Vojtěch Hybler – knihovna v Dolní oblasti

Vojtěch Hybler – Moravskoslezská studijní knihovna Ostrava
ateliér Mirko Bauma na Fakultě architektury RWTH Cáchy – letní semestr 2011
asistenti: David Baroš a Adria Daraban

Studentská práce projektu knihovny v Dolní Oblasti Vítkovice.

Slova autora k projektu + další vizualizace na stránce zdroje: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  Pěkné jen by to mohlo být trošku nižší

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Aleš :

  Konečně jeden opravdu geniální nápad, bohužel bez naděje na realizaci… Pozoruhodné je, že se jedná o návrh studentský.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Pěkně zasazené, hodí se to tam.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  nizsi neva, ale na ry zebriky to uz clovek aby mel od doktora povolene vyskove prace..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Roman :

  Nevypadá to nijak krásně, ale zapadá to geniálně do okolí. Jestli se na něco lidé budou jezdit dívat, tak je to tenhle typ architektury idálně zasazený do kontextu. Ostrava nikdy nebude hezká, a proto je podle mě zbytečné snažit se dělat krásné kavárny, náměstí, ikdyž to se zde stejně neděje, ale důležité je využít to, co se v Ostravě nachází a stavět v tomto šíleném duchu. Už ten je skvělý nápad a klidně bych tam udělal náměstí a v těch pecích nebo co to kolem je i byty. To by byla architektura.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  Roman: navic tech klasickych prostor tu je na kavarny taky dost (prazdnych a chatrajicich)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Mě se to líbí více než návrh od Pleskota v té jeho studii.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Roman :

  Tato studie nijak nenaráží na Pleskotův plynojem, nepřekrývá území plynojemu, takže porovnávat toto když to spolu nijak nesouvisí je jako porovnávat automobil a kolo. Ano, lze říct nevkusný automobil a hezké auto, ale nelze to porovnávat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Nimrod :

  No právě, že to je studnetský návrh tak je vidět, že to je mimo realitu. Nevím jestli už dotyčného někdo učil o měřítku a proporci, navíc v kontextu národní kulturní památky – takovou šílenost připomínající skokanský můstek v Harrachově by Mr. Světlík asi nepřivítal :-)
  Ale každopádně pozitivní je to, že se Dolní oblast dostává do povědomí nejen Ostravanů – jen houšť!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Tomas T. :

  Roman: Pleskot nenavrhnul jenom plynojem…. kdyz se zacalo mluvit o knihovne v dolni oblasti , tak predstavil svoji vizi knihovny vedle koksarenskych baterii, ktere mu pripominaji regaly pro knihy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Roman :

  Tomas T.: Díky za informaci. Už jsem se na to podíval. Pleskotova knihovna vypadá naprosto zbytečně, za to přístavbu k domu umění považuji za zdařilou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Roman: No jasně. Já asi po těch dvou letech co dělám stránky nepoznám rozdíl mezi plynojem a knihovnou v DO. Samozřejmě že jsem myslel tuhle studii http://www.msstavby.cz/nova-vedecka-knihovna-mozna-v-koksovne-09-10-2011/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. jusepe :

  mě se to líbí, pěkná vizualizace..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Tomas T. :

  Roman: Tak pokud je pristavba domu umeni zdarila, tak pak nejak nerozumim. Dle meho je to hodne podobne foru…. tedy prace s velkymi geometrickymi tvary. Sam M. Strakos jednou rekl myslenku, ze az budou obe stavby stat, muzu se navzajem doplnovat a nadherne zapadnou.
  A ke knihovne, zamer Pleskota je myslim jasny…. hlavni dominanta cele oblasti jsou vysoke pece…. a ty by nemelo v zadnem pripade nic prevysovat, aby tou dominantou zustaly. A z vizualizaci neni vubec poznat jak budou vypadat interiery. Myslim si ze to bude opravu moc pekne, pokud budou uvnitr prestaveny koksarenske baterie, a v nich udelany regaly s knihama. Bylo by to zachovani jednoho ze symbolu ostravy a jeho vyuziti pro naprosto jine ucely.
  Vyse zminene tento studentsky projekt nebere vubec v potaz, ba spis naopak – mam pocit ze tam kde to umistil volne misto neni (takze by se musela nejaka stavba zbourat).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: volne misto tam je, mas tam sipku na mapce (pokud ti funguje spravne, mela by tam byt jen jedna sipka)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Z koksovny navrhl knihovnu se „schody do nebe“. A uspěl v soutěži“ na idnes.cz: http://goo.gl/L3SuA2

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.