Guerilla na náměstí E. Beneše

Guerilla na náměstí E. Beneše – výroba laviček, ateliér k Textilii a plánovací dílna.

Guerilla na náměstí E. Beneše – výroba laviček, ateliér k Textilii a plánovací dílna, neděle 28.5. 10-18

Je náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy náměstím a nebo průchozím prostorem se zablácenou stezkou?  Trápí vás, jak vypadá? Přijďte na guerillovou akci na náměstí pomoct vyrobit lavičky, strávit pěkné dopoledne s dětmi či diskutovat o budoucnosti náměstí. V červnu budeme pokračovat benefiční akcí a náměstí postupně společně zkulturníme tak, aby přestalo být pouhým průchozím místem.

28. 5. v 10.00 

Workshop – Výroba laviček 

Přijďte si sami nebo s dětmi vlastnoručně stlouct lavičku! Výroba mobiliáře do veřejného prostoru pod vedením architektů Adama Wlazela a Kateřiny Vídenové. Koná se na náměstí Dr. E. Beneše.

————————————————–

28. 5. v 10.00 

Dětský ateliér na motivy dějin módního domu Ostravica-Textilia 

Dětský ateliér povedou výtvarníci Marcela Lysáčková a Max Lysáček. Koná se na náměstí Dr. E. Beneše.

—————————————————–

28. 5. v 16.00 

VEŘEJNÁ PLÁNOVACÍ DÍLNA O BUDOUCNOSTI NÁMĚSTÍ 

Je náměstí Edvarda Beneše náměstím a nebo průchozím prostorem se zablácenou stezkou?  Trápí vás, jak vypadá? Co by se podle vás mohlo změnit, co by na místě náměstí mohlo v budoucnu být? Přijďte se podělit o svůj názor a diskutovat o prostoru, který je vnímán jako vstupní brána do centra Ostravy. Dílnu povedou architekti Adam Wlazel, Kateřina Vídenová a Ilona Vybíralová.Součástí bude výstava – výstupy z odborné plánovací dílny o náměstí ve vitrínkách Ostravice-Textilie.

Koná se na náměstí Dr. E. Beneše.

———————————————————

29. 6. v 18.00 

Oživme náměstí! 

Benefiční akce pro náměstí E. Beneše a křest bulletinu Krásná Ostrava

Hudba, okrašlovaní, květináče, knihobudka, opékání párků a slavnostní odhalení zážitkové trasy, to vše na náměstí, které společně zkulturníme tak, aby přestalo být pouhým průchozím místem. Sraz všech okrašlovačů a aktivních lidí, kterým není současný stav náměstí lhostejný, přímo na místě. Pokřtíme také nové číslo bulletinu Krásná Ostrava.

Akce Antikvariátu a klubu Fiducia podporují: Ministerstvo kultury ČR, Statutární město Ostrava, Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, Nadace české architektury, MUDr. David Feltl, tiskárna Printo, Portaflex

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.