Kruhový objezd Příbor

Na zasedání zastupitelstva města Příbor byl schválen bod „Smlouva o spolupráci při přípravě a realizaci stavby „Úprava křižovatky silnic III/4825 a III/4863 v Příboře“.

Důvodem pro stavební úpravu je zkrácení dojížděcího času pro obyvatele Kateřinic, Trnávky a místní části Hájov ze směru od Nového Jičína. Současná situace neumožňuje při sjezdu z D48 na Místeckou ulici ve směru od Nového Jičína odbočení doleva na komunikaci vedenou souběžně se silnicí D48. Od Nového Jičína je tak možno do Kateřinic, Trnávky a Hájova zvolit průjezd přes centrum Příbora, se všemi negativními vlivy průjezdu zastavěnou částí města, nebo pokračovat mimo Příbor až na mimoúrovňovou křižovatku v Rychalticích, kde lze sjet na souběžnou komunikaci, což představuje výrazné prodloužení trasy. Jsou i další hypotetické možnosti, např. projet místní části Hájov nebo pro řidiče z Trnávky a Kateřinic příležitostně využít i nově vybudovaný úsek silnice I/58 Příbor, Skotnice ve směru na Petřvald – vždy však za cenu prodloužení času oproti zvyklostem před rozšířením D48. Úprava stávající křižovatky na křižovatku kruhovou umožní otáčení vozidel na této křižovatky a možnost odbočení na komunikaci souběžnou s D48 vedoucí k tzv. Hájovské křižovatce.

Návrh kruhového objezdu:

zdroj: pribor.cz

Související články


Komentáře

 1. Daniel :

  Co to je za blbost? Vyjedu z D48, u benzínky se otočím a jedu zpátky na stávající kružák. Nechápu. D.H.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 2. Brzda :

  Daniel: Já zase nechápu, proč tato stavba nebyla realizována už při přestavbě I/48 na D48, když to tam bylo uzavřené. Rozhodně to tam vylepší situaci, hlavně při sjezdu z D48 a pokračování směr Hukvaldy či Kateřinice. Nelze projektovat silnice s tím, že se počítá s otáčením někde u benzinky! To je současný stav, který vznikl IMHO špatným projektem vlastního sjezdu z D48 a je to jednoznačně špatně – vznikají zbytečné kolizní situace, nemluvě o vozidlech větších než je Vaše domácí přibližovadlo…..

  Thumb up 6 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Zahájení stavby se blíží. https://www.pribor.eu/mesto-a-urad/novinky/zahajeni-stavby-kruhoveho-objezdu-na-krizovatce-ulic-mistecke-a-hukvaldske-4434cs.html

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.