Forum Nová Karolina otevře 22.března

Deník dnes potvrdil informaci, která se u nás objevila před 14 dny (díky za ni!), neboli oficiální otevření obchodního centra Forum Nová Karolina opravdu bude 22.3.2012.

Spolu s touto informací vypustil i další fotky z interiéru.

zdroj a galerie 50 fotek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. michal :

  Zklamání. Pouze nákupní centrum se spoustou známých obchodů, pojízdné schody, podzemní garáže……příští rok se tato obluda bude ucházet o Stavbu roku. tak snad alespoň ta kanc. budova bude mít trochu šmrnc…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Jirka :

  sto lidí, sto názorů.. Mě se to osobně velmi líbí!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Dzvyn :

  Co si myslíte, v čem otevření Nové Karoliny pomůže Ostravě? Nebo centru jako takovému

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Dzvyn: pokud mluvis o obchodnim centru, tak to ma specifickou funkci, kterou plni, mestu to muze pomoct v novych pracovnich prilezitostech, jinak me moc nenapada. samozrejme nekdo to bude mit treba blize do obchodu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Mišoň :

  Mně osobně se to také líbí. Jasně,je to „jen“ obchoďák,ale líbí se mi, že je tam spousta denního světla,působí to celé hodně vzdušně. A jak to pomůže centru? Možná by to mohlo přilákat lidi, kteří do centra nikdy nejezdili. Jak s tím naloží obchodníci v centru,už je na nich. Z počátku to může znamenat odliv obchodů ze Zámecké, 28.října a náměstí,ale to se snad srovná,na jejich místo příjdou jiní. Hlavní je, aby se zlevnili nájmy prostor v centru a nastěhovalo se tam i víc obyvatel. Snad se podaří zrealizovat třeba projekt kolejí v hotelu Palace…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Mišoň: no ja prave vidim jak stovky aut na karoline zajizdeji do podzemni garaze, lidicky se pak motaji v tech megakrabicich a o par hodin zase vyjizdeji z garaze smer domov. tzn pro centrum vysledek nula.

  ackoliv takovy ten maly nakup pres poledni pauzu se asi porad bude lepe delat v lasu, nez se tahat na karolinu. ale o tom asi nemluvime.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. +via+ :

  Ty žluté ekalátory jsou cool :D
  Centrum to pomůže vylidnit a doprava v centru denně zkolabuje. Především pak v pátek, o víkendu a každé slevové akci to bude totálka + neexistence tram zastávky.
  Ale mně se to líbí. Není to strohé a nudné jako jiné obchoďáky, které se snaží překvapit jen značkami obchodů.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Daniel :

  +via+: Zastávka bude

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. balde :

  neříkám že je to světová architektura, ale zkuste to porovnat s shoping parkem nebo futurem, to snad ani nejde, tohle je o urovne vys nez ty dvě co už v Ostravě mame a navic tady to už se určitě nebude rozšiřovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Mišoň :

  mrtvy.kenny: Toho se bojím samozřejmě taky, ale vždy, když je nějaká anketa „proč je v centru prázdno?“ tak lidé říkají, nemáme, kde parkovat. Teď tato výmluva padne, ale jde o to nějakým způsobem ty návštěvníky přesvědčit, aby se šli projít třeba na Masarykáč…Ale to už je asi úkol pro obchodníky, kteří by měli mít zájem vydělávat co nejvíce…
  +via+: Aut v centru se nebojím,většina aut tam bude přijíždět buď po Frýdlantech nebo od Slezské Ostravy, každopádně je ale škoda, že tramvajovou zastávku neudělají hned při otevření…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  Mišoň: no prave. mozna jsem to uz tady psal, ty snahy presouvat davy na masarykac jsem nikdy nepochopil. anebo se to delo nesmyslnym zpusobem, ze se na masarykac flakne stan s kinem, takze kdyz uz budu na masarykaci, budu opet zalezly ve stanu, primo tam si mozna koupim i neco na piti a pak pujdu domu, zadne plus pro nejakeho obchodnika to nema.

  tuhle funkci atraktivity by imho mela zajistovat cerna louka. treba nejaky sobotni (do)poledni program v loutkovem divadle (idealne v tom auditoriu zezadu, aby to lakalo kolemjdouci), neco zajimaveho, aby bylo *porad* v tech vystavnich krabicich (ale aby to taky trochu lakalo a ne, ze na boku Acka je jedna plachta, kde je textovy seznam vystav ve vsech pavilonech ve stylu „datum: nazev vystavy“), jeste neco v tom prostoru (jo trhy si nechali holt vyfouknout a jsou ted u futura) a clovek by mozna mel chut se projit az do hradu (tam dalsi program) a po ceste zpet by se urco rad stavil na nejaky obed nebo neco..

