Karolina – veřejný prostor

Nová městská část v centru Ostravy, Karolina, se postupně začala otevírat veřejnosti v roce 2012. Jak vypadá veřejný prostor po pouhých sedmi letech můžete vidět na fotografiích od čtenáře.

Dle katastru nemovitostí je vlastníkem veřejných ploch Statutární město Ostrava. Co na fotografiích je zachyceno je například vodní prvek před řeznictvím, který již dávno nefunguje.

Související články

Komentáře

  • Lukas 26.07.2019  ●  07:01

    To je otřesné. Ostuda :(

    To se mi líbí 40 To se mi nelíbí 0
  • OCman 26.07.2019  ●  07:52

    Za to muzou z velke casti lide. Nici a niceho si nevazi.

    To se mi líbí 24 To se mi nelíbí 4
  • Luděk 26.07.2019  ●  07:56

    Ten kdo nařídil zabetonovat pás chybějících dlažebních kostek, by měl dostat hodinovou výpověď nebo přeřazení na jinou pracovní pozici (nižší) protože evidentně na to místo nemá předpoklady. To je takový problém ty kostky doplnit? K ostatnímu se raději ani nebudu více vyjadřovat – nulová údržba.

    To se mi líbí 59 To se mi nelíbí 0
  • Honza 26.07.2019  ●  08:25

    Myslím, že je to způsobené spíš odbytou výstavbou než špatnou údržbou. Ty kostky by neměly po sedmi letech takhle vypadávat. Developer to prostě postavil jen „na oko“ a předal městu ať se o to stará…
    (ale samozřejmě to město mělo každý rok opravovat ať se to nedostane do současného stavu)

    To se mi líbí 29 To se mi nelíbí 0
  • lojza 26.07.2019  ●  08:30

    Vezměte ty fotky a zašlete elektronikcy na odpovědné lidi na radnici, třeba i primatorovi ať se o město řádně stará…. ten se ted vznáší v oblacích z nové haly, ale tyto drobnosti ukazují na kvalitu života v městech…

    To se mi líbí 26 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 26.07.2019  ●  08:35

    Myslím, že tam někde na dlažbě jdou stále vidět černé stopy po spálených gumách, jak tam byla nějaká akce s motorkami. Nic proti tomu nemám, ale mohli to dát do pořádku.

    To se mi líbí 19 To se mi nelíbí 0
  • Jája 26.07.2019  ●  08:37

    Ta dlažba sama usoudila, že jí je tam zbytečně moc a dala se na ústup.
    Ale člověk, který chce mít všechno dlážděné, asfaltové a betonové se chopil betonu a jen tak svůj lehce udržovatelný plácek nedá.
    Sice lehce udžovatelny… ? .. No ty lavičky na to by sedl leda bezdomovec v podroušeném stavu.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0
  • Tom 26.07.2019  ●  08:37

    Vypadá to tam otresně. Chodím kolem denně. Část dlažby ničí auta, která by tým neměla jezdit. Nechápu, jen můžou vypadnout kostky z okraje chodníků. Řekl bych,že se někdo snaží. Jinak souhlasím s názorem rozeslat fotky na radnici. Hlavně ten zabetonovany pruh je opravdu prasarna.

    To se mi líbí 30 To se mi nelíbí 0
  • balde 26.07.2019  ●  08:45

    a doporucuji mrknout na namesti pred trojhslim kde byl pisek na beach volleyball tsk dnes uz to je tak prorostle travou, ze o tom pisku uz nikdo nevi ze tam byl

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 0
  • FM 26.07.2019  ●  08:47

    Nemá teď Ostrava nějakou appku, kde se dají vkládat podněty, když je potřeba něco opravit anebo uklidit? Říkám si, že tohle je přesně věc, která by se tam dala nasázet.

