nižší než New City Hall Tower.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 10. Jiřík :

  To bude paráda jak v „Pařyžu na ajfelovce“ :) Moc se těším.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. robert :

  Že to nemá být turistický skanzen chápu. Jak ale může mít statut Národní kulturní památka, to mi hlava nebere…

  Thumb up 3 Thumb down 5
 12. Balde :

  robert: v čem jako vidíš problém

  Thumb up 1 Thumb down 3
 13. robert :

  Národní kulturní památka je vyhlašována vládou ČR. Funguje v jistém, úzkými mantinely vymezeném, režimu. Jako každá PAMÁTKA má také velmi přísný režim při jakémkoliv zásahu ( renovace, rekonstrukce, sanace,…). Díky tomu, že u některých Národních kulturních památek nebyl tento režim dodržen, byl jim tento statut odejmut. Tím přisly o možnost čerpat dodace na údržbu, propagaci atd. Na vysoké peci se přistaví kavárna a kde nic tu nic. Lískova vila je také NKP. Co kdyby postavili stylovou roofcaffee na střeše Lískovy vily? Výhled tam bude podobně „zajímavý“ jako na tzv. Vysoké peci č 1.

  Palce dolů OSTRAVÁCI !!!

  Thumb up 3 Thumb down 3
 14. Balde :

  robert: predpokladam ze to bylo konzultováno a jak jde vidět tak to nevadí, tím pádem to bude asi projekt, který nenaruší NKP

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Dejvid :

  ZDE NENÍ CO NASTAVOVAT!!!!!!!!!! ://

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. robert :

  Predpokldádám taky, že se to schvalovalo. A právě proto pišu výše, že mi hlava nebere, jak si po tomto zásahu může ten status udržet. Je zde evidentní dvojí metr. Někdy je ta diskuze tady náročná…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 17. Crazym :

  robert: Vidím to stejně. Jen už vím, že v tomhle systému stejně jako za soudruhů jsme si všichni rovni, jen někteří si jsou zkrátka rovnější. Utěšovat nás může, že se to netýká jen kraje okolo Řípu ale je to všude po světě více méně stejné. Peníze rozhodují všude a demokracie je jen jeden ze špatných systémů. Problém je, že zatím nikdo nevymyslel lepší. :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. jp :

  Z toho, co se v DOV pod světlíkem a pleskotem zatím udělalo, věřím, že tahle stavba přitáhne další lidi. A nejen turisty. Bydlím kousek a klidně tam zajdu jenom tak na kávu pokud to bude možné bez prohlídky. Věřím, že to přitáhne víc lidí než např. Hrad pod OV. Osobně si nezvpomínám na žádnou pleskotovu práci, která by extrémně zprznila nějaké místo i mimo Ostravu, ale chápu, je to věc osobního vkusu, hádst se není třeba :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Danek :

  Ono je vždycky lepší uhnout s linie…památka za každou cenu, ale aby to místo žilo.Než být památkou za každou cenu aby to tam hnilo.Ostravice je příkladem, jatky taktéž.Jinak když jsem u těch jatek nevíte někdo v jakém stádiu je jejich prodej městu:pořád na mrtvém bodě???Pokud se nechce Baumax dohodnout měl by si na nich smlsnout tisk a televize.Prostě je k prodeji donutit.Ale co vím tak to chtějí prodat jatka +baumax jako celek někde kolem 100mil.Nicméně i tak městu hažou klacky pod nohy….nevpuštění odhadce do objektu jatek atd.Takže jak říkám media činte se.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. thvari :

  na te prvni fotce uprostred jde videt logo od susedu z Trinca kteri se u nas zabydleli s nejakym svojim provozem od tech jejich zelezaren. to je nejaka bratrska spoluprace na regionalni urovni ci co? nevi o tom kdosik cosik :) ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. marian :

  thvari: přes cestu je válcovna trub, která patří třineckým železárnám.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Nimrod :

  robert: Jestli chcete někdy vás na diskusi s památkáři pozvu – je to jako rozhovor dospělého s děckem. Ti co mají vize a možnosti se snaží přesvědčit rigidní a primitivní názory památkářů. Vždy se kompromis našel – kdyby ne, už tady nemáme žádnou dolní oblast ani 750 tis. návštevníků ročně navíc…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 23. robert :

  Nimrod:
  Děkuju, já mám s nimi své zkušenosti. Nepochybuju, že s tou nástavbou to místo bude pro většinu lidí turisticky atraktivnější, než bez ní. Jen nedovedu pochopit, že někdo změní odstín fasády a je z NKP vyloučen a jinde se z vysoké pece udělá vyhlídková věž a vše je v pořádku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. aggu :

  Nestačí být tak nějak obyčejně rád, že někdo excelentní ve svém oboru navrhne krásný projekt v unikátním prostředí? A ten projekt bude přístupný pro všechny? Čím ta nadstavba deklasuje význam Vysoké pece č. 1? LOL.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 25. robert :

  Ať tam je, je to turisticky pro tu oblast lepší, než kdyby tam nebyla. Smyslem celé nové DOV je opět tam dostat lidi. Docela mě mrzí, že jen turisticky, to místo by šlo nabídnout i k bydlení a sídlům meších firem. Čímž nemyslím umělé instituce. Ale to je věc jiná. Problém mám s tím, že to místo i po přistavění té věci bude NKP. Ale to je problém přesahující hranice Ostravy nebo MS kraje, takže to tady asi nemusíme řešit. Když někdo zpřístupní střechu Národního divadla vyhlídkovou restaurací “ obyčejným lidem, kteří by se tam kvůli kultury nedostali „, tak možná bude taky leckomu stačit být tak obyčejně rád, že někdo excelentní ve smém oboru navrhne krásný projekt v unikátním prostředí, ale mi by pak vadilo, že by bylo ND stále NKP, jestli mi rozumíte.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 26. aggu :

  robert: Vlamujete se do otevřených dveří, v DOV se v budoucnu počítá i s bydlením, i tady už kdysi byly první vizualizace.
  Předpokládám, že projekt nadstavby má razítko památkářů. Proč to hrotit? ;)
  BTW to by se jeden divil, co je třeba u tzv. Národního divadla (rozuměj černé díry na peníze) možné. Např. tunel (doslova) za stovky miliónů, proražený ze sklepa na břeh Vltavy. Aby šly rekvizity a hercové nakládat přímo na loďky a turisti měli magickáPrahaFeeling.

  Thumb up 1 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.