Stříbrné jezero – aktuálně

Už nějaký ten pátek čekají nejen Opavané na revitalizaci oblíbeného rekreačního cíle – Stříbrného jezera. Zastupitelé schválili původní rozpočet projektu a smlouvy k němu před třemi lety.

Nedílnou součástí revitalizace byla už od vzniku projektového záměru v roce 2006 lávka přes řeku Opavu, která spojí oblast Stříbrného jezera s městskými sady. Investorem celé akce měl být stát, a to v rámci revitalizace po důlní činnosti. Jenže loni dostal plán nečekanou trhlinu. Ministerstvo financí České republiky do slezské metropole vzkázalo, že lávku nezaplatí, protože se obnovy lokality po zmíněné důlní činnosti netýká. Nyní však přišla z opavské radnice dobrá zpráva. „Po řadě intenzivních jednání jsme se dohodli na spolufinancování, kdy bude stavba lávky hrazena z šedesáti procent ze státního rozpočtu a ze čtyřiceti procent z rozpočtu našeho města. Za tento kompromis jsme velice rádi,“ říká Martin Dostál, který je pověřen řízením odboru rozvoje města a strategického plánování magistrátu a sám se jednání účastnil.
Samotná lávka vyjde na 46,5 milionu korun, celá revitalizace pak podle předpokladu na 122 milionů korun bez DPH. Tato částka je vyšší než se původně plánovalo, a to z důvodu zvýšení cen na stavebním trhu. Kromě lávky vznikne i podchod pod Rolnickou ulicí. „U vodní plochy má vyrůst například cyklostezka, brouzdaliště a atrakce pro děti. Počítá se také s výstavbou chodníků a zavedením veřejného osvětlení,“ vyjmenovává mluvčí města Lada Dobrovolná.


Výběrové řízení bude vyhlašovat Ministerstvo financí a mohlo by tak být učiněno ještě letos na podzim s tím, že s realizací se začne příští rok. Revitalizace má být hotova za osmnáct měsíců.
Obnovou Stříbrného jezera se budou ve středu 31. července zabývat zastupitelé, a to na svém mimořádném zasedání. „Zastupitelé nyní musí odsouhlasit aktualizovaný rozpočet i nový soubor smluvních dokumentů,“ vysvětluje Lada Dobrovolná. Jednání začne v 16 hodin v zasedací místnosti rady města v budově Hlásky na Horním náměstí.

zdroj + celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. vojta :

  Projekt dostal zelenou :)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Staré šachty komplikují revitalizaci Stříbrného jezera v Opavě

  https://ostrava.rozhlas.cz/stare-sachty-komplikuji-revitalizaci-stribrneho-jezera-v-opave-8784874

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.