    To se mi líbí 19 To se mi nelíbí 0
  • aggu 26.07.2019  ●  09:04
    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 0
  • Petr 26.07.2019  ●  09:31

    se není co divit když tam měšťáci nechají volně parkovat auta

    když si vezmete jak se město „stará“ o svůj majetek a pozemky, tak se bojím pomyslet na to, jak bude vypadat nová hala po jednom roce…

    To se mi líbí 25 To se mi nelíbí 1
  • FM 26.07.2019  ●  09:43

    Petr: No měšťáci tam volně auta parkovat nenechávají. Mám na to místo výhled z kanceláře a měšťáci jsou tady v podstatě každý týden a dávají pokuty ve velkém.

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 1
  • Rado 26.07.2019  ●  10:18

    Očividně je v Ostravě problém a né jeden. K údržbě veřejné zeleně už ani nemá smysl se vyjadřovat, ale že jde dlažba po pár letech do kytek, to už je extrém. Prostě jde vidět, že se z chyb na Masarykáči nikdo nepoučil a ve stejném gardu jedeme veselé dál. Tohle není směr západ, ale východ. Asi jde vidět, že Ostrava na víc nemá. Že ani před Colours nikoho nenapadne tohle dát do pořádku, kdy město navštíví tisíce cizích lidí…

    To se mi líbí 23 To se mi nelíbí 0
  • Petr 26.07.2019  ●  10:20

    FM: Z pokuty si evidnentně nikdo nic nedělá, když tam švestky musí jezdit pravidelně. Už by konečně měli ztratit strach a více nasazovat botičky a odtahy.

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 0
  • rom 26.07.2019  ●  10:24

    Lokalitu znám velmi podrobně, dokonale a od začátku. Pořád diskutujeme o veřejném prostoru, že musí být lidé v centru, zakládáme nové parky. Tady je 8 let zcela nov prostor, zeleň – neřeším zcela kvalitu. Výsledek je totálně zničený prostor, samostatnou kapitolou jsou stromy. Může za to jednoznačně město – špatná údržba, každý si jezdí jak chce – pokuty stejně nikdo neplatí, vandalové – žádný zákrok vůči nim, nikdo nedostane pokutu. Hlavně že jsme oslavili výročí biskupa Bruna – má krásné hliněné náměstí – toto žádné město od 18 stolení už nemá. V lokalitě bydlí 300 rodin – většinou dobře situovaných, zahraniční manageři, při různých akcích jde přes Karolinu tisíce lidí a vidí. Upozorňoval jsem na to několikrát vrcholné funkcionáře, naposledy p.Witosze, který se chválí na facebooku úpravou laviček. Bez reakce.

    To se mi líbí 24 To se mi nelíbí 4
  • Petr 26.07.2019  ●  10:33

    Všichni cestujeme, máme možnost srovnání, takže víme, jak to vypadá v ostatních městech na západě i na východě. Smutné ale je, že už i na východě ty města vypadají mnohem lépe než naše Ostrava. To se pak člověk neubrání zoufalé otázce proč to takhle je? Proč tady vůbec nic nejde udělat pořádně už napoprvé, proč je veřejný prostor tak necitlivě przněný a nechaný napospas osudu? Jak je možné, že na svých místech pořád sedí lidé, kterým je veřejný majetek a jeho údržba úplně ukradený? V centru není snad jediný chodník nebo silnice, které by nebyly rozbité, Černá louka je nechutně zpustlá, na náměstí proluky zarostlé plevelem… v podstatě nebýt malých podnikatelů a jejich odvahy začít v centru podnikat by bylo centrum pořád místo duchů. Obvod za posledních 10 let neudělal VŮBEC NIC.

    To se mi líbí 28 To se mi nelíbí 0
  • Hrdy Ostravak 26.07.2019  ●  11:01

    Tady se porad nekdo divi,jak to stale ten verejny prostor vypada,proc to tak vypada,kdo je vinik.apod. Jedinym vinikem je urad Hlavniho architekta mesta Ostravy Cyrila Vltavskeho. Vzdyt tento podplaceny a neschopny gauner mel jiz jit davno od koryta pryc. Uz pred peti lety bylo pozde.A porad se budeme diviti,ze.