  a do tohoto pumpovat mestske dotace. jenze oni radsi vysoli 5mio na stan na masarykac.

  co uz.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Mišoň :

  @mrtvy.kenny: Pod tím se podepisuju. Problém je,že hodně obchodníků v centru nedokázalo využít ani dní, kde je v centru plno (Colours atd.). Netýká se to jenom obchodníků, proč má třeba Ostravské muzeum otevřeno v sobotu dopoledne a v neděli odpoledne? Chápu,že asi musí šetřit na mzdách pro pracovníky, ale je to přinejmenším divné…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  No kdyz jste to tady natukli… budou podzemky na karoline zadarmo? nebo ne…?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. LabBrab :

  No když si všimnete, tak na tom jednom výjezdu na fotkách jsou závory…takže možná bude placené…třeba to bude tím stylem – 3 hodiny zadarmo a pak plať…dělá to tak už hodně nových obchoďáků

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. LabBrab :

  Tak jsem si všiml až teď, že to nejspíš závora není, ale je to jen nějaké prkno, aby jim tam nikdo nevjížděl :D Moje chyba

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. M :

  pro ty barevné eskalátory palec hore ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Tomas T. :

  LabBrab: Jo tak to maji ve vankovce tusim hodina zdarma, a pokud je ucet z nejakeho obchodu (myslim ze nad 200) tak je to dve hodiny zdarma. Otazka je jestli tak budou fungovat podzemky jak pod forem tak i ty pod namestim.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Forum Nová Karolina ukazuje, že běžné obchodní značky se mohou nacházet v atraktivním a zajímavém obchodním domě s fajně provedeným interiérem ( zatím soudím podle fotek z deníku ). Ne jen v krabicích typu šopin atd… Kultura nakupování půjde v Ostravě nahoru , ne ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. kamka :

  Ještě jsem se nikde nedočetla jaká bude otevírací doba? Že by od 9 – 21 hod.?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Tomas T. :

  kamka: No ja doufam ze aspon do 22 ….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. aggu :

  Mě by si spíš zajímalo jaká bude „otevírací doba“ pro průchod krabicí od lávky skrz ní dál do centra. Je to imho největší debilita projektu a řádná ťafka městotvornosti. kajnar s madejem (píšu od minulého týdne zásadně malým) ale mají asi jiný názor, je to přece městský skvost…. Abych se dostal někam k Textilii, budu to muset po zavíračce celé obejít :-/ Kočí se k tomu dodnes nevyjádřil, prý se ještě uvidí….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Tomas T. :

  Tak myslim ze je jasne ze jak zavrou obchody tak to zavrou cele. Kdo by platil ostrahu aby to tam cele hlidala? Samozrejme ze se nevyjadril, protoze k takovym vecem se nikdo rad nevyjadruje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: jasne to uplne nemusi byt, ja verim, ze je to prospikovane kamerama a ze je to uzavreny prostor je imho urcity predsudek. prece pokud chcu vyrabovat obchod/neco posprejovat/nekoho prepadavat, je mi jedno, jestli jsem na ulici, nebo v krabici (naopak v te krabici je pak asi vetsi problem se rychle vytratit..)

  ale lidi delaji plno veci na zaklade zazitych pravidel, takze mozna to po poslednim filmu v kine zamknou a nazdar, uvidime :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. LabBrab :

  Tak teď už je jasné, že ty digitální panely s probíhajícími texty okolo celé budovy NEBUDOU. To je kapánek škoda obkroužit celou budovu statickými písmeny…

  http://ostrava.videocam.cz/cam1/image12-02-28_15-47-16-40.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Hynek [msstavby.cz] :

  LabBrab: jo, mi to prislo stejne jako zbytecnost. co by tam jezdilo za texty? nejake slevy? (se vsadim, ze by tam jezdilo stejne jenom „forum karolina“, dokud by to fungovalo). spis nechapu tu podkladovou barvu toho pasu..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. rasty :

  A nemáte tak náhodou pocit že už toho je až až??? A to nemluvím kam se potopí co se týče návštěvnosti Shopping a Futurum… A jak znám naše české zaměstnavatele tak když poklesnou tržby tak prudce klesnou i platy a dojde na propouštění… tak že nezaměstnanost neklesne a ani nestoupne…Na co je mít v Ov 3 New yorkery.. Na to aby se mezi sebou ty filiálky praly??? Lidi vemte rozum do hrsti.. Každý si stěžuje jak nemá peníze ale obchody budou zase plné lidí… Mám pocit že jsme rekordmani co se týče počtů nákupních center a supermarketů na počet obyvatel…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Tomas T. :

  rasty: no to jste na nerekl nic noveho…. napr praha ma vice obchodnich center nez berlin. A to nemyslim pocet OC/obyvatele ale celkove….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Martin [msstavby.cz] :

