Mokré Lazce 2015 a Prodloužená Rudná 2017

Kdy se na staveniště silnice I/11 znovu vrátí dělníci, záleží především na počasí. „Podle současné verze strategie by měla být silnice z Ostravy do Mokrých Lazců hotová do roku 2015 a Prodloužená Rudná do roku 2017,“ upřesnil mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

Zdroj: idnes.cz, rsd.cz

Související články


Komentáře

 1. Miv :

  Dneska ráno před osmou jsem šel přes křižovatku 17.listopadu, opavská (U Slovanu) a byl jsem rád, že jdu pěšky. Jediné co mě trochu rozčilovalo, že musím dýchat zplodiny asi stovky na místě stojících aut (stálo se i na křižovatce). Také ambulance to neměly lehké. Příště to vyfotím a pošlu Bártovi.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. michal :

  „Kdy se na staveniště silnice I/11 znovu vrátí dělníci, záleží především na počasí…“, tak ttahle informace mne dojala. Není letošní jarní počasí k takovým pracím jako stvořené? Nebo čekají, až budou 30 st. vedra nebo nepřetržité lijáky?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Daniel :

  Trasa Prodloužené Rudné se mi příčí a to z jasného důvodu: dopad na zachovalý kus přírody obklopený městem a vesnicemi bude drtivý. Proč si ukrajovat z již tak chabého „přírodního“ prostředí v oblasti města. (Nové parky nevznikají nebo vznikají velmi pomalu [Porubská „Oáza“] a lesy a louky zanikají astronomickou rychlostí [Globus].) A myslím, že většina z lidí kteří se někdy pohybovali po Myslivně, u koupaliště, či v Krásném poli budou souhlasit. Velmi mi to připomíná rozhodnutí o vedení cesty přes přírodní památku Turkov, které naštěstí bylo změněno. Na druhou stranu rozumím, že obchvat uvolní ulici 17. Listopadu a Opavské, nicméně vše v rámci možností fungovalo doposud, proč dělat zásadní zásahy do biotopu.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 4. X236K :

  Daniel: provoz pres Porubu je natolik extremni, ze prodlouzeni Rudne proste musi stat…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Aurim :

  1. ta cesta se proste musi postavit – staci se kouknout na ten sileny provoz naprosto zbytecne vedeny pres mesto
  2. jako ten teren neznam dopodrobna uplne presne ale pri zkoumani budouci trasy dle leteckych snimku mi neprijde ze by to vedlo pres nejaky nenahraditelny kus krajiny. Nejakata ta zemedeska puda, nejake ty louky a pres les to vede jenom kdyz uz neni kam jinam uhnout.
  Vsechno je to o kompromisech cena vs. priroda vs. okolni obce a kdo vi co jeste…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Miv :

  to Daniel: z myslivny bude cesta stejně daleko jako třeba Opavská, lesoparku se cesta také nijak nedotkne a pochopitelně někteří lidé z Krásného Pole budou mít pod okny větší provoz, ale troufám si říct, že současný provoz přes Porubu se dotýká několikanásobně více lidí. Srovnání s lužným lesem Turkov je zajímavé – můžete zkusit jmenovat nějaké chráněné lokality na zemědělských polích, kde má cesta vést? Jde Vám zjevně o přírodu: jak prospívá nekonečná kolona ve které stojí i těžká technika (například naložený náklaďák není vzácný jev) přírodě?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Jirka :

  Daniel: pokud si dobře pamatuji, kvůli stavbě Globusu se nekácel ani les ani se nezastavěla louka. Globus stoji na bývalém (obdělávaném) poli, kolem kterého jsme chodili do Plesné. Teď je místo vyšlapané pěšiny podél lesa chodník/cyklostezka. Osobně si myslím, že na přírodu má daleko horší dopad stojící doprava na Opavské / tř. 17. listopadu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. thrpst :

  Toto melo byt uz pred 10 lety.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Dana :

  Opravdu, v letních měsících je velkým problémem nechat otevřené okno, v důsledku hluku a smogu, který vás ráno budí a i dusí..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. tony :

  tak ten pan Daniel spadl z višně, asi by mu vyhovoval kdyby byl tady ve střední evropě skanzen, je třeba dodržovat zákony a určité normy, ale rozumně, měl by vyjet kouknout do světa, na př. do Švýcarska, Německa, Rakouska, jak to tam udělali, týká se to i železnic, plavebních kanálů atd. Také by měl vyjít ven z domu, na ul.Opavskou, sednout na dopoledne na křižovatku u slovanu a určitě pochopí oč běží, a ne jen on!

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.