    To se mi líbí 13 To se mi nelíbí 6
  • Adam Cerv 26.07.2019  ●  11:06

    Petr: Odpověď zní: Všechno je v lidech. Ostrava za nic nemůže, můžou za to lidi, kteří zde bydlí, případně už nebydlí.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 5
  • Adam Cerv 26.07.2019  ●  11:08

    Petr: Odpověď zní: Vsechno je v lidech. Ostrava za nic nemůže, můžou za to lidé, kteří zde bydlí, případně už nebydlí.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 3
  • balde 26.07.2019  ●  11:21

    Petr: dají ti pokutu za 200, kdyby začli dávat za litr tak si to lidi rozmyslí.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 26.07.2019  ●  11:22

    Celkově jsme divný národ bez vztahu k svému okolí :-( Až ke svému plotu jsme schopni vymazlovat prostor do detailů a co je za plotem ve veřejném prostoru málokoho zajímá. Asi nějaký pozůstatek z dob minulých kdy jen to uvnitř za plotem bylo naše a to ostatní bylo všech a měli by se starat ti druzí soudruzi, jen ne my. Takže stavění betonových neprůhledných bariér kolem „mého“ nám jde, zřejmě asi i proto aby jsme neviděli za ně :-) No a taky se k tomu okolí i tak chováme, zkrátka není naše a podle toho i pak vypadají i tak frekventovaná místa jak Nová Karolina.

    To se mi líbí 19 To se mi nelíbí 1
  • Crazym 26.07.2019  ●  11:26

    S.kra co je na tom komentáři špatně? http://screenshot.cz/BZQZ1/

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 26.07.2019  ●  11:30

    Že by autor? http://screenshot.cz/0K3VK/ :DD Nebo se filtr Velkého bratra vymkl kontrole? :DD http://screenshot.cz/0K3VK/

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • Crazym 26.07.2019  ●  11:32

    Ach jo :-(

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 1
  • Srdíčkář 26.07.2019  ●  11:58

    Jak budu mít dneska čas, tak to s dovolením, nasázím do té “čisté” aplikace a na svůj Twitter. Mimochodem jsem to tam už dával, ale reakce žádná. Tak uvidíme.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • David Witosz 26.07.2019  ●  12:10

    rom:
    Zdraví.¨
    Lokalita která zde je nafocena NENÍ ve správě městského obvodu MOaP. V otázce tohoto prostoru se obracejte na magistrát města Ostravy (aplikace ČistáOva), což jsem již X lidem sdělil a tedy nerozumím proč se zde objevuje mé jméno.

    Ale když už tady zmíněno bylo … Ano, teď renovujeme naprosto shnilých 60 laviček v centru, s tím jdou ruku v ruce koše (Husův sad je první místo kde se tyto prvky začínají objevovat). Stejně tak jsme našli v rozpočtu, který jsme nesestavovali, peníze na 100 m2 oprav dlažby na náměstí TGM a v jeho okolí (některá místa byla v totálně zdevastovaném stavu np. před Radegastovnou, před Lasem, u KFC), stejně tak jsme vyměnili 15 metrů obrubníků jen této lokalitě.

    Takže jak vidíte, tak pan Witosz, tam kde to má v gesci tak tam koná. Obviňovat mne, že neopravuji to co nemám v gesci je dost podpásovka.

    PS To že prostor je ve správě Statutárního města, je napsáno hned na začátku článku.

    To se mi líbí 24 To se mi nelíbí 2
  • David Witosz 26.07.2019  ●  12:33

    Rado:
    Rovněž zdravím.

    Přesně to co píšete jsme taky začali dělat. Na náměstí TGM jsme nechali opravit dlažbu na kterou jsme pro ochranu před zničením (najíždění automobilů na plochy určené chodcům) umístili DOČASNĚ těžké květináče. Jen oprava dlažby vyšla cca na 200 tisíc kč. Květináče budou následně odstraněny a nahrazeny něčím „jiným“ co vzejde z návrhu řešení proluky na náměstí TGM (v gesci MMO), které bude řešit lokalitu komplexně.

