Revitalizace sadu Míru

„Sad Míru byl založen před sto lety, a věk je na něm znát vegetace je přerostlá. V rámci revitalizace bude proto proveden dendrologický průzkum, pročištěny staré dřeviny, vysázeny mladé stromky, opraveny a doplněny chybějící části chodníků a zavedena nová odpočinková místa a mobiliáře,“ přiblížila starostka Svinova Eva Poštová s tím, že projektovanou cenu revitalizace čtyři miliony se výběrovým řízením podařilo srazit o polovinu, nikoliv však na úkor kvality.

Vyjednávání o tom, zda a jak se sad bude opravovat, trvala přitom pět let. „V průběhu jednání totiž byla vydána nová vyhláška s novými požadavky na projektovou dokumentaci, takže ministr financí vybral zhotovitele až v březnu letošního roku,“ dodala starostka Poštová.Práce začaly koncem května a revitalizace bude pokračovat přes léto, ale část prací bude provedena na podzim, protože je nutné dodržet období vegetativního klidu.

sad miru

zdroj: denik.cz
zdroj obrázek: google.com

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  Revitalizace v Ostravě = ničení zdravých stromů ve velkém.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 2. Balde :

  Michal: důkazy ?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Vyčteno v půllitru piva ….. ;)

  Thumb up 3 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.