Část D48 a obchvat Skotnice zprovozněn

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo 11,5 kilometru dlouhý úsek dálnice D48 u Příbora (Rybí – Rychaltice). Zároveň se řidičům otevřel navazující tříkilometrový obchvat Skotnice na silnici I/58, který funguje i jako spojka do průmyslové zóny Mošnov.

Nový dálniční úsek D48 vznikl přestavbou čtyřpruhové silnice I/48. Silnice měla nevyhovující šířku a nebyla směrově rozdělená. Šlo o úsek s velkým počtem nehod, což by se mělo s povýšením na dálnici změnit.

Dálnice D48 je důležitou dopravní tepnou orientovanou západovýchodním směrem. Spojuje jižní část Moravskoslezského kraje se střední Moravou a Polskem. Je součástí evropského tahu E462 Brno – Český Těšín – Krakov. Výstavba D48 bude pokračovat i v příštím roce, kdy se zahájí stavba úseku MÚK Bělotín – Rybí I. etapa v délce 13,2 km. Uvedení do provozu tohoto úseku se předpokládá v roce 2024. Staví se také dva úseky obchvatu Frýdku-Místku, oba budou dokončeny na konci roku 2022.

„Druhou zprovozňovanou stavbou je obchvat Skotnice na silnici I/58, který zajistí odvedení tranzitní dopravy z centra obce, díky čemuž dojde k výraznému snížení hluku i emisí. Technickou zajímavostí stavby je 150 metrů dlouhý hloubený tunel, který je veden pod Prchalovem,“ doplnil k novému obchvatu generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

D48

Letecké snímky obchvatu Skotnice s krátkým hloubeným tunelem skrz obec Prchalov a napojení na D48.

zdroj: zdopravy.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Vcera jsem tam jel a ten obchvat Skotnice je parada.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. koudy :

  Zkracení prujezdu Příborem o cca 3-4 minuty. Jsem spíš zklamaný, na to jak ohyzdně to zasáhlo do krajiny, je ten vysledek dost malý. Ale Příboru to moc přeju, konečně tam budou mít opravdu klid.

  Thumb up 1 Thumb down 14
 3. balde :

  koudy: tady přece nejde jen o zkrácení času, ale vymístění tranzitu z centra obce bože

  Thumb up 8 Thumb down 0
 4. thvari :

  o jeden úsek smrtelných nehod méně. super. asi by měly zmizet i ty další jako Frýdek-Frýdlant…

  Thumb up 10 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.