    I přestože rozpočet sestavený bývalým vedením nepočítal s žádnými takovýmito většími akce, našli jsme prostředky pro tyto rychlé opravy nejhorších a nejvíce zdevastovaných míst právě tak, aby se to stihlo před letní sezónou. Hřiště na náměstí a Colours již neměly být na tankodromu TGM, ale na jakotako opraveném náměstí TGM (je tam strašně moc restů a práce k nápravě). Věřím však, že současný stav je mnohem lepší než v jakém stavu jsme náměstí přebírali. A tím pochopitelně nekončíme.

    Stejně tak lavičky jsme chtěli stihnout na letní sezónu. Bohužel jsme museli výběrové řízení opakovat (stejně jako u dlažby kdy se nikdo nepřihlásil aneb nejsou lidi, nejsou firmy, práce fůry) a tak lavičky se na Colours nestihly. První renovované lavičky naleznete v Husově sadu, je to otázka nejbližší doby.

    Na Colours jsme navíc posílili svoz odpadu a úklid. Opět na tyto „posily“ nebylo v rozpočtu myšleno a tak jsme tento rok operativně nasadili vše co jsme v rámci možností měli.

    Posílili jsme odpolední směnu z 5 ručních zametačů na 13, ranní směnu z 10 na 23, rozmístili jsme 17 košů (po 100 l) podél chodníku od lávky na Karolinu kolem nádraží Střed kde je největší počet chodců mezi centrem města a Colours (vždy s ranním odvozem). Na příští rok chystáme mít na tyto akce v centru připravené speciální posilovací scénáře kdy dovybavíme Technické služby speciálními koši a systémem svozu odpadu. To vše bude součást příštího rozpočtu který již budeme sestavovat my.

    Doufám že tímto jsem Vám ukázal, že doopravdy se snažíme reagovat na situace tak jak zde bylo Vámi naznačeno. Nelze to však vše učinit v prvním roce na radnici hned jen tak z gruntu. Tento rok je rokem operativních řešení, příští řešení chceme aby byla systémová. Protože něco co se léta zanedbává, nevyřešíte za pár měsíců.

    Přeji hezký den.

    To se mi líbí 27 To se mi nelíbí 1
  • aggu 26.07.2019  ●  12:52

    David Witosz: Když je řeč o lavičkách a koších, tady nejde ani tak o rozpočet, to je obyčejná provozní záležitost, kterou každý předpokládá, že má radnice zvládnutou (ano, Ostravak asi neměl ;) ale – budete jejich nákup řešit stylem „něco levného“ nebo na úrovni 21. století? Tedy nejlépe koordinací s magistrátem/MAPPA, soutěží na mobiliář v centru….

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 0
  • něgdo 26.07.2019  ●  12:57

    Crazym: „divný národ“, „soudruzi“ a „stavění bariér“

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 1
  • David Witosz 26.07.2019  ●  12:58

    aggu:
    Zdravím Aggu.

    Ano, bude určitě soutěží a měl by býti soutěží v rámci působnosti MAPPA. A co se týče estetiky. Vypověděli jsme smlouvu na betonové reklamní lavičky které (dle našeho názoru) hyzdily centrum. Za tyto lavičky dostával obvod neuvěřitelných 500 kč ročně za kus. Posouzení zda je to adekvátní cena (estetika – účel – profit) nechám na čtenáři. Tyto lavičky mají zmizet z ulic k 31.7.2019 kdy se začnou objevovat v ulicích nové renovované lavičky.

    To se mi líbí 37 To se mi nelíbí 1
  • Petr 26.07.2019  ●  13:33

    Pane Witoszi, díky moc za vstup do diskuse. Takhle kdyby to dělala většina úředníků, tak určitě ubude hodně negativních emocí. Je vidět, že se něco děje, akorát je škoda, že to není až tak moc propagované. Potom přichází zbytečné různé dohady co se vlastně děje a proč, dělení na my-oni, emotivní hádky… nechcete v rámci MOaP zřídit jednoduchou www stránku s přehledem projektů, na kterých se aktuálně pracuje?