  New Yorker Grand Opening Ostrava http://goo.gl/c6sxm Sice třetí obchod ve městě….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. denisa :

  konecne to je otevre aspon nejaky dobry obchod kde si muzeme jit neco hezkeho koupit…dekuji vsem co to udelaly jsem vam vdecna?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. monika cedivodová :

  Chtěla bych se do nové karoliny ráda přijet podívat akorát nemohu sehnat otvírací dobu byli by jste ták laskaví a poslali mi na muj e-mail otvírací dobu. děkuju moc předem :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Hynek [msstavby.cz] :

  monika cedivodová: otviraci doba je tady http://www.msstavby.cz/forum-karolina-fotky-po-otevreni-23-03-2012/
  maily v komentarich nezobrazujeme..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. Pšenáková Petra :

  Dobrý den,zajímalo by mne,zda někdo ví otevírací dobu přes velikonoční neděli t.j. 8.4. ? Je vůbec otevřeno ?Děkuji za odpovědi :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 33. kujulu :

  Nejsem mistni a tak se chci zeptat jestli vlakova zastavka ,,Ostrava stred,, je blizko tohoto centra?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Hynek [msstavby.cz] :

  kujulu: je, hybni si mapkou (nebo staci odzoomovat), nadrazi je jihozapadne.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. Summerboy :

  @kujulu: Ostrava-střed je určitě nejblíž. Jestli jste z Frýdecka a z toho směru, tak to máte nejlepší. Kdybyste ale jel do Ostravy po hlavním koridoru z jihu a měl čekat na hlaváku na přestup, tak jeďte z hlaváku jakoukoli tramvají na zastávku Elektra a pak už se doptáte ;-).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. mm :

  Jsem optimista a nemyslím si, že výstavba Nové Karolíny oslabí centrum města, právě naopak, může svou pozici do centra přilákat více lidí. Vylidňovanost centra města není chybou Magistrátu nebo Kainara, jak si někdo myslí, ale jedná se o dlouhodobý trend, který májí na svědomí nákupní centra, která tady začala ve velkém vznikat. Tento trend je však celosvětový a netýká se tak jen Ostravy. Se stejným problémem se řadu let potýkala řada západoevropských měst, ale tam se do centra již lidé navrátili. Centra se však přeměnila především na zábavu, kultůru a prestižní adresu bydlení. Česká města tento krok teprve čeká. Stejně vylidněné jak Ostrava jsou třeba i České Budějovice, nebo Olomouc. Ostrava si myslím tento problém již začala řešit, ale nepůjde to tak rychle i v západní evropě to chtělo několik let. Především lidé to musí pochopit a změnu i pocítit. Je proto dobře, že se třeba na Biskupské postavila poliklinika, do které se mohou začít stěhovat různé ambulance z činžovních domů, kde tak opět vzniknou byty, které do centra přilákají nové obyvatelé. Pokrok je patrný i se stále více vznikajících kaváren, které tady po roce 1990 úplně zanikly a také nových obchodů a nejen – elektro, mobil shop či levný textil z Ásie, popř. herna. Do centra se musí přitáhnout zábava, kultůra a také bydlení a těch, co si rádi pořídí v centru města nový byt, bude stále dost. Samozřejmostí je i zbytečně nevyšroubovaná cena za takovýto byt. Rozhodně bych nezastavoval Masarykovo náměstí, protože spousta lidí ho dnes vnímá tak jak je, ale je škodou, že stále není zastavěna proluka po bývalé květinové síni, či bývalé zeleniny hned na proti a případně i vedle obchodního domu Horník + parkoviště vedle muzea. To jsou lukrativní pozemky, které můžou centru jen prospět. Nedaleký komplex Tieto a Dalkia také do centra města přinesou oživení a já si živě dovedu představit i pěší zónu na Nádražní ulici, která by se mohla stát od ul. Českobratrské po Nám. Beneše výstavní třídou města. Pouze bych zachoval tramvajový provoz a přejíždění z bočních ulic. Doplnit pak ulici novým osvětlením, imobiliářem a keřem by jistě nebylo na škodu. Těch, kteří si do centra zajdou na skleničku, či dobrou kávu, popř. za zábavou je stále více a jsem optimista, věřím, že časem se centrum města opět zaplní. Jen doufám, že celou tuto snahu nebudou hatit naši nepřízpusobiví občané, kteří by vysedávali a pokřikovali na náměstí a ve vznikajících kavárnách. Třeba nebude někdo s mým názorem souhlasit, ale věřte, že současné prázdné centrum není jen otázkou Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.