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 1
  • rom 26.07.2019  ●  13:34

    David Witosz:

    myslel jsem, že je stejná koalice na městě i na obvodu, v minulém období to byla oblíbená výmluva. )

    když se o to nestarám, tak to neřeším, byť to reprezentuje můj obvod

    úklid a údržbu zeleně také zajišťuje město?

    díky

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • MM 26.07.2019  ●  13:42

    Naprosto potvrzuji zoufalý stav veřejného prostoru. Jde vidět, že se tam žádná údržba nekoná. Když jsem šel pěšky na Colours nemohl jsem si nevšimnout neskutečného bordelu a přeplněných košů na zastávce Karolina v obou směrech, bezdomovci s vínem, kteří se válí před obchodním centrem, neudržovaná zeleň, plno mastnoty na dlažbě. Opravdu místo, kde si nechcete sednout s dětmi nebo návštěvou. Za celou dobu jsem nepotkal jediného městského policistu, který by aspoň usměrňoval tyto osoby. Litoval jsem lidi, kteří mají byty hned u vstupu do obchodního centra. V podstatě je lokalita hodně podobná se Smíchovem v Praze, ale tam se povedlo veřejný prostor opravdu zlepšit a vypadá to solidně na to, že tam chodí tak 5x víc lidí.

    Ostrava má obecně problém, politici nechápou, že do úklidu se musí investovat víc peněz. Na takové Karolině, na náměstí v centru a hlavních dopravních uzlech musí být „zametač“ neustále. Funguje to v cizině, musí to fungovat i tady.

    David Witosz: Chtěl jsem se zeptat zda obvod případně magistrát plánuje řešit černou reklamu. Konkrétně případy, kdy na každém zábradlí v centru (nově například cyklostezka u galerie Plato) je okamžitě ověšena reklamními bannery. Jsou to dokola ty stejné firmy. Proč není možné reagovat tak, že úředník banner vyfotí, odstraní a pošle se faktura firmě za černý výlep a náklady na odstranění. Toho reklamního balastu je neuvěřitelné množství. Jak je možné, že to v metropolích typu Barcelony nevidíme? Máte řešení jak s tímto nešvarem bojovat? Děkuji.

    To se mi líbí 19 To se mi nelíbí 0
  • rasta 26.07.2019  ●  13:46

    Tyto zpevněné plochy nejsou konstruovány na to aby po nich jezdila a točila se těžká technika (typu kolotoče, cirkusy a pod). Stačí když vypadne jedna kostka a už to jede. Hlavní vinu rovněž nese péče a údržba MOaP. Na všechno je nějaký projekt, který někdo dle normy zpracuje a při realizaci existuje zástupce investora (technický dozor), který kontroluje jak se dílo provádí a dodržuje dle projektu. Město má mít jasný předpis, jak mají zpevněné plochy vypadat a jaké mají být použity materiály a splňovat požadavky.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 1
  • Srdíčkář 26.07.2019  ●  14:41

    Nahlášeno na ČistáOva, doufám, že nebudu jediný :-)

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 0
  • aggu 26.07.2019  ●  15:15

    Tak to není přelud! To už je poněkolikáté za poslední rok, co se nějaký ostravský politik vyjádřil rozumně! :-)
    Díky. David Witosz

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 0
  • Jann 26.07.2019  ●  16:21

    David Witosz: Kvituji všechny opravy a opatření, které tady pan Witosz prezentuje, je to určitě posun, jen si dovolím přihodit pár případů, kdy to tak růžové není a chtělo by to s tím posunem přidat. V centru je spousta nedávných staveb, kde, pokud se nepletu, byl investor MOaP a mají podobné nešvary, jako ty na Karolině. Např. nedávno rekonstruované ulice Kostelní a 28. října. Žulový práh na rohu Kostelní a Biskupské byl špatně usazen, bylo to zjevné několik týdnů po kolaudaci. Přesto si toho nikdo (MOaP), několik měsíců (roků) nevšímal a oprava se provedla až v momentě, kdy se draho muselo všechno olámané vyměnit. Přitom stačilo provést v rámci záruky hned po výstavbě drobnou a levnou opravu usazení a práh by byl bez závad doteď. To samé dlažba na chodnících 28. října, je uvolněná už po dvou letech od výstavby a když po ní jede kolo nebo vozidlo, tak se hýbe, lámou se rohy a postupně se degraduje. Opět, oprava hned by byla levná a nemusely by se měnit celé olámané žulové bloky (po záruce, je to snad záměr?). To samé zmiňovaná dlažba na Masarykově náměstí – opravují se celé mnohametrové čtverce dlažby, přitom původem je vždy jen jedna uvolněná kostka nebo kachle (neřešme teď prosím, že jsou to šmejdy někde z Číny), kterou stačilo ukotvit hned a nečekat, až se problém rozroste. V mnoha městech na západě, ale i v ČR jsem to viděl, že to jde. Nevím, proč to v Ostravě nefunguje, přitom to mají radniční úředníci často pod nosem kanceláří. Zjednoduším to – neexistuje zde systém záruční kontroly převzatých děl.

    To se mi líbí 20 To se mi nelíbí 0
  • Bronislav Ceh 28.07.2019  ●  12:43

    Sice to nnei primo k tematu, ale zrovna tento tyden jsem musel vyjimecne presedat na zastavce Rodinna (rekonstrukce koleji na zastavkach, zbytek pasu zas bude urcite nekoncepcne jindy), a tak jsem vesel do evidentne ne uplne davno zrekonstrovaneho podchodu a uplne jsem se zhrozil .. vsechno spinavy, zapraseny na stene sipky odkazujici na pul roku neexistujiici zastavku .. A to je podchod hned u radnice Jihu… To snad ani neni mozny, ze nikoho kdo pracuje na radnici tohle hned netrkne do oci a nezacne to resit … Ja to proste nechapu.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 1
  • Srdíčkář 28.07.2019  ●  12:57

    Bronislav Ceh: Já to taky nechápu. Jinak řečeno, když jdu ven se psem, projdu Jih klidně tam a zase zpátky během pár hodin. Během toho vidím, jak to kde vypadá… Město k tomu potřebuje appku (což je dobrá věc), protože nikdo z těch stovek úředníků a “údržbářů” to asi nevidí a tedy nezačne řešit. Já prostě nepochopím, že to nikdo neřeší … Kde je vyšlapaná zdevastovaná tráva, je tam 20 let, protože ji nikdo nedoseje, do podchodů zatéká, když se něco rozbije, zůstává to tak, dokud se to úplně nerozpadne…

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • Pavel 28.07.2019  ●  13:06

    Bronislav Ceh: Ve většině prací se osobní iniciativa necení.. musí to přijít „shora“ .. kde to zase nechtějí, ptž to neocení voliči.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • Rýša 28.07.2019  ●  18:10

    Njn, centrum Ostravy,které by mělo být výkladní skříní Ostravy, je většinou výkladní skříní zaniklého obchodu, který má špinavé a mnohdy rozbité skleněné tabule.
    Ostatní velké obvody velké Ostravy na tom nejsou o moc líp. Vyzvedl bych ale obce, které pod Ostravu patří, ale kde je stále cítit ráz vesnice. Třeba Petřkovice, Antošovice, Lhotka ad., kde je vidět, že tamější zastupitelé dbají na pořádek, úklid a prevenci.
    Mile mne překvapil pan Witosz, že se zapojil do diskuze. Tohle není u politiků až tak běžné, a proto mu děkuji.

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 1
  • Petr 29.07.2019  ●  07:16

    Včera jsem se vrátil z výletu do Katovic a Krakova, a po vystoupení z autobusu v Ostravě mé srdce zaplakalo. Je fakt neuvěřitelné, jaká je naše milovaná Ostrava špinavá a rozbitá díra.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 5
  • moon 29.07.2019  ●  07:31

    Petr: Zase bych to nepřeháněl. Byl jste se projít v Katowicích i mimo centrum? Tam byste asi přehodnotil význam slov “rozbitý” a “špinavý”

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 2
  • Slosor 29.07.2019  ●  19:31

    moon: Rozbitá a špinavá je třeba krakovská čtvrť Kazimierz, což je širší centrum. Nebo katowický dworzec autobusowy, to je taky síla.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 1
  • Adam Cerv 29.07.2019  ●  23:32

    Slosor: No tak srovnávat tady to s Kazimieří a říkat, že je taky špinavá je dost odvážné. Kazimierz je gentrifikovaná, vyhledávaná čtvrť plná mladých lidí, podniků a historie, to že je ošuntělá ji spíš dodává určitý genius loci a atmosféru (i když, při mé poslední návštěvě jsem viděl, že se tam bohužel ledas co opravuje) – ostatně jako v celém Krakově/Polsku.

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 4
  • Adam Cerv 29.07.2019  ●  23:49

    Slosor: I ten dworec autobusowy v Katowicích se rekonstuuje. A co to naše slavné Náměstí Republiky ? To je ostuda jako prase, nehledě na to co se tam pohybuje za lidi, hlavně o víkendu.

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 3
  • Slosor 30.07.2019  ●  14:22

    Adam Cerv: Však jsem neřekl, že Ostrava je lepší. Polsko mám rád a strašně mu fandím, ale zase bych z něj nedělal Německo.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • balde 31.07.2019  ●  15:22

    Reakce na muj dotaz na facebooku z magistrstu:
    Dobrý den, odbor hospodářské správy magistrátu města zadává společnosti Ostravské komunikace a.s. pravidelný monitoring veřejného prostoru u OC Nová Karolina.
    Vodní prvky jsou pravidelně kontrolovány společností Technické služby Moravská Ostrava a Přívoz p.o..
    V minulosti již k opravě technologie vodních prvků a rovněž opravě dlažby v dané lokalitě došlo. A další se chystá.
    K poškozování dlažby i nadále dochází vlivem vjezdu vozidel zásobování, z části pak vlivem vandalství a z části vlivem pohybu podloží (např. u ohrazení stromů).
    V současné době chystáme veřejnou zakázku na opravu dlažby, předložena bude radním města ještě v srpnu. Andrea Vojkovská

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 1
  • Rýša 31.07.2019  ●  23:36

    balde: Hahaha, odpověď jedna lepší než druhá, hahaha.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 3
  • 02.08.2019  ●  16:40

    Jasně město může za to, že lidi jsou hovada a nedokáží si vážit vybudovaných věcí…Podívejte se co za skladbu obyvatelsta bydlí v Ostravě ? Sám cikán, nemakačenko, feťák, čórkař apod. Sice na západě teď mají taky bohužel díky vítačské politice své „dárečky“, ale Ty se evidentně spíše zaměřují na lidské životy než na majetek…

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 17
  • Jirka 02.08.2019  ●  17:20

    : Ostrava má +- stejnou skladbu obyvatel jako všude jinde. Město prostě musí udržovat veřejný prostor, což se Ostrava teprve učí, protože to nikdy v minulosti nedělala.

    To se mi líbí 17 To se mi nelíbí 4
  • Martin [msstavby.cz] 02.08.2019  ●  18:25

    : :D :D :D :D :D

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 8
  • aggu 02.08.2019  ●  19:53

    : Tyzjekvadrcypa.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 9
  • x.mk 03.08.2019  ●  07:47

    Asi se neco zacina dit..ty vybetonovane diry v kostkach jsou oznacene barvou..to jsou věci :)

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0
  • Lukas 05.08.2019  ●  08:29

    Upozornil jsem na váš článek na Facebooku stránku FajnOVA a dostalo se mi následující odpovědi: „Nahlášené závady jsou v aplikaci cistaova.cz. Momentálně to řeší městský obvod MOaP.“ Tak snad to opravdu nějak řeší …

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • x.mk 11.10.2019  ●  20:30

    Oznaceno barvou a barva uz docela vybledla, jinak zmena zadna..

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • 109 15.10.2019  ●  11:25

    D. Witosz: vypověděli jste smlouvu, mělo to zmizet v létě. Zajímalo by mě, proč jsou ty ohyzdné lavičky znova na jiných místech obvodu (např. Českobratrská). Přesouvají se z jednoho místa na druhé. Zajímalo by mě, kdo za tou firmou stojí, že si dělá, co chce. Děkuji